Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Franchising Veren Kuruyemiş Firmaları

Kuruyemiş sektörü, girişimcilere önemli fırsatlar sunan franchising modelli firmalarıyla dikkat çekiyor. Türkiye’nin köklü pazarlarından biri olan kuruyemiş sektörü, artık 3,7 milyar dolarlık bir hacme ulaşmış durumda. Geçmişte daha çok dökme veya paketli ürünlerin rekabet ettiği bu sektörde, son zamanlarda zincir perakende yatırımlarının hızla yayılan şubeleri göze çarpıyor. Franchising sistemini benimseyen kuruyemiş zincirleri, bu sayede büyümelerini sürdürüyor ve aynı zamanda girişimcilere çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu büyüme eğilimi yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmayıp, kuruyemişçilerin uluslararası arenada da varlık göstermeyi planladığı bir dönemi işaret ediyor.

Bayilik Veren Kuruyemiş Markaları

Dünya genelinde olduğu gibi gıda tüketim alışkanlıklarında da geçmişe dönüş eğilimi gözlemleniyor. Özellikle sağlıksız katkı maddeleriyle ilişkilendirilen atıştırmalık gıdaların eleştirilerine karşın, kuruyemişin pazardaki payı her geçen gün artıyor. Türkiye’de yıllık kuruyemiş tüketimi 500 bin ton seviyesinde ve iç pazar büyüklüğü 3,7 milyar dolar olarak kaydediliyor. Endüstriyel kuruyemiş ürünleri iç tüketimin yaklaşık 1,2 milyar dolarlık kısmını oluşturuyor ve sektörün bu yılki büyüme hızının yüzde 5 olduğu belirtiliyor.

Özellikle Gaziantep, Denizli, Bursa ve İnegöl gibi şehirlerde güçlü bir şekilde temsil edilen kuruyemiş sektörü, son yıllarda gösterdiği büyüme ivmesiyle birlikte kurumsallaşma sürecini de hızlandırdı. Artık sektörde kendi markasını oluşturmuş ve kendi zincirini kurmuş firmalar mevcut. Hatta bu firmaların bazıları uluslararası pazarda varlık gösterme planları yapmaya başladı. İlk hedef bölgeleri genellikle Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri olarak belirlenmiş durumda. Franchising modelini benimseyen bazı firmalar büyümeyi sürdürürken, diğerleri ise organizasyonlarını kendi yönetimi altında genişletmeyi tercih ediyorlar. Özellikle büyük şehirleri tercih eden franchising veren firmalar, girişimcilere çeşitli fırsatlar sunuyorlar.

Franchising Veren Kuruyemiş Firmaları
Franchising Veren Kuruyemiş Firmaları

Tuğba Kuruyemiş Bayilik

Şirketimiz, 1980 yılında Aydın ilinde kurulmuş ve kısa sürede ülkemizin çeşitli bölgelerinde yeni mağazalar açarak genişlemiş bir firma olmuştur. 100’ün üzerinde mağaza ile Türkiye genelinde hizmet veriyoruz, böylece müşterilerimize her zaman taze ve sıcak ürünleri ulaştırıyoruz. İlk adımdan itibaren odak noktamız “Sıcak Sıcak Taptaze” sloganıyla ürünlerimizi müşterilerimize sıcak ve taze bir şekilde sunmaktı. Bu yüzden işe tarladan başlayarak ürünlerimizi yakından takip etmeye ve kalitemizi sağlamaya özen gösterdik, böylece kalite serüvenimiz başladı.

Gülümseme Hizmet Ediyor…

Firma yönetiminden üretime kadar tüm departmanlarda görev yapan personelimizle birlikte, bu sloganın gerekliliklerini tam anlamıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Güler yüz ve müşteri memnuniyeti, işimizin temel ilkelerinden biridir ve firma kültürümüzün bir parçasıdır.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
0850 644 09 09
kmh@tugbakuruyemis.com.tr
GENEL MÜDÜRLÜK

Kurtuluş Mah. Adnan Menderes Blv. No:46/D Efeler / Aydın

Ünal Kuruyemiş Bayilik

Ünal Kuruyemiş, 1956 yılında Ankara’da kuruldu. Başlangıçta yalnızca toptan satış yaparak faaliyet gösterirken, 1991 yılında operasyonel verimliliğe ulaşıp hedeflerine ulaştıktan sonra perakende satışa da adım atmıştır. Şu an 50’ye yakın şubesi ile hizmet sunan Ünal Kuruyemiş, online satış altyapısı sayesinde Türkiye’nin her bölgesine en taze ve en kaliteli kuruyemişi ulaştırmaktadır.

Sincan’da 8.000 metrekarelik bir alanda ve Kazan’da 10.000 metrekarelik bir alanda fabrikası bulunan Ünal Kuruyemiş, ayrıca 8.000 metrekarelik bir alana sahip lojistik ve dağıtım üssü ile iki ana depo işletmektedir. Bu tesisler günde 25.000 misafiri, aylık olarak ise 750.000 misafiri ağırlamaktadır. Bugün 300 kişilik deneyimli kadrosuyla Ünal Kuruyemiş, üretim ve tanıtım aşamalarını başından sonuna kadar takip eden bir anlayışla çalışmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de ve yurt dışında, kuruyemiş kiosk ve mağaza konseptiyle franchise vermekte ve genişlemektedir.

Ünal Kuruyemiş İletişim: https://unalkuruyemis.com.tr//franchise-basvurusu

Mumcu Kuruyemiş Bayilik

Mumcu Kuruyemişleri, 1977 yılında sektöre adım atan bir aile şirketidir. Mumcu ailesi, uzun yılların getirdiği deneyim ile birlikte ikinci kuşağın enerjisi ve dinamizmini birleştirerek kararlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Mumcu Kuruyemişleri, hem perakende satış noktaları hem de toptan satış kanalıyla ulaştığı müşterilerinin memnuniyetini en üst düzeyde tutabilmek için büyük bir çaba sarf etmektedir. Bu amaçla yeni projeler geliştirerek sektöre değer katma konusunda önemli kazanımlar elde etmiştir. Türkiye genelinde 11 farklı noktada hizmet vermekteyiz ve müşterilerimize en kaliteli ürünleri sunmak için sürekli çaba göstermekteyiz.

Mumcu Kuruyemişleri – Hayata Tazelik Katar

A. İkitelli OSB Mh. Tem34 Sit. No. 254 Başakşehir, İstanbul
T. +90 (212) 550 5600 (pbx) T. +90 (212) 550 4215 (pbx)
F. +90 212 550 55 43
@. info@mumcu.com.tr

As Kuruyemiş Bayilik

1995 yılında Adnan Karaman tarafından kurulan şirketimiz, başlangıçta küçük bir imalathaneyle faaliyetlerine başlamış ve sürekli kaliteyi sürdürerek sektöründeki gelişmelere odaklanmıştır. 21 yılını kutladığımız bu dönemde, 4000 metrekarelik kapalı alanda üretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Teknolojiyi üretim süreçlerimizde yakından takip eden bir anlayışla, son teknoloji makineleri kullanarak üretim yapıyoruz. Ürünlerimiz, kavrulma anından itibaren tam otomatik makinelerde paketlenerek el değmeden işleniyor ve tazeliğini koruyarak sizlere ulaşıyor.

Ege bölgesine yoğunlaşan ve 30 araçlık bir filo ile sıcak satış hizmeti sunan As Kuruyemiş, ayrıca 7 perakende mağazası ile tüketicilerle buluşuyor. İngiltere, Kanada, Hollanda, Libya, Tunus ve Irak gibi farklı ülkelerle ticaret yaparak hem yurt içinde hem de yurt dışında tanınan bir marka olma yolunda ilerlemekteyiz.

Kuruyemişler genellikle mutlu anılarımızın tamamlayıcısıdır. Uzun kış gecelerinden uzun yaz gecelerine, TV izlerken puf koltuğumuzun yanındaki sehpada, heyecan dolu spor karşılaşmalarında veya aperatif tabaklarında bir araya gelerek farklı tatlar sunarlar.

Bize Ulaşın:

Adres: 3/20 Sokak No:19 Buca Ege Giyim O.S.B. Buca – İZMİR
Telefon: 0 232 436 21 80
Faks: 0 232 436 22 81
E-Posta: info@askuruyemis.com.tr

Altıntop Kuruyemiş Bayilik

Altıntop Kuruyemiş, kuruyemiş sektörünün öncü isimlerinden biri olarak, sektörde bir ilke imza atarak ISO 9001-2000 Kalite ve HACCP gıda güvenliği yönetim sistemini kurmuş ve uygulayarak bunu kanıtlamıştır. Firmanız, en son teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarıyla, tüm gıda belgelerini alabilmek için aktif çalışmalarını sürdürmektedir.

Altıntop Kuruyemiş olarak, ülkemizin dört bir yanındaki bayilerimiz ve geniş dağıtım ağımız sayesinde, en yeni ürün çeşitlerimizi güvenilir ve hızlı ekibimizle sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

İletişim Bilgileri:

 • E-Posta: info@altintop.com.tr
 • Telefon:
  • 0258 371 41 52
  • 0258 371 23 62
  • 0258 371 18 97
  • 0800 449 75 10 (Ücretsiz Hattı)

Fabrika Adresi: Kayalar Mahallesi, 6010 Sokak No: 13 Gümüşler / DENİZLİ / TÜRKİYE

Adalılar Kuruyemiş Bayilik

1992 yılında kuruyemiş üretimine başlayan ADALILAR KURUYEMİŞ A.Ş., yenilikçi yaklaşımı ve deneyimli kadrosuyla hem Türkiye hem de dünya çapında kuruyemiş kültürünün gelişmesine öncülük ediyor.

1992 yılında hizmete giren ilk fabrika satış mağazasını zaman içinde artırarak, firmamız 2012 yılında 12.000 metrekarelik alana 6.000 metrekarelik yeni üretim tesisleri kurarak “DALINDAN” felsefesini benimsedi. TANEM markasının kalitesini, 7 ayrı fabrika satış mağazasında bilinçli tüketiciye ilk elden sunmanın ötesinde, Türkiye ve dünya pazarında geniş bir tüketici kitlesine hitap etmek amacıyla Sakarya – Adapazarı’ndaki üretim tesislerinde günlük 800.000 paketleme kapasitesiyle üretimine devam ediyor.

Firma olarak marka bilinirliği ve kaliteye olan bağlılığı misyon haline getiren ADALILAR KURUYEMİŞ A.Ş., yüksek teknolojiye sahip makine parkuru ile Ayçekirdeği, Yerfıstığı, Badem, Fındık gibi kuruyemiş ürünlerini Tanem, Freezo, Afilli ve Samiri markalarıyla sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda Afrika’dan Balkanlar’a, Avrupa’dan Orta Doğu’ya kadar geniş bir dış pazar ağına sunmaktadır.

Adalılar Kuruyemiş İletişim: https://adalilar.com/iletisim

Tadım Kuruyemiş Bayilik

1971 yılında İstanbul’da Mehmet Tekinalp tarafından kurulan Tadım, Türkiye’nin önde gelen paketli kuruyemiş markasıdır.

Antep fıstığı ticaretine 1940’lı yıllarda başlayan Tekinalp Ailesi, Gaziantepli kökenli ve günümüzde üçüncü kuşak temsilcileriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Mehmet Bey’in babası, “Fıstıkçı Arap” olarak anılan isim, Antep fıstığını İstanbul halkına tanıtan ilk kişilerden biri olarak bilinir. 1950’li yıllarda Antep fıstığı ihracatını genişleterek Amerika pazarına adım atmıştır.

1971 yılında Mehmet Tekinalp, Antep fıstığı yanı sıra diğer kuruyemişleri de paketleyip satmaya karar vererek Tadım’ı kurdu. Tadım’ın temel ilkesi, kuruyemişi en kaliteli ve taze halde, en uygun fiyatla tüketicilere sunmaktı. Mehmet Tekinalp, bu vizyonla hijyen standartlarını sağlamayı ve kuruyemiş ürünlerinin raf ömrünü uzatarak tüketicilere sunmayı hedefledi. Bu yaklaşımıyla Tadım, sağlam köklere sahip bir marka ağacını inşa etti.

“Tadım” ismi, lezzeti ifade ederken, marka logosu büyük grafik ustası Mengü Ertel tarafından tasarlandı. Bugün Gebze’de ve Almanya’da bulunan kuruyemiş, kuru meyve ve kuruyemiş bar üretim tesisleriyle Tadım, 50 yıldan fazla bir süredir sektörde öncü ve lider bir konumunu sürdürüyor. İlk kalite hammaddeleri son teknoloji üretim hatları kullanarak işleyen ve paketleyen Tadım, ürünlerini el değmeden tüketiciye ulaştırıyor.

Tadım Kuruyemiş Bayilik İletişim: https://www.tadim.com.tr/bayi-basvuru-sayfasi

Müşteri Hizmetleri ile İletişim Bilgileri:

 • Telefon: 0850 201 1971
 • E-posta: musteri.hizmetleri@tadim.com
 • Çalışma Saatleri: Hafta içi, 08:00 – 17:00

Doğuş Kuruyemiş Bayilik

1985 yılından bu yana kuruyemiş sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz, 2010 yılından itibaren toptan kuruyemiş satışının yanı sıra DOĞUŞ markasıyla perakende sektöründe de hizmet sunmaktadır.

Aile kökenli işimizi, ikinci nesil temsilcileri olarak sürdürüyoruz. Amacımız, toptan sattığımız ürünleri deneyimimiz, kalitemiz ve birikimlerimizle destekleyerek, bölgesel ürünleri doğal kaynaklarından temin edip perakende olarak sunmaktır.

Başarıya giden yolda toptan satıştaki gücümüzü kullanarak perakende alanında da markamızı en yüksek seviyelere taşımayı ve tüketici algısında yeni bir vizyon oluşturmayı hedefliyoruz. 25 şubemizle yerel kuruyemiş yolculuğumuza, azim ve heyecanla yeni ortaklar ekleyerek devam ediyoruz. İşbirliği yapmak ve iş ortaklığına adım atmak isteyen girişimcilere, bayilik sistemimiz aracılığıyla katılmalarını sağlayarak gücümüze güç katıyoruz.

Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden temin ettiğimiz yöresel ürünleri, hızlı dağıtım ağımız sayesinde hem toptan hem de perakende olarak tüketiciye sunuyoruz. Perakende bölümünde sunduğumuz ürünlerin toptan satışını da istenilen miktarda karşılıyoruz.

 • Ürün ve Hizmet Alanı: Kuruyemiş
 • Kuruluş Yılı: 1985
 • Toplam Çalışan Sayısı: 50
 • Merkez Ülke: Türkiye
 • Şube Sayısı: Mevcut 41, Hedeflenen 500
 • Bayilik / Franchise Paket İçeriği: Anahtar Teslim Kurulum
 • Yatırım Tutarı: 1.500.000

Bayilik / Franchise Şartları:

 • Şube Büyüklüğü: 120-200 metrekare
 • Gerekli İş Yeri Özellikleri: Yaklaşık 150 m2 büyüklüğünde, yoğun insan trafiği olan bölgeler
 • Hedeflenen Bölgeler: Türkiye Geneli
 • İsim Hakkı Bedeli: 10.000 USD
 • Minimum Şube Açılış Maliyeti: 1.500.000 TL
 • Ortalama Şube Açılış Maliyeti: 1.500.000 TL
 • Ortalama Şube Kurulum Süresi: 15 gün
 • Gelirden Pay: Yok
 • Girişimcide Aranan Özellikler: İş vizyonu ve yönetim becerileri
 • Bayilik / Franchise Görüşme Aşamaları: Telefon görüşmesiyle başlayıp, yer belirlemeyi içeren aşamalardan oluşmaktadır.

Firma Adresi: Adnan Kahveci Mahallesi Hatay Cad. No:17/2 Beykent – Beylikdüzü İstanbul

Merkez Depo Telefon: 0212 806 10 53
Franchise Hattı: 0546 732 54 78
E-posta Adresi: info@doguskuruyemis.com.tr

Özbeyoğlu Kuruyemiş Bayilik

Bugün, üretim tesisimiz yıllık 10.000 ton kuruyemiş üretim kapasitesiyle sadece Almanya, Fransa, İrlanda ve Bulgaristan gibi AB ülkelerine değil, aynı zamanda İsviçre, Rusya, Tacikistan, Gürcistan, Çin, Libya ve Suudi Arabistan gibi ülkelere de ihracat yapmaktadır.

Geleceğimize dair hedeflerimiz ise, Özbeyoğlu Kuruyemişleri olarak müşterilerimize en üst kalitede kuruyemiş sunmayı bir misyon olarak benimsemiştir. Özbeyoğlu markasının bir sonraki adımı, yeni coğrafyalara açılarak ve pazara yeni ürünler sunarak hem yerel hem de küresel pazarda büyümeyi sürdürmektir.

En büyük hedefimiz ise bu vizyonumuzu, Saraçoğlu ailesinin geleneklerini ve değerlerini göz ardı etmeden gerçekleştirmektir.

Firma Adresi: Şabanoğlu OSB. Mah. Yaşar Doğu Cad. No:38 55330 Tekkeköy – Samsun / TÜRKİYE

Telefon: +90 362 266 76 76
Faks: +90 362 266 76 77
E-posta Adresi: info@ozbeyoglu.com.tr

İnceler Kuruyemiş Bayilik

NEVPA GIDA Sanayi Ltd. Şti., sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır. Kendi alanında renkli, yenilikçi ve güçlü bir oyuncu olarak tanınan NEVPA GIDA, bakliyat üretimi konusunda ülkemizin özel lezzetlerini üreten bir marka olarak öne çıkmaktadır. Yaklaşık 67 yıllık bir geçmişe sahip olan firmamız, yılların biriktirdiği tecrübeyi ürün kalitesiyle birleştirerek tüketicilerine sunmaktadır. Bu süreç boyunca her yıl artan bir ivmeyle çalışmalarını yönlendirerek sektördeki konumunu güçlendirmiştir.

Ürünün girişinden paketlenmiş bir biçimde pazara sunumuna kadar eksiksiz bir sorumluluk anlayışını uygulamaya koyan ve tüm makine parkını uluslararası akreditasyona sahip son teknoloji ile donatan firmamız, bugün geldiği noktada hedefleri doğrultusunda özellikle tüm Türkiye’de yoğun bir biçimde pazarlama aktivasyonlarını yürütmekte ve müşterilerine en hızlı ve en uygun çözümleri üretebilme dinamizmine ulaşmış bulunmaktadır.

Endüstriyel hayata 1943 yılında adım atan markamız, bugün üstün teknolojisinin bir avantajı olarak, 6.500 m2 kapalı 5.500 m2 açık alan üzerine kurulmuş tesislerinde 20’yi aşan çeşidiyle ISO 9000 ve ISO 22000 kalite standartlarına üretimler gerçekleştirmektedir. Her biri kendi kategorisinde lezzet ve kalite öncüsü olarak kabul gören tüm çeşitler, ham maddesinden üretim proseslerine, ambalajından satış noktalarına, tüketicisine sunduğu vazgeçilmez damak alışkanlığıyla, geleneksel Türk tadı olarak ülkemizin birçok bölgesine gerçek kaliteyi taşımaktadır.

Bugün NEVPA GIDA tam 67 yaşında… Yarım asırdır değişmez kalite yaklaşımıyla ve nesilden nesile uzanan bir lezzet dünyasında aynı heyecanla, aynı özveriyle, aynı sevgiyle ve yılları geride bırakan tecrübesiyle…

Bu güç sevginizle artan bir ivme ile daha da büyüyecek. Birlikte büyük başarılara ulaşmak ümidiyle…

İletişim Bilgilerimiz:

Adres: Organize Sanayi Bölgesi Aksaray Yolu 10. Km 8. Sokak No: 1 Nevşehir/Türkiye
Telefon: +90 (384) 242 92 80
Faks: +90 (384) 242 92 80
E-posta Adresleri:

 • Genel İletişim: inceler@incelergida.com
 • Ürün Bilgileri: zevkince@zevkince.com
 • Muhasebe: muhasebe@nevpagida.com
 • İhracat: export@nevpagida.com
 • Yetkili Kişi (Murat Gerçek): murat.gercek@nevpagida.com

Papağan Kuruyemiş Bayilik

Papağan Kuruyemiş olarak, yüksek sorumluluk gerektiren gıda sektöründe hizmet veriyoruz ve başarımızı kaliteli, taze, sağlıklı ve tüketici odaklı ürünler sunmamıza dayandırıyoruz. Sorumluluğumuz, kuruyemiş üretiminde kullanılan tarımsal ürünlerin hasat aşamasından itibaren başlıyor. Çiftçi ve tedarikçilerden en üstün kalitede ürünler tedarik ediyoruz.

Ürünlerimizin kimyasal analizleri yapılarak Papağan Kuruyemiş tesislerinde en modern yöntemlerle ayıklanıp işleniyor. Bu süreç, son derece detaylı ekipman ve yöntemlerle donatılmış mikrobiyoloji laboratuvarının ve uzman personelin yardımıyla gerçekleştiriliyor. Üretim sürecinin her aşamasında ürünlerimizi sıkı bir kontrol mekanizmasıyla analiz ediyoruz.

Ürünlerimiz özenle ve el değmeden paketlenerek Türkiye’nin dört bir yanındaki satış noktalarına ulaştırılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kurallarına göre, kuruyemiş paketlerine bir yıllık son kullanma tarihi konulabilir. Ancak Papağan Kuruyemiş olarak, ürünlerimizi en taze haliyle tüketilmesini sağlamak amacıyla en fazla 6 aylık, bazı ürünlerde ise 3 aylık son kullanma süresi belirleyerek bu ilkeyi sürdürüyoruz.

Müşteri memnuniyetine odaklanarak, piyasa ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun ürünler ve tasarımlar oluşturuyoruz. Teknolojiye dayalı üretim yaklaşımımız ve özel özelliklerimizle, tüketicilerin kuruyemişteki tercihi olmaya devam ediyoruz.

İletişim Bilgileri

Telefon:+90 (212) 445 33 24
Fax:+90 (0212) 445 33 30
E-mail:info@papagan.com.tr

Mahmutbey Mah. 8. Sokak No:25-A
Mahmutbey / Bağcılar – İSTANBUL

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

3 Yorum

 1. Merhaba Almanyada yasiyorum ve bir Kuruyemis Dükkani Acmayi düsünüyorum,yardimci olurmusunuz?

 2. merhaba ben almanyada yasiyorum

  bir is kurmak istiyorum sizin interneteki sayfanizi okudun

  sartlar uygun olursa sizinle is yapabiliriz

  salam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu