İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yatırım Yapılacak Teknolojik İş Girişimleri

fark yaratan teknolojik iş fikirleri, teknolojik fikir projeleri, yeni iş fikir projeleri, yatırım yapılacak iş girişimleri, yatırım yapılacak iş fikirleri, girişimci iş fikirleri, iş girişimleri

Yenilikçi otopark yönetim sistemi
Almanya’da profesyonel otopark yönetim sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket, yenilikçi sistemlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. Şirket, bu doğrultuda işbirliği yapabileceği firmalarla görüşmek istiyor. Aranılan partner firmanın enformasyon teknolojilerinde üst düzey deneyime sahip olması ön koşulu var.
Alman şirket, park sistemleri konusunda 50 yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor. Şirket, kendi alanında Almanya’da pazar lideri konumunda.
Referans numarası: 20120118025

Hırsız bu kilidi açamıyor
RomanyalI bir mucit kızaklı kayan kapılar, katlanan kapılar ve ikiz kapılar için kullanılan hırsızlığı önleyici kilit geliştirmiş. Kapının el tutma yeri kesinlikle kesilemez ve tahrip edilemiyor. Mucit teknik işbirliği, lisans anlaşması ya da diğer ticari sözleşmeler ile ilgileniyor.
Referans numarası: 11 RO 75DV 3NJR

Ambalaj sanayi için yeni teknikler
Ambalaj sanayisi için tasarım ve yeni teknolojiler geliştiren bir Fransız şirketi, deneyim ve teknik bilgi sunuyor.
Şirket, ambalaj sanayisi için sızdırmazlık sistemleri, asepsi (mikropsuzluk), titreşim azaltma alanlarında yeni teknolojilere sahip. Ayrıca şirketin, hacimsel dozajlama, lastik birleştirme ve metal ürünleri için tıpa ve piston deneyimi var.
Referans numarası: 11FR 38n0 3M03

Ekolojik su arıtma için yeni yöntem
Bir Fransız şirketi, su arıtılması için basit ekolojik yenilikçi bir yöntem geliştirmiş. Bu yöntem mevcut su minerallerini koruyor. Sudaki ağır metal, virüs, kolera gibi zararlı maddeleri süzüp çıkarabiliyor. Fransız şirketi, teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 FR 38n0 3MY2

İnovatif çevresel izleme
İtalya’da faaliyet gösteren bir şirket, inovatif altyapısal ve çevresel izleme hizmeti sunuyor. Sistem interferometrik radar sensörleri esaslı uydu ve yeri bütünleştiren yenilikçi özelliğe sahip. Hiçbir donanım veya yazılım edinmeye gerek yok. izleme hareketi, özel gereksinimleri eşleştirmek için tasarlanmış ve uyarlanmış. Sistem yerel yönetimler, sivil savunma daireleri, altyapılarla sorumlu olan firmalar ve hizmet sağlayıcıları tarafından kullanılabilir. Sistem müşterilerin özel gereksinimlerini karşılamak için fazlasıyla esnek bir yapıya sahip.
Referans numarası: 12 İT 53U1300F

led sokak lambası ürettirecek
UkraynalI bir şirket, sokaklardan açık alanlara değişen uygulamalar için LED aydınlatma mekanizmaları geliştirmiş. Bu mekanizmaların kullanım ömürleri 15-20 yıl arasında değişiyor. Ayrıca yüzde 90 enerji tasarrufu sağlıyor. UkraynalI şirket lisans anlaşması, ürünün üretilmesi ve tanıtılması amacıyla işbirliği yapabileceği firmalar arıyor.
Referans numarası: 11UA RE05 3N58

Endüstriyel katkı maddeleri
50 yılı aşkın süredir gübre ve endüstriyel katkı maddeleri üreten İspanyol firma, ürünleri için ticari aracılar arıyor. Firma, tarım ya da gıda sektöründe faaliyet gösteren ve satış ağına sahip şirketlerle işbirliği anlaşması yapmak istiyor.
Referans numarası: 20120116007

Düşük basınçlı karbondioksit depolama sistemi
Sera gazının yeniden kullanımı üzerine uzmanlaşmış bir İtalyan araştırma enstitüsü, düşük basınçta doğal işlemlerle üretilmiş 70 ton civarındaki karbondioksiti depolamak için teknoloji arıyor. Talep edilen teknoloji, laboratuar aşamasında veya tamamen geliştirilmiş şekilde olabilir. Enstitü, teknik işbirliği, teknik destekli üretim sözleşmesi ve ticari sözleşmelerle ilgileniyor.
Referans numarası: 10 İT 55VV9 3JP6

Temiz teknoloji için partner aranıyor
iskoçyalı bir firma, güneş enerjisi, atıklardan biyoyakıt üretimi ve sanayi tesislerinde enerji tasarrufu yönetimi üzerine uzmanlaşmış. Faaliyetlerini Türkiye pazarına da taşımak isteyen İskoçyalı firma partner arıyor. Aynı zamanda temiz teknoloji projelerinde teknik işbirliği, lisans anlaşması ya da ortak yatırım konularında arayışları var.
Referans numarası: 11GB 46P4 3L2D

Daha fazla bilgi için EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89 ilgili kişiler: Tutku Asarkaya (işbirliği teklifleri),tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr Çağatay çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr Web: www.ebicege.org.tr

NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Diğer konu :  Teknolojik Girişim Projeleri

Ersan Çıplak

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. Merhabalar

    Referans numarası: 11 FR 38n0 3MY2 olan konosu ilgimi cekti. Detayli biligileri rica olunur.

  2. 12 İT 53U1300F

    Merhaba;
    Elektrik & Elektronik mühendisiyim. 12 İT 53U1300F referans numarası ile yayınladığınız “İnovatif çevresel izleme” konusu ilgili çekti. Bu konunun biraz daha detayıyla beraber firmanın temsilcilik için aradığı özellikler vs. gibi bilgileri paylaşı mısınız?

    Saygılar / Noyan Kazaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu