Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Evde Organik Oyuncak Yapıp Satma İş Fikri

Evde organik oyuncak yapımı

Genel Bakış: Mağazalardan satın alınan endüstri ürünü oyuncaklar konusunda günümüzde pek çok ebeveynin içi rahat değil. El işi konularında el beceriniz, hiç değilse öğrenmek için sabrınız varsa ve biraz da içinizdeki çocuğu ortaya çıkarmaktan keyif alan biriyseniz, el yapımı organik oyuncak yapmaya başlayabilirsiniz. Üstelik günümüzde oyuncak yapımı için ihtiyacınız olan bu materyalleri bulmak da oldukça kolay. Çocuğunuz ya da minik bir yeğeniniz varsa öncelikle ürünlerinizin minikler üzerindeki etkisini, oyuncakla onu baş başa bırakarak ve uzaktan olanları izleyerek ölçebilirsiniz.

İhtiyaçlar:

Oyuncak yapımıyla ilgili internetten tutorial (bilgi rehberi) araştırın. Bu konuda sizi adım adım yönlendirebilecek illustrasyonlar ya da videolu tutorial’lar internette bolca bulunmakta.
Organik pamuk esaslı materyallerin yanı sıra kendir lifi (hemp fiber) de malzeme olarak iyi bir alternatiftir. Organik yün de maliyeti biraz arttırmakla beraber bebekler için oyuncak yapımına uygundur.

Başarı için İpuçları:

Bebeklerin oyuncaklarının yıkanması gerekebilir. Bu yüzden kaliteli materyaller kullanmanızı öneririz. Böylece belki de ömür boyu hatıra olarak saklanacak yumuşak bir dost armağan etmiş olursunuz.
Şu sıralar trend olan hatta büyüklerin dahi ilgisini çeken oyuncak türü ise, yukarıdaki gibi alışılmadık bir tarzda stilize edilmiş deforme figürlerdir. Bu yüzden çirkin suratlı bir oyuncak yapmış olsanız bile endişelenmenize gerek yok!Organik olan her şey gibi organik oyuncaklar da giderek daha çok talep görmeye başladı ve artık pek çok kişinin özellikle online olarak bu tip el yapımı oyuncaklar alıp sattığını görebilirsiniz. Büyük alışveriş merkezlerinde de organik oyuncaklar raflardaki yerini aldı.

Oyuncak modeli bulabilmek etsy.com’dan, satış ve pazarlama için ebay’dan, gittigidiyor.com’dan vb… faydalanabilirsiniz. Ayrıca fiziksel dünyada da bazı bebek aksesuar ve oyuncak mağazaları bu tip el yapımı, eşsiz ürünlerin satışını yapabilmektedir. O nedenle bu tip mağazalara da oyuncak portfolyonuzu sunabilirsiniz.

6 Yorum

 1. sakaryada yaşıyorum ek işe ihtiyacım var el becerim çok iyidir ilgilenirseniz sevinirim

 2. Şehir :İstanbul
  İlçe:bağcılar
  Mahalle:Güneşli Mahallesi

  Tecrübem yok…Ama bu İşin Üstesinden Kolaylıkla Gelebilirim..
  4-7 kadro var iş ptansiyeline göre artabilir…
  E-posta:Olc_Yldrm@hotmail.com

 3. bende evde ek iş yapmak istiyorum ama izmirde oturuyorum 21 yaşındayım ek işe ihtiyacım var

 4. 250 TL SERMAYE İLE KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN.
  -EV HANIMLARI,
  -KENDİ GRUBUYLA ÇALIŞMAK İSTEYEN,
  -EN AZ 18 YAŞINDAKİ ÖĞRENCİLER,
  -EMEKLİLER,
  -EK GELİR YADA EK İŞ ARAYAN ÇALIŞANLAR LÜTFEN BİZE ULAŞIN.
  -İŞİMİZ OFİS DESTEKLİDİR, DİLERSENİZ İŞİNİZİ EVİNİZDENDE YÜRÜTEBİLİRSİNİZ.
  -NOT: CİDDİ OLANLAR ARASIN, İŞİMİZ PAZARLAMA İŞİ DEĞİLDİR.
  -İRTİBAT: 0537 630 76 41
  GENEL MERKEZİMİZ MECİDİYEKÖYDE’DİR.
  OFİSİMİZ KADIKÖYDE GÖRÜŞMELER KADIKÖYDE YAPILMAKTADIR.

 5. ben sinem 11 yaşımdayım ailemin maddi durumu hiç iyi değil bu yüzden sınıf arkadaşlarımın beğenebileceği oyuncaklar yapıp satmak istiyorum bu durumda kolay yapılabilecek oyuncaklar yayımlayabilirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu