İş Fikirleri ve İş Kurmak

Fark Yaratan Teknolojiler – Girişim Projeleri

Gıda Sektörü İçin Koruyucu Kıyafetler

İngiltere’de faaliyet gösteren bir şirket, gıda sektöründe kullanılmak amacıyla düşük sıcaklıklarda giyilebilen koruyucu kıyafet ve ayakkabılar üretiyor. Kendi pazarında lider konumunda olan bu şirket şimdi de ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. İngiliz şirket, bu doğrultuda distribütörlük anlaşması yapabileceği firmalar arıyor. İngiliz şirketin yetkilileri, yüksek kalitede ve uygun fiyatlı ürünler tedarik edebileceklerini söylüyor.

Referans Numarası: 20110407020

Yüksek Kalitede Cam Ürünler

Yüksek performanslı cam ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış bir ingiliz şirketi, satış ve pazarlama konusunda ticari ortaklık ya da partner arayışı içinde. Yüksek kalitede cam lamine, tabanlar için güvenlik ve ateş önleyici cam ürünler, cam kapılar, cam kenarlıklar ve korkuluklar üreten şirketin inşaat ve mühendislik alanlarında kullanılacak özel ürünleri de bulunuyor. İngiliz şirket ISO9000 standart belgesine sahip.

Referans Numarası: 20110404001

Ekolojik Pil Geri Dönüşümü

Finlandiya’da pillerin geri dönüşümü alanında faaliyet gösteren bir firma, geri dönüşüm süreci için ekolojik çözümler geliştirebilecek şirketler arıyor. Kalem pillerin geri dönüşüm süreci önce ezerek, küçültme, ardından kimyasal işleme tabi tutma aşamalarını içermeli. Beklenen çıktılar, demir çinko ve manganez olmalı. Alternatif metotlar firma tarafından geliştirilmiş durumda. Finliler, teknolojik işbirliği düşünen ortaklar arıyor.

Referans Numarası: 11 FI 30I1 3KQI

Ahşap İşleme Uzmanı

Ahşap işleri üzerine uzmanlaşmış Litvanyalı bir şirket, fason üretim teklifi sunuyor. İyi fiyat, yüksek kalite ve garanti sunduklarını belirten şirket yetkilileri, üretim tesislerinde bu alandaki en son teknolojiye sahip olduklarını vurguluyor. Litvanyalı firma, halen Norveç ile çalışıyor.

Referans Numarası: 20110331022

Ev Tipi Yeni Bir Su Arıtma Cihazı

Su arıtma pazarında 20 yıldır faaliyet gösteren Polonyalı bir şirket, ev, ofis ve sanayi tipi su arıtma cihazları üretiyor. Bu alanda yenilikçi ürünlere sahip olan şirket, ürünlerini Türkiye pazarında satabilecek girişimcilerle temas kurmak istiyor. Polonyalı şirket, öncelikle benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalara distribütörlük teklif ediyor.

Referans Numarası: 20110412009

Daha Fazla Bilgi İçin

EBIC – Ege Telefon: 0232 343 44 00 – 150

İlgili Kişiler: Tutku Asarkaya (İş birliği teklifleri) tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr , Çağatay Çalı (Yeni Teknolojiler) cagatay.cali@biltem.edu.tr

www.ebicege.org.tr

Not: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu