İş Fikirleri ve İş Kurmak

Fikir Yaratan Girişim Projeleri

Rize’de organik bal ormanı kurulacak

Rize’de 400 dönümlük özel bir arazide yüzde 100 organik bal üretmek amacıyla proje başlatılıyor. Söz konusu projenin çalışmaları AK Parti Rize Milletvekili Haşan Karal öncülüğünde yürütülüyor. Dünyanın en büyük organik bal ormanını Rize’de kurmayı planladıklarını belirten Karal, “içerisinde yerleşim bulunmayan ve organik üretimi engelleyecek olumsuzluklar taşımayan bir alan çembere alınarak kontrollü giriş çıkış sağlanacak. Bu alanda arıcılık yapılacak” diyor. Rize’de halen 2 bin civarında sertifikalı arıcı bulunuyor. Geliştirilen projeye bu arıcılardan isteyenler de dahil edilecek.

Yenilikçi kaynak makinesi
PolonyalI bir mucit çevre dostu, maliyet tasarruflu, yeni tip bir kaynak makinesi geliştirmiş.
PolonyalI mucit, lisans ya da ortak üretim anlaşmaları yapabileceği şirketler arıyor.
Referans numarası: 11PL 63AW 3N0G

Araç hırsızlığını önleyen sistem
Bir İngiliz şirketi, hırsızlıkları önleme amaçlı yeni bir araç tanımlama sistemi geliştirmiş, ingilizler, sistemin distribütörlüğü ve kurulumundan sorumlu olabilecek, otomotiv endüstrisiyle ilişkili firmalarla ticari işbirliği anlaşmaları yapmak istiyor.
Referans numarası: 20111101018

Rusya’dan işbirliği teklifi
Araç muayene istasyonları için tahribatsız muayene imkanı sağlayan araçlar üreten bir Rus şirketi, Türkiye’de distribütör arıyor.
Rus şirketin ürün gamında çelik halat, boru, sıvı tankları gibi farklı konularda testler gerçekleştirebilecek ekipmanlar da bulunuyor.
Referans numarası: 20111223011

Isıtma ekipmanları
Rusya’da elektrikli ısıtma ekipmanları üreten bir firma, ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. Rus şirket bu doğrultuda distribütörlük verecek.
Rus firmanın yetkilileri, enerji tasarruflu sistemler konusunda 15 yıldan fazla deneyime sahip.
Referans numarası: 20111223002

inovatif kaplama ürünleri
Almanya’da nanoteknoloji yöntemleriyle kaplama materyalleri geliştiren ve üreten bir Alman şirketi, ticari aracılar arıyor. Partner şirket, inovatif ürünleri Türkiye pazarına sunabilecek kapasiteye sahip olmalı. Karşılıklı üretim ve taşeronluk aktivitelerine de açıklar.
Referans numarası: 20111220057

Alman gıdacı distribütör arıyor
Vejetaryen gıda, meyve suyu, organik, dondurulmuş ve kuru gıdalar üreterek kendi markası altında pazara sunan Alman bir şirket, ticari aracılar arıyor. Almanlar, söz konusu ürünlerinin tamamı ya da bir kısmını Türkiye piyasasına sunabilecek firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 20111223003

El yapımı dekorasyon malzemeleri
Hareket edebilir duvar, elbise dolabı, kapı, panel… Bu ve benzeri ürünleri dekoratif tarzda üreten bir Italyan şirketi, ticari aracılar arıyor. Söz konusu ürünler tamamen el yapımı ve geleneksel tekniklerle üretiliyor.
Referans numarası: 20111215061

Endüstriyel atık su arıtma teknolojisi
RomanyalI bir şirket, petrol ve gaz çıkarma gibi endüstriyel alanlar ile rafinerilerde atık su arıtmada kullanılabilecek bir teknoloji geliştirmiş. Bu yeni teknolojinin çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin hidrokarbonu ayırma, çöktürme, arıtma, yüzdürme ve kullanılan suyun süzülmesi aşamalarını birleştirerek atık sudan çıkarıyor. RomanyalI şirket, teknik işbirliği veya teknik destekli ticari sözleşmelerle ilgileniyor.
Referans numarası: RO 75DV 3NIU

Güneş enerjisi üretim simülatörü
Güneş enerjisi ve fotovoltaik panellerin kurulumu alanında faaliyet gösteren Fransız bir firma, güneş enerjisi üretim simülatörü geliştirmiş. Söz konusu simülatör eğitim amaçlı kullanılacak.
Referans numarası:11FR 38m9 3NND

Filtre mebran talebi
ABD’Ii büyük bir şirket, gıda uygulamaları için kullanılmak üzere saydam filtre mebran satın alacak. Amerikalılar, yıllık 476 milyon metrekareye kadar mebran tedarik anlaşması yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 LU 87GA3NOJ

Endüstriyel yağ geri dönüşümü
Endüstriyel yağ geri dönüşümü ve arıtılması alanında faaliyet gösteren bir Fransız şirketi, kullanıma hazır yeni çözümler arıyor.
Talep edilen yöntem, su ve atık çıkarma esnasında yağları arıtmaya olanak sağlayacak şekilde olmalı.
Referans numarası: 11 FR 37M3 3MBQ

Açık hava için kompakt güç kaynağı
Tüm açık hava uygulamaları için ağır jeneratörler yerine kullanılabilecek kompakt güç kaynağı geliştiren Israilli bir şirket, Türkiye’de distribütör arıyor. İsrailliler aynı zamanda teknoloji transfer etmek isteyen firmalarla da temas kurmak istiyor. 
Referans numarası:
11 İL 80ER 3MMM

Aydınlatma için akıllı kumanda
Enerji tasarruflu otomatik sistemlerin geliştirilmesi ve uygulanması alanında uzmanlaşmış bir Rus şirketi, teknoloji transfer etmek istiyor. Talep edilen teknoloji, bina aydınlatma sistemi için akıllı kumanda aygıtının modernizasyon ihtiyacını karşılamalı.
Referans numarası: 11RU 86FG 3NC4

Mühendisler için yazılım analizi
Bir Ispanyol şirketi, enerji sektöründe uygulanacak özel bir yazılım analizi geliştirmiş. Bu yenilikçi yöntemin enerji mühendislerinin veri toplama ve mühendislik projeleri için kolay analiz imkanı sağladığı belirtiliyor, ispanyollar, benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 ES 26E5 3NBS

Yol bakımı teknolojisi
Yol bakım ve onarım hizmeti sunan ve aynı zamanda yol makinesi üreten PolonyalI bir şirket, bu alanda kullanılacak yeni teknolojiler, makineler satın almak istiyor.
Referans numarası: 11PL 63AW 3NT1

Gelinlik ve gece kıyafeti üreticisi arıyor
Evlilik ve düğün organizasyonları için hizmet veren PolonyalI bir şirket, söz konusu organizasyonlarda kullanılan ürünleri üretebilecek Türk şirketleri arıyor. PolonyalI şirket, aynı zamanda gelinlik üreticisi firmaların Polonya’da distribütörlüğünü yapmak istiyor.
Referans numarası: 20111123011

Yenilikçi solar su ısıtıcısı
Slovakya’da üretici bir firma, evlerde ve iş merkezlerinde su ısıtması için yenilikçi bir teknoloji geliştirmiş. Uygun maliyetli olduğu belirtilen bu teknolojiyi uygulayacak firmalarla teknik destekli ticari anlaşmalar yapılacak.
Referans numarası: 10 SK 69CW 3K66

Kalite kontrolü için ortak yatırım
Çek Cumhuriyeti’nde kalite kontrolünde uzmanlaşmış bir şirket, ortak yatırım yapabileceği firmalar arıyor. Söz konusu şirket gözetim, test, teknik test, ürün kontrolü, tasnif gibi tüm konularda hizmet sağlıyor.
Referans numarası: 20111103003

Makine parçası üretimi için yeni teknoloji
Otomasyon endüstrisinde faaliyet gösteren PolonyalI bir firma, makine parçaları ve birleşenlerinin üretimi ve tasarımı için yeni yöntemler öneriyor. Geliştirilen yeni üretim ve üretim teknolojilerin yüksek hassasiyet (0.005 mm) ve yüksek kalitede üretim imkanları sağladığı belirtiliyor.
Referans numarası: 11 PL 63AY 3MY0

Yenilikçi metal cilalama teknolojisi
Kar amacı gütmeyen bir Alman araştırma enstitüsü, metal parçaların üretiminde kullanılmak üzere sıvı cilalama teknolojisi geliştirmiş. Söz konusu teknoloji paslanmaz çelik, titanyum ve alaşımları ve bakır gibi birçok farklı metal için kullanılabiliyor. Aynı zamanda çevre dostu olan teknoloji, zararsız çalışma şartları sunuyor. Alman enstitü, makine mühendisliği alanında faaliyet gösteren firmalarla teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11DE094I3KX8

Et işleme makinesi üretimi
Et işleme alanında faaliyet gösteren firmalar için paslanmaz çelikten ekipman ve makineler üreten PolonyalI bir şirket, ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. PolonyalI şirket ortak girişim, taşeronluk ve karşılıklı üretim için işbirliğine açık.
Referans numarası: 20110419027

Sıvı çeliği kükürtten ayıran sistem
RomanyalI bir mucit, sıvı çeliği arıtmak için bir ürün geliştirmiş. Bu icat, özellikle kükürtten arındırma ve fosfor giderme işlemleri için kullanılıyor. Rumen mucit lisans anlaşması, teknik işbirliği ve teknik destekli ticari anlaşmalarla ilgileniyor.
Referans numarası: 10 RO 75DV 3JYX

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150
Faks: 0232 374 42 89
İlgili kişiler: Tutku Asarkaya (işbirliği teklifleri),tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr
Çağatay Çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr
Web: www.ebicege.org.tr
NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

ERSAN ÇIPLAK

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. İTHALATINI YAPTIĞIMIZ SAHTE PARA KONTROL KALEMİ TOPTAN SATIŞ FİYATI 2 TL PERAKENDE SATIŞ FİYATI SEYYAR TEZGAHLARDA 5 TL DÜKKANLARDA 10 TL DAN SATILIYOR.AMBALAJININ ÜZERİNDE KULLANILAN GÜNCEL TL KUPÜRLERİ ve TÜRKÇE TANITIMININ OLMASI HAFİFLİĞİ SATIŞ AVANTAJI SAĞLIYOR.TOPTAN 2 TL dan ALINAN KALEM PERAKENDE OLARAK 5 TL ya SATILMASI İLE KAZANILAN 3 TL KAR MARJI ve NAKİT PARA İLE SATIŞ YAPAN ESNAFLARIN İLGİ DUYACAĞI BİR ÜRÜN.BİZDEN SAHTE PARA KONTROL KALEMİ ALARAK ESNAFLARA SATAN MÜŞTERİLERİMİZ ÇOK İYİ PARA KAZANDIKLARINI BELİRTİYORLAR.TAMAMEN KİŞİNİN SATIŞ BECERİSİNE BAĞLI OLARAK GÜNDE 20 ADETTE SATILABİLİR 100 ADETTE SATILABİLİR.HERKES PERFORMANSINA GÖRE KAZANACAĞI AYLIK KAZANCI KENDİSİ BELİRLER EN AZ KAZANANIN MEMUR MAAŞI KADAR EN COK KAZANANIN MÜDÜR MAAŞI KADAR KAZANABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.BEYAZ ve LACİVERT RENKLERDEKİ
    Ürün resimleri için İstanbul OKYANUS TİCARET Kaan SOYSAL okyanus_gym@hotmail.com adresinden ve 0535 945 92 82 numaralı telefondan ulaşabilirler…HERKESE HAYIRLI KAZANÇLAR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu