İş Fikirleri ve İş Kurmak

Farsak Ağacı İle Köylülere Kendi İşini Kurma Fırsatı

Farsak Ağacı İle Köylülere Kendi İşletmelerini Kurma Fırsatı

Farsak ağacı ile yüzde 100 doğal 10 farklı ürün geliştiren Tuncer Gültang, köylülere kendi işletmelerini kurma fırsatı sunacak.
Astım hastalığına çare için keşfettiği farsak ağacı ile yüzde 100 doğal 10 farklı ürün geliştiren 71 yaşındaki Tuncer Gültang, gelecek yıl elde etmeyi planladığı 1 milyon dolarlık satış geliriyle asıl üretici konumunda bulunan köylülere kendi işletmelerini kurma fırsatı sunacak.

Esas olarak ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren bir sanayici olan Gültang, yaptığı açıklamada, bir süre öncesine kadar astım hastalığı ile mücadele ettiğini, doktorların kronik hale geleceğini söylediği hastalığından farsak ağacından yapılan kahve sayesinde kurtulduğunu belirtti.

Hastalığını atlatmasının ardından doğal ürünler üretmeye karar verdiğini ifade eden Gültang, “Amacımız dünya standartlarının üzerinde ürün çıkartmak.

Eğer standardı biz koymazsak, başkasının standartlarını taklit ederiz” dedi.

Bu amaca ulaşmak için bilimden yararlanmanın önemine değinen Gültang, kendilerinin de ürünlerini üretirken bilimsel kriterleri esas aldıklarını söyledi.

Farsak Projesi” olarak bilinen projeyi Sakarya Üniversitesinin ders programına dahil ettiğini anlatan Gültang, Türkiye Franchising Derneğinin de (UFRAD) projeyi destekleme yönünde karar aldığını belirtti.

Ürünlerin geliştirilmesi konusunda Çukurova Üniversitesindeki öğretim üyeleri ve öğrencilerle gruplar kurmaya başladıklarını ifade eden Gültang, “Bu grupların kurulmasındaki amaç şu: Üniversite artık köye gidecek. Böylece üniversitedeki bilgi köylere kadar ulaşacak” diye konuştu.

Köylülere verilecek eğitimin ardından köylülere sertifika verileceğini kaydeden Gültang, sertifika alan köylüleri onurlandırmak için üniversite cübbesi giydireceklerini söyledi.

Kahveden deterjana tam doğal ürünler

Yetiştirdikleri ürünler hakkında da bilgi veren Gültang, ürünlerini yetiştirirken bugüne kadar hiçbir kurumdan hibe desteği almadıklarını ancak makine ihtiyacını sponsor desteğiyle sağladıklarını söyledi.

Ürünleri arasında yer alan farsak kahvesinin özellikle solunum yolu rahatsızlıkları ve KOAH’a karşı etkili olduğunu belirten Gültang, söz konusu ürünün Adana-Feke’de üretildiğini dile getirdi.

Sponsor firmaların sağladıkları makineler sayesinden farsak ağacından elde ettikleri yağı şampuan imalatında kullandıklarını anlatan Gültang, şampuanın saçlara güç verdiğini söyledi.

Şampuanın üretilmesi konusunda Anadolu Üniversitesindeki öğretim üyelerinden de yardım aldıklarını dile getiren Gültang, şampuanın formülünün bu şekilde ortaya çıktığını kaydetti. Gültang, şampuanın İstanbul’da fason olarak üretildiğini bildirdi.

Farsak ağacının yağından sabun da ürettiklerini belirten Gültang, ürettikleri sabunun da özellikle mantar hastalıklarına iyi geldiğini dile getirdi.

Proje kapsamında üretilen bir diğer ürünün de “özgür tavuk yumurtası” olduğunu anlatan Gültang, ürünün Çukurova Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin yanı sıra köylülerin katkılarıyla üretildiğini belirtti.

Yine aynı üniversitenin ve köylülerin katkılarıyla doğal ortamda yetişen zeytin ağaçlarından tek tek toplanarak ve toplandığı gün düşük ısıda sıkılarak üretilen zeytin suyunun üretimini de gerçekleştirdiklerini ifade eden Gültang, zeytin suyunun sedef, mantar, egzama hastalığına karşı etkili olduğunu söyledi.

Gültang, bütün bu ürünlerin yanında proje kapsamında nar, dut, andız pekmezleri ile tamamen doğal deterjan üretiminin yapıldığını da dile getirdi.

2012 hedefi 1 milyon dolar

Ürünlerinin pazarlanmasına yönelik olarak “Kardeş aile” sistemi kurduklarını anlatan Gültang, bu proje sayesinde köylülerin yetiştirdikleri ürünleri tüketicilere rahatlıkla ulaştırabildiğini söyledi.

Ürünlere tüketici tepkisinin nasıl olduğuna ilişkin de konuşan Gültang, “Ürünlere gelen tepkiler olağanüstü güzel. Gelecek yıl piyasaya ciddi anlamda girerek en az 1 milyon dolar ciro elde edeceğiz” dedi.

Gelecek yıl valilikler ve kaymakamlıklarla bir protokol imzalayacaklarını, bu protokol çerçevesinde elde ettikleri bütün kazancın yüzde 20’sinin köylülere işletme kurmaları için verileceğini bildiren Gültang, “Çok sayıda üniversitenin destek verdiği proje sayesinde sadece çıkış noktamız olan Toroslar değil, yurt genelindeki köylüler doğal ürünleri ile gelirlerine gelir katacaklar” diye konuştu.

İletişim

O322 777 00 50
0554 347 93 93
info@farsak.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

16 Yorum

 1. kardeşim bir farsak muhabbetidir gidiyor.ortada hiç birşey yok.telefonlara bakmıyorlar .insanlarla oynamanın bir anlamı yok.ilgili yerlerin bu işe bir dur demesini istiyorum saygılar

 2. konuya iletişim bilgileri eklendi arayıp sormadım doğru veya yanlış olabilir o yüzden üzerimde vebal kalmasın arayın sorun araştırın inşaalah derdinize deva olur

 3. slm ben bu ilacı nasıl temin edebilirim çok acil lütfen bilen biri insanlık namına yardımcı olsun

 4. sayın güntang…
  malum…. koah hastasıyım ,annemde koah hastası.. çevremde çok koah hastası bulunmakta .kendınızın denediği bitkisel takviye ilaç hak. bilgi ve nasıl temin edebilirm.eşimin işi gereği 16 yıl adana. mersin . tarsusta yaşadm. oradaki arkadaşlarımada aldırablrim. acil yantlarsanız sevinirm selamlar. tel 03122126915/3003 ank.

 5. astım bronşit hastası babam var 78 yaşında farsakı nasıl temin edebilirim.

 6. ürünler konusunda bilgilenmek ve satın almak istiyorum.

 7. bende koah hastalık başladı çeşitlı ilaç kulanıyorum malum alarjik bir hastalık.boğazlarım tahriş oluyor yutkunamıyorum.nasıl kulanacağız nerden temin edeceğiz bir açiklama yapılmasını İNSANLIK ADINA RİCA EDİYORUM….

 8. MERHABALAR TUNCER BEY NASILSINIZ..BURSA NİLÜFER BELEDİYESİNE BAĞLI ÇALI KÖYÜNDE 7 DÖNÜM ARAZİM VAR BURADA FARSAK BİTKİSİNİ YETİŞTİRMEK İSTİYORUM..MÜMKÜNMÜDÜR..SAYGILAR..LÜTFEN İSMİMİ GOOGLE’DEN ARASANIZ..SEVİNİRİM..

 9. MRHABALAR TUNCER BEY BEN ALLERJİK ASTIM HASTASIYIM FARSAK ÜRÜNÜNÜ NASIL TEMİN EDEBİLİRİM.SELAMLAR..TLF. 0534 6419161

 10. bu haberi fox haberde izledim nerden alabiliriz kargoyla siz yollarmıosınız ürünlerinizi tel 03632 445 03 35 samsun dan arıyororum

 11. yorum dağil astım için bu ürünü nereden bulabileceğimi öğrenmek istiyorum cevap verirseniz mutlu olurum

 12. sayin tuncer bey,bende bu urunlerinizden elmak istiyorum.
  Ankara’da oturuyorum,esim ve cocugumda astim hastasi.

 13. Benim akciğer kanserine yakalnmış bi hastam var bu FARSAK bitkisinin bu hastalığa iyi olacak bir yanı varsa lütfen ban yazarmısınız nerden istedebiliri veya alabilirim, şimdiden teşekkürler.

 14. allerjik astımım var bu bitkinin bana faydası olurmu beni bilgilendiriseniz sevinirim ve birde nasıl temin ederim ücreti ne kadar şimdiden teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu