Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Frozen Yoğurt Satış Bayiliği Veren Firmalar

Frozen Yoğurt Satış Bayiliği Veren FirmalarDondurulmuş Yoğurt Bayiliği Veren Şirketler

Yurtdışında yaygın bir şekilde tüketilen dondurulmuş yoğurt Türkiye’de de kendi pazarını yarattı. Yabancı menşeli markaların öncülüğünde büyüyen pazara şimdi yerel markalar giriyor. Şube açmanın maliyeti 5 bin euro gibi makul bir rakamdan başlıyor.

FROZEN (dondurulmuş) yoğurt özellikle ABD, Kanada, İtalya, İspanya ve İsrail’de çok yaygın olarak tüketilen bir ürün. Şimdi bu ülkelerdeki markaların öncülüğüyle tüm dünyaya hızla yayılıyor ve küresel tüketim tarzının bir parçası haline geliyor. Dondurulmuş yoğurt özellikle sağlıklı beslenmeye önem verenler tarafından tüketiliyor. Çünkü hiçbir kimyasal işlemden geçirilmeden dondurulan yoğurt besin değerini kaybetmiyor. Ayrıca taze meyvelerle birlikte servis ediliyor.

frozet yogurt

Türkiye’de ise dondurulmuş yoğurt pazarı henüz çok yeni. Türkiye’deki ilk dondurulmuş yoğurt mağazaları yaklaşık altı yıl önce İstanbul Istinye Park Alışveriş Merkezi ve Bağdat Caddesi’nde açıldı. Birkaç yıl boyunca sadece bu mekanlarla sınırlı kaldı.

Şimdi ise durum değişiyor; başta AVM’ler olmak üzere birçok yerde yeni şubeler açılıyor. Yabancı markaların Türkiye master franchise haklarını alan girişimcilerin çabaları bu pazarı büyütüyor. Franchise altyapısını hazırlayan bu markalar girişimcilere cazip bir iş fırsatı sunacaklarını iddia ediyorlar. İşte yatırım şartları…

Cl GUSTA
Dört farkiı konsepti var

İtalyan menşeli ci gusta, yaklaşık 40 yıllık bir firma. Dondurma ve pastacılık hammaddelerinin üretiminde uzmanlaşmış. Birçok ülkedeki distribütörleri aracılığıyla faaliyet gösteriyor. 20 ülkede (İtalya, Polonya, Portekiz. Kanada, Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar, Dubai, Çin, Hindistan, Pakistan, Singapur, Tayland, Gana, Tunus…) 30’dan fazla ci gusta şubesi var. Türkiye’ye ise yaklaşık bir buçuk yıl önce Tamy Grup tarafından getirildi.

Ci gusta Türkiye Genel Müdürü Tahir Haytoğlu, “Şirketimiz tamamen franehising sistemiyle büyümek amacıyla kuruldu. Altyapımızı buna göre oluşturduk” diyor. Şirket kısa sürede dört şube açmış. Bunların üçü franchising sistemiyle, diğer şube ise şirket tarafından işletiliyor. Ci gusta yılsonuna kadar beş şube daha açmayı hedefliyor. Önümüzdeki beş yılda ci gusta şube sayısını 25 ’e çıkarmayı planlıyor. Bu konsepte oldukça yoğun ilgi olduğunu belirten Haytoğlu, bu nedenle franchise adaylarını seçerken oldukça seçici davrandıklarını söylüyor. Haytoğlu, para kazanamayacakları yer ve koşullarda şube açılmasına izin vermediklerini sözlerine ekliyor.

Ci gusta’mn stant, küçük mağaza, orta mağaza ve büyük mağaza şeklinde dört konsepti var. Yatırım tutarları da bu konseptlere göre değişiyor. Bir şube açmanın yatırım tutarı konsepte göre 5 ile 20 bin euro+KDV arasında değişiyor. Bu rakama franchise giriş bedeli dahil. Yatırım tutarları iş modellerine göre değişiklik gösteriyor. Sürekli franchise ödemesi olarak aylık cirodan yüzde 5 pay alınıyor. Bunun dışında başka herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yeni açılacak şubeler için öncelik verilen herhangi bir bölge yok. Tüm illerden gelecek franchise talepleri değerlendirilecek.

Ci gusta’tanın frozen yoğurtları günlük ve doğal ve katkısız ürünler kullanılarak şubelerde hazırlanıyor. Şubelerde yoğurt dışında İtalyan kahve ve tatlı çeşitleri de bulunuyor. Bazı ürünler merkez ofis tarafından İtalya’dan ithal edilip tüm şubelere dağıtılıyor.
Telefon: 0216 510 10 94

YOGOCUPS FROZEN YOĞURT
Ankara’dan çıkan marka
Ankara merkezli YogoCups Frozen Yoğurt 2013’te kuruldu. Şirket ikinci şubesini İstanbul’da açtı. Bu şube franchising sistemiyle açılmış. Yılsonuna kadar üç şube daha açılması hedefleniyor. Firma toplam 20 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Yaklaşık 8-10 metrekarelik anahtar teslimi bir şubenin yatırım tutarı yaklaşık 65 bin TL. Bu rakama franchise giriş bedeli de dahil, işletme sermayesi olarak yaklaşık 20-25 bin TL gerekiyor. Franchisee’lerden ayda 750 TL, sürekli franchise ödemesi almıyor. Reklam katılım payı yok.

Şirket yeni açılacak şubeler için İstanbul, İzmir, Antalya ve Muğla’ya öncelik verecek. Yeni bir şube açılırken yer seçimi konusunda yatırımcıya destek olunuyor. Uygun yer bulunduktan sonra burası bir ay içinde satışa hazır hale getiriliyor. Personele gerekli eğitimler verildikten sonra satışa başlanıyor. YogoCups Frozen Yoğurt yatırımcıya başlangıç aşamasında başka destekler de sunuyor. Örneğin yeni açılacak şubelere bin porsiyonluk ürün hediye ediliyor. Aranan işyeri özellikleri şöyle sıralanıyor: AVM’ler, şehir merkezleri, yoğun ticaret merkezleri ve turistik işletmeler.
Telefon: 0312 441 71 07

  Llaollao Frozen Yoğurt Pazarında Franchising Veriyor

LLAOLLAO
İspanyol menşeli

Llaollao pazarın en yeni markalarından biri. 15 kasım 2013’te İstanbul Marmara Forum’da ilk mağazasını açarak Türkiye pazarına girdi, ikinci şube 29 Ocak 2014’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde açıldı. Firma 2014 sonuna kadar 10 şube daha açmayı hedefliyor. Şirket önümüzdeki beş yılda mağaza sayısını 40’a çıkarmayı amaçlıyor.

Llaollao’nın franchise giriş bedeli 10 bin euro. Sürekli franchise ödemesi olarak ciro üzerinden yüzde 4 pay almıyor.

Reklam katılım payı olarak cirodan alman pay ise yüzde 2. Mağaza ölçüleri 25-150 metrekare arasında değişiyor. Ortalama bir mağazanın yatırım tutan 50 bin euro. Ki-osk’lar 16 metrekareden başlıyor, 30 metrekareye kadar çıkabiliyor. Şirket franehise-e’lerle beş yıllık sözleşme imzalıyor. Yeni açılacak şubeler için işlek caddeler ve müşteri potansiyeli olan AVM’lcre öncelik veriliyor. Franehise talepleri değerlendirilirken öncelik verilen şehirler ise İzmir, Bodrum ve Antalya.

İspanya merkezli Llaollao’nun bu ülkede 100 şubesi var. Portekiz, Fransa, Fas, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Şili ve Rusya’da da onlarca şubesi var.
Telefon: 0212 225 46 10

YOGOLAT FROZEN
Üç farklı franehise modeli var

Yogolat Frozen Yoğurt, İstanbul merkezli Froyo tarafından piyasaya sunuluyor. Froyo aynı zamanda otel, lokanta ve kafe ekipmanları tedariği yapan Hotello’nun kardeş şirketi. Dolapdere’de 2 bin 500 metrekarelik bir showroom’u var. Burada makine ve dondurulmuş yoğurt hammaddesi satılıyor.

Yogolat’ın İstanbul Capitol AVM’de faaliyet gösteren Juice Planet’te bir korner şubesi var. Bunun dışında Bursa Pembe Çarşı ve Adana Çukurova Üniversitesi’nde şubeleri bulunuyor. Şu sıralar yenilenmekte olan İstanbul Başakşehir Prestige AVM’de ise önümüzdeki haftalarda bir şubesi daha açılacak. Bunların dışında nisan ayı içinde Bursa Yalova Yolu Metro Market AVM, İstanbul Maltepe Park, Bodrum ve Diyarbakır’da da şubeler açılacak. Şirket yılsonuna kadar 15 yeni şube açmayı hedefliyor. Yogolat Frozen Yoğurt, yeni şubelerini franchising sistemiyle açıyor.

Yogolat Frozen Yogurt’a yurtdışmdan da franehise talepleri gelmeye başlamış. Şirket İngiltere, Fransa ve Rusya’dan franehise talepleri alıyor. Bu arada şirket yurtdışına makine ve malzeme satışlarına başlamış bile. KKTC, İngiltere, Fas, Tunus, Moğolistan, Cezayir, Rusya ve Kazakistan’a ihracat yapılıyor.

Yogolat Frozen Yoğurt, yatırımcılara üç farklı franchising modeli sunuyor. Bunlardan ilki AVM, plaj, eğlence merkezi, sinema, spor merkezi, üniversite kantinleri gibi alanlarda konumlandırılan beş metrekarelik stantlar. Bu standarda dondurulmuş yoğurt dışında, soğuk kahve ve soğuk çikolata satışı da mümkün. Diğeri anahtar teslim kurulan mağaza konsepti ‘Yogolat Shop’lar. Üçüncü konsept ise corner’lar şeklinde açılıyor. Bunlar çoğunlukla kafe, bar ve restoranlarda kuruluyor.

Soğutucu ünite ve bir adet dondurulmuş yoğurt makinesinin olduğu beş metrekarelik stantlarm franehise bedeli, makine tercihine göre 45-65 bin TL+KDV arasında değişiyor. Mağaza konseptinin kurulum maliyeti metrekareye göre değişiyor. Corner’lar ise çift hazneli bir adet dondurulmuş yoğurt makinesi dahil olmak üzere 15 bin TL+KDV. Sürekli franehise ödemesi olarak cirodan yüzde 5 pay almıyor. Şirket girişimcilere başlangıçta 100 paket dondurulmuş yoğurt tozunu ücretsiz olarak veriyor. Türkiye’de faaliyet gösteren frozen yoğurt şirketleri malzemelerini çoğunlukla yurtdışmdan getiriyorlar. Ancak Yogolat Frozen, dondurulmuş yoğurt yapımında kullandığı malzemeleri kendisi üretiyor. Şirket bunun için dört yıl süren bir Ar-Ge çalışması yapmış. Şirket yoğurt tozlarım da kendisi üretiyor.
Telefon: 0212 36175 13
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Ebrar Group Türkiye Genelinde Bayilikler Verecek

Ebrar Group, Türkiye Genelinde Bazı Bölgelerde Bayi Yapılandırmasına Gidecek olan, Diş Sağlığı Sektöründeki firmamıza Türkiye …

3 Yorumlar

 1. oktay bey , ben bu işi araştırıyorum.izmir de oturuyorum..web sitenizi yazabilir misiniz..Mesleğim bankacı.Şuan da özel olarak finans alanında danışmanlık yapıyorum.
  Tesisiniz ve firmanız hakkında daha fazla bilgi edinmek isterim.
  tsk.
  syg

 2. Banes Frozen Yoğurt Neden farklı ?
  Banes Frozen Yoğurt, düşük şeker, yağ ve kalori oranları ile çağımızın beslenme beklentilerine uygun doğal bir besin maddesidir.. Banes Frozen Yoğurt, hazırlanması esnasında üzerine eklenecek taze meyveler, kuruyemişler, bisküviler, şekerlemeler ile zenginleştirilebilir ayrıca yine üzerine eklenecek doğal soslar (toppingler) sayesinde geniş kitlelerin damak tatlarına hitap etmektedir
  Banes Frozen yogurt (yoğurt dondurması), son yıllarda oldukça ilgi gören yeni bir tat , İlk etapta yoğurttan yapılmış dondurma yeme fikri değişik tatlara kapalı olanlar için biraz uzak gelse de deneyenlerin vazgeçemedikleri de bir gerçek.
  Banes Frozen Yoğurt Türkiye de daha sağlıklı beslemek isteyen kişilerin düşük kalorisi ve doğal lezzeti ile özellikle dondurma yerine tercih ettikleri bir ürün haline gelmiştir.

  Ayrıca, çok soğuk servis edilmediğinden kış mevsiminde boğaz ağrısına yol açmadan çocukların rahatça tüketebileceği ve onların sevdiği toppinglerle (soslarla) süslenerek daha da zengin içerikler yaratılabilir.
  Banes frozen yogurt tozu diğer avrupa italya ve amerikadaki rakiplerine oranla daha doğal ve yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmiş olup düşük şeker ve yağ oranına sahiptir.
  Banes frozen yogurt tozu tamamen bitkisel olup

  Bitkisel lif olan beneo (inülin ) içerir

  Inülin hindibada bitkisinden elde edilen doğal bir liftir
  Bu doğal prebiyotikler sindirim ve bağışıklık sistemini düzenleyen ve destekleyen probiyotik bakterilerin bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler içerdiği yüksek kalsiyum sayesinde kemik sağlığını destekler
  Banes frozen yogurt İçinde süt ve yoğurt yoğunlukla bulunur banes frozen yoğurttan 100 gr tükettiğinizde 50 gr süt, 40 gr yoğurt tüketmiş oluruz. Özellikle süt içmek, yoğurt yemek istemeyen çocuklara karşı anne babaların en büyük yardımcısıdır
  Körükçüoğlu banes gıda san tic ltd şti
  (size her zaman sağlıklı ve bitkisel ürünler sunar )
  %100 yerli sermaye ile yüksek kaliteli tesislerde üretilmiştir
  oktay banes 0532 281 73 74

 3. Banes Frozen Yoğurt Neden farklı ?

  Değerli tedarikçilerimiz,

  Yaklaşık 2 senedir frozen yoğurt tozu ile ilgili çalışmalarımızın sonuna geldik bu süreçte neler yaptık sizlere onlardan bahsetmek istiyorum ;

  Türkiye Piyasasın da satılan bütün ürünleri inceledik önce yurt dışından ithal ürünleri yedik ürünler çok kaliteliler fakat tek sıkıntı bizim türk damak tadına uygun olmayışı bu sebepten dolayı bir çok yabancı markalı firma türkiye”den çıktı ve dükkanlarını kapattı, iş yapamadılar bunun tek sebebi ise bizim damak tadımıza uygun ürünler üretemeyişidir
  Daha sonra yerli piyasadaki markalar baktık bu ürünlerdeki sıkıntı ise ise düşük kalite ve doğal olmayan aroma çok şekerli ya da şekersiz nötr yoğurt tadı eksikleri tespit ettik ve çalışmaya başladık .
  önce bu işi yapan dünyadaki en iyi hammadde üreticileri ile görüştük onlardan hammadde tedariklerini gerçekleştirdik daha sonra frozen yoğurtun bizim türk damak tadına uygun bir hale gelmesi için çok çalıştık ayrıca ürünü daha sağlıklı bir hale nasıl getirebiliriz diye araştırmalar yaptık ve bir bitki çeşidi olan hindibada bitkisinden elde edilen inulini (bu bitki tozu doğal bir liftir) ürünümüzde kullanmaya başladık böylece yapmış olduğunuz frozen yoğurt artık probiotik ve daha sağlıklı bir ürün olmuştur
  Banes frozen yoğurt tozu Bitkisel lif olan beneo (inülin ) içerir ayrıca bir porsiyon banes frozen yoğurt 75 kalori ve 0 miligram yağ içerir
  kış sezonu boyunca bütün emeğimizi bu ürünün geliştirmeye harcadık daha sonra yüzlerce denemeler yaptık

  müşterilerimize yedirdik ve bu ürünü hiç yemeyenlere tattırdık olumlu sonuç ve geri dönüşler bizim için çok sevindirici oldu

  %100 müşteri memnuniyeti artık satışlarınız daha çok artacak

  En kaliteli ürün için en iyi fiyat garantisi veriyoruz
  Körükçüoğlu banes gıda san tic ltd şti (size her zaman sağlıklı ve bitkisel ürünler sunar )
  %100 yerli sermaye ile yüksek kaliteli tesislerde üretilmiştir
  Yönetim kurulu başkanı oktay banes : 0532 281 73 74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir