Şirket Haberleri

Fabra Tekstil, jakarlı dokuma kumaş üretiminin lideri

Fabra Tekstil, Türkiye’de jakarlı dokuma kumaş üretimi alanında lider şirketler arasında yer alıyor. Üretimin yüzde 80 ‘ini ihraç eden firmanın bu başarısında özgün tasarımlarının önemi çok fazla…

“ÜRÜN geliştirme ve tasarımda dünyadaki rakiplerimizle yarışıyoruz” diyen Fabra Tekstil’in kurucu ortağı Engin Alemdar, yüksek katma değerli ihracat için insan kaynağına ve Ar-Ge’ye yatırım yaptıklarını belirtiyor. Özgün tasarımlarla sektörde söz sahibi olduklarını belirten Alemdar, dokuma kumaşta dünyanın en başarılı ve en çok üretim yapan ilk beş şirketinden biri olmayı hedeflediklerini söylüyor. Kurulduğu 2010 yılından bu yana mühendislik tasarım ve ihracat odaklı çalışma prensibini benimsemiş olmanın kendilerine büyük artı kattığını belirten Alemdar şöyle devam ediyor:

“Rakiplerimizden farklılaşmak için üretici kimliğimizi bozmadan makine ve ekipman yatırımımızı optimum ölçüde tutup, tüm gücümüzü ürün geliştirme ve uluslararası pazarlamaya yönlendirdik. Bu sayede dünyanın önde gelen markalarına sürekli yenilik sunduk ve müşteri gözünde özgün kimliğimizi ön plana çıkardık. Bugün 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Hazır giyim sektöründeki ünlü markaların hemen hepsi bizim kumaşlarımızı kullanıyor.”

YURTDIŞINDA OFİSLER AÇACAK

İnsan kaynaklan konusuna çok önem verdiklerinin altını çizen Alemdar’a göre elde ettikleri başarıda bunun çok ciddi payı var. Alemdar, “Başarı için hedefe yönelmiş, vizyon sahibi ve uzman kişilerden oluşan doğru bir takım kurmak en önemli faktör. Bu nedenle kadromuzu kurarken çok seçici davrandık. Her biri kendi alanında yetkin kişileri istihdam ettik. Mühendis ağırlıklı bir kadromuz var. Lokal müşterilere daha iyi bir hizmet verebilmek için yabancı çalışanlarımız bulunuyor. Bu sene ayrıca İngiltere, Polonya ve İspanya’da irtibat ofisleri açmayı planlıyoruz. Ayrıca dünyada alanımızda etkili ne kadar fuar var ise katılıyoruz. Her sene New York, Paris, Londra, Dubai ve Münih’te yeni ürünlerimizi sunduğumuz fuarlara katılıyoruz. Her bir fuar bizim için yeni bir heyecan” şeklinde konuşuyor.

“REKABETTE SORUNUMUZ YOK”

İtalya, Fransa gibi modanın merkezi sayılan ülkelerde tasarım konusunda kendini ispat etmiş çok ciddi firmaların bulunduğunu hatırlatan Alemdar, firma olarak bunlarla çok rahat rekabet ettiklerini vurguluyor. Alemdar, “Tasarımda en az onlar kadar iyi olduğumuz gibi fiyatta da çok önemli seviyede avantajlarımız var. Bu yüzden kendi ülkelerinin en önemli markaları da bizlerle çalışıyor” diyor. Özgün tasarım anlayışından hiçbir zaman ödün vermeyeceklerini ifade eden Alemdar, tedarikçilerini de bu hedefe doğru yönlendirdiklerini belirtiyor. Alemdar, “Bugün insan kaynağımız, makinelerimiz, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle tam manasıyla bir mükemmeliyet zinciri oluşturduk diyebiliriz” şeklinde konuşuyor.

https://www.myfikirler.org/kilo-verdiren-akilli-kumas-uretildi.html

Vergi Ödememek İçin Dokuma ve Örme Kumaşlara Kadife Görüntüsü Veriliyor

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu