Anasayfa / Girişimcilik / Fark Yaratan Teknolojik Girişim Projeleri

Fark Yaratan Teknolojik Girişim Projeleri

İnovatif marina kontrol sistemi
Enformasyon teknolojileri üzerine uzmanlaşmış bir İtalyan şirketi, marinalarda sunulan hizmetlerin su, elektrik, Wİ-Fİ, VolP, webcam gibi ödemelerini düzenleyecek inovatif bir cihaz geliştirmiş. Yenilikçi bir sistemle çalışan bu cihazın Türkiye’de satışını yürütecek firmalar aranıyor. Partner firma bu cihazın dağıtımını ve kurulumunu yapabilecek kapasiteye sahip olmalı.
Referans numarası: 20120111006

Yenilikçi metal kaplama sistemi
Endüstriyel bakım ve soğuk metal püskürtme uygulamalarında uzmanlaşmış HollandalI bir şirket, bu teknoloji için çeşitli yeni uygulamalar geliştirmiş. Bu yeni soğuk metal püskürtme teknolojisi, metal tabakasının herhangi bir metal üzerinden uygulanmasına olanak tanıyor. HollandalI şirket, teknik, ortak geliştirme ya da bu teknolojinin özel ihtiyaçlara uyarlanması konularında işbirliği yapmak istiyor, işbirliği yapılacak firmanın endüstriyel bakım veya endüstriyel uygulamalar alanında faal olması gerekiyor.
Referans numarası: 11NL 60AH 3KNS

Doğal kedi-köpek yemleri
At, köpek, kedi, balık, yırtıcı kuşlar… Bu tür hayvanlar için yem katkı maddeleri, besin takviyeleri ve bakım ürünleri üreten Alman şirket, Türkiye’de distribütör arıyor.
Alman şirketin ürettiği yemler yemleri organik özelliğe sahip.
Referans numarası: 20120120022

Enerji hesaplama çözümleri
Fransa’da faaliyet gösteren bir firma, Linux temelli endüstriyel bilgisayarlar için enerji (su, elektrik, gaz, ısı) hesaplama çözümleri sunuyor. Söz konusu çözümler özel ihtiyaçlara göre uyarlanabiliyor.
Referans numarası: 10 FR 37M3 3G8FKorozyon ölçümü teknolojisi
HollandalI bir şirket, korozyon (aşınma) ölçümü ve değerlendirmesi için yeni bir teknoloji geliştirmiş. HollandalIlar, bu yeni teknolojiyi kullanmak isteyen firmalarla teknik destekli ticari işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: n NL 60FI3MDZ

Yenilikçi aydınlatma
1975 yılından bu yana aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren bir İtalyan şirketi, geliştirdiği yenilikçi ürünleri Türkiye pazarına da sunmak istiyor. Partner arayan İtalyan firmanın ürünleri arasında özellikle dekoratif aydınlatma sistemleri dikkat çekiyor.
Referans numarası: 20120124045

Metal profil yağ akış teknolojisi
PolonyalI bir KOBİ, değişik biçimlerde metal levha ve metal profillerden yağ akışı temizleme teknolojisi arıyor. Söz konusu yöntem, metal profillerin bakımdan önce temizlenmesini ve kullanılan ayraçların işlem boyunca geri dönüşümünü sağlamalı. PolonyalI firma, metal kabin üretiyor ve metal konstrüksiyon alanında faaliyet gösteriyor.
Referans numarası: 12 PL 62AQ 3NVF

Beton karma sistem ve ekipmanları
Beton karma sistem ve ekipmanları (beton karıştırma tesisi, beton santrali, çimento içitimi, serme beton, karıştırma araçları…) üzerine uzman İtalyan firma, hizmet ve ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor, italyanlar, patentli teknolojilere dayanan üretim ve servisleri için distribütörlük verecek.
Referans numarası: 20120117015

Daha fazla bilgi için EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150
Faks: 0232 374 42 89
ilgili kişiler: Tutku Asarkaya (işbirliği teklifleri), tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr Çağatay çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr
Web: www.ebicege.org.tr

NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Diğer Konu: Yatırım Yapılacak Teknolojik İş Girişimleri

ERSAN ÇIPLAK
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir