Başarılı Girişimcilik

Evlilik Sitesi Girişimi Pembe Panjur

Gurbetçilere evlilik sitesi hizmeti

Evlilik sitesi Pembe Panjur, 2011 yılında Etohum kapsamında Burak Büyükdemir, Sina Afra, Nevzat Aydın gibi melek yatırımcılardan yatırım aldı. Site Türkiye’den sonra şimdi de Avrupa’da yaşayan Türklere hizmet vermeye hazırlanıyor.

İnternet kullanımının artmasıyla sanal dünyada vakit geçirenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Altık dijital dünya üzerinden daha fazla sosyalleştiğimizi söyleyebiliriz.

pembe-panjur

Dijital dünya salt sosyalleşme aracı değil, bizzat arkadaş, çevre yapma görevini de üstlenmiş durumda. Bunun için arkadaşlık siteleri akla gelen ilk örnek. Bunun bir adım ötesi ise evlilik siteleri. Her ne kadar belli bir kesim bu sitelere hala mesafeli bir duruş sergilese de artık bu sitelerin eskilerine ve benzerlerine kıyasla çok daha profesyonelleştiğini söylemeden geçmeyelim.

Pazarın tahmin edilen büyüklüğü ise yaklaşık 20 milyon dolar civarında. Kısacası gelişmekte olan bir alan söz konusu. Hatta öyle ki aralarından gelecek vaat edenler, melek yatırım bile almaya başladı.

ALGORİTMAYLA ÇALIŞIYOR

İşte bu sitelerden biri olan Pembe Panjur, Haluk Akın ve Seda Berber adlı iki girişimcinin projesi. Pembe Panjur’dan önce Turk.Net, ideefixe.com ve Doğan Online gibi kurumsal şirketlerde görev alan Akın, 2009’da University of Central Florida’dan doktorasını aldıktan sonra Seda Berber ile Los Angeles’ta sekiz yıl boyunca iki farklı reklam ajansında grafik tasarım üzerine çalıştı. İşte Pembe Panjurun temelleri ABD’de geçen o yıllarda atıldı.

Pembe Panjur’un en önemli farkı uygun üyeleri bulmayı hedefleyen bir algoritmayla çalışıyor olması. Kayıt olurken 150 soru cevaplıyorsunuz. Bu sorulara verdiğiniz cevaplara göre size uygun üyeler bulunuyor. Ayrıca soruların bir kısmı da sizin “olmazsa olmaz” kriterlerinizi öğreniyor. Örneğin aradığınız kişi üniversite mezunu,çocuğu olmayan, 100 km’den yakın mesafede yaşayan birisi ise size sadece bu kriterlere uygun üyeler gösteriliyor. Dolayısıyla kriterlerinize uymayan üyeler tarafından görüntülenmiyor-

ETOHUM’DAN YATIRIM ALDI

Bugüne kadar kayıt olmuş 2 milyona yakın üyelerinin olduğunu söyleyen Akın, 2014’te 2,5 milyon, 2015’te de 3,2 milyon üyeye ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor. Bugüne kadar iki yatınm aldıklarını ifade eden Akın, ilk tohum yatırımını aile dostlarından, ikinci tohum yatırımını da 2011’de Etohum’dan aldıklarını kaydediyor. Etohum’un kumcusu Burak Büyükdemir, Yemek Sepeti’nin kumcuları Nevzat Aydın ve Melih Ödemiş, Markafoni’nin kumcularından Sina Afra, Gitti Gidiyor kumcularından Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı ve Aydonat Atasever gibi isimler bu projeye ortak oldu.

Etohum yatırımının vizyonlarına çok büyük katkı yaptığını belirten Akın, “Ortaklarımızdan aldığımız tavsiyeler sayesinde çok hız kazandık. Normalde deneme yanılmayla doğruyu bulabileceğimiz pek çok kritik noktada deneme yapmadan daha başarılı seçimleri yaptık” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. Slm benim ismim ceyilan kendime citi bir iliski ariyorum lutfen citi olanlar telime ulasin telim 004915777153595

  2. Slm benim ismim ceyilan kendime citi bir iliski ariyorum lutfen citi olanlar telime ulasin telim 00491632999074 00491632999074

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu