Anasayfa / Şirket Haberleri / Garajistanbul’un marka ve işletme hakkı el değiştirdi

Garajistanbul’un marka ve işletme hakkı el değiştirdiÖzellikle tiyatro ve dans performanslarının sergilendiği Beyoğlu’nun ünlü mekanı garajistanbul el değiştirdi. Madonna, Roger Waters, gibi isimleri Türkiye’ye getiren GNL Entertainment ile konser mekanları Refresh The Venue ve Yeni Melek’in sahibi Revolution in Entertainment, garajistanbiil’un marka ve işletme hakkını satın aldı.

garajistanbul

2007 yılından bu yana Beyoğlu’nda hizmet veren canlı performansların sergilendiği ünlü mekan garajistanbul el değiştirdi, garajistanbul’un yeni sahipleri GNL Entertainment ve Revolution in Entertainment oldu.

Madonna, Sting, Roger Waters, Mark Knopfler gibi önemli isimleri Türkiye’ye getiren GNL Entertainment’ın Kurucu Başkanı Alp Çağrı Günal ve İstanbul’un ünlü konser mekanları Refresh The Venue ve Yeni Melek’in sahibi ve işletmecisi Revolution in Entertainment Genel Müdürü Ahmet Kunt Sağanak, geçtiğimiz yılın kasım ayının son günlerinde garajistanbul’un marka ve işletme hakkını satın aldılar.

Tiyatrocu Övül ve Mustafa Avkıran çiftinin Galatasaray otoparkının en alt katında kurduğu garajistanbul, 2007’den bu yana Beyoğlu’nun bağımsız kültür kurumu görevini üstleniyor. Zira mekan, tiyatro oyunlarından dans performanslarına, konser ve partilerden edebiyat okumalarına, kukla gösterilerinden fotoğraf ve grafik tasarımı alanlarında düzenlenen sergilere kadar sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de tiyatro ve dans denince akla gelen hemen hemen tüm isimler bu sahneden geçti.
KONSER AĞIRLIKLI OLACAK

Yeni Melek’in, Emek Sineması’nın, Devlet Tiyatroları’na ait sahnenin ve AKM’nin kapanmış olmasının bu mekanı alma kararlarında belirleyici bir faktör olduğunu söyleyen Alp Çağrı Günal, kültür sanatın evrensel dili müzik ile bunun sergileneceği bir performans merkezinin İstiklal Caddesi için bir gereklilik olduğunu vurguluyor.

Tiyatro ağırlıklı bir yapı olan gara-jistanbul’un artık konser ve performans ağırlıklı olacağına dikkat çeken Günal, “Elbette tiyatro da devam edecek. Bin kişilik kapasiteyle genç sanatçılara alan yaratacağız. Canlı performansların çoğunlukla rock ve yabancı müzik olduğu Beyoğlu eğlence kültürüne popüler müziği de getireceğiz” diyor.

  Avrupanın Büyüme Şampiyonu PepsiCo İçecek

garajistanbul’da yüzde 70 popüler kültür ve yüzde 30 kültür sanat yapacaklarım ifade eden Ahmet Kunt Sağanak, sahne sanatlan, gösteri sanatları ve alternatif tiyatrolardan vazgeçmeyeceklerini söylüyor. Sağanak, ortaklık sürecinde bir araya gelişlerini ise şöyle anlatıyor: “İki uzman bir araya geldi. Biri mutfakta içeriği oluşturuyor, diğeri ise servis ediyor. Ama her ikisi de müşteri memnuniyeti için sıra dışı bir çaba içerisindeler. Hem garajistanbul’u başka şehirlere taşımak hem de şehrin ritmini taşıyan daha büyük yatırımlar yapmak istiyoruz. Bunu da şehrin merkezinde yapmak istiyoruz.”

Mimari yapısıyla özellikle canlı performansların adresi olan garajistanbul, yenilenen teknik altyapısı, 350 metrekare kullanılabilir alanı, 4,5 metre tavan yüksekliği ile tiyatrodan kokteyle, galadan konsere 300 ile 850 kişi arasında misafir ağırlama kapasitesine sahip, garajistanbul’un ocak ayı programında Melis Danişmend, Kafası Karışık Kontrtenor (Nuri Harun Ateş), Mirkelam, Göksel ve Ali ile Ramazan ekibi sahne alacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir