Başarılı Girişimcilik

Garanti ve TOSYÖV’den girişimcilere eğitim

Garanti ve TOSYÖV’den girişimcilere eğitim

Garanti Bankası ve TOSYOV girişimci adaylarını eğitecek. Eğitimler, KOSGEB’in ‘Girişimcilik Destek Programı’ kapsamında yapdacak.

Garanti Bankası ile TOSYÖV (Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı), iş dünyasına yeni girişimciler kazandırmak, üretim ve istihdamı artırmak amacıyla güç birliği yapacak.

KOSGEB’in ‘Girişimcilik Destek Programı’ kapsamında TOSYÖViin verdiği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin destekleneceği işbirliğiy-le, geleceğin girişimcileri eğitilecek. Yılsonuna kadar Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Gaziantep, İzmir, Konya, Malatya ve Ordu’dan seçilecek 30’ar girişimci adayı, ücretsiz eğitimlerden yararlanacak.

TOSYÖV uzman ve eğitmenleri tarafından verilecek 60 saatlik ders programı, sınıf içi eğitimlerin yanı sıra atölye çalışmalarını da içerecek. Yüzde 80 devam zorunluluğunun bulunduğu eğitimin sonunda, girişimci adaylarına ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Sertifikası’ verilecek. Eğitimde hazırlayacakları iş planıyla KOSGEB’e başvurabilecek katılımcılar, onay almaları halinde, 27 bin TL’ye varan hibe ve 70 bin TL’ye varan faizsiz kredi imkânlarından faydalanabilecek.

KOBİ’YE BİLGİ AKACAK

Garanti Bankası Genel Müdürü F.rgun Özen, işletmelerin kuruluş aşamasındaki bilgi eksikliği, kurumsallaşma sürecindeki yetersizlikler, bilanço oluşturma ve nakit yönetimindeki zaafların sürdürülebilirliklerinin önündeki en büyük engeller olduğuna dikkat çekerek şunları söylüyor:

“Yeni iş alanlan yaratacak, inova-tif ürün ve hizmetlerle ekonomiyi daha da canlandıracak, finansal yapısı güçlü, kurumsallaşmış KOBl’lere ihtiyacımız var. TOSYÖV ve KOSGEB ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, KOBl olma yolundaki girişimcilerin yeterli bilgi birikimine ulaşmasını amaçlıyoruz.

Girişimciliği desteklemeye yönelik eğitimler ve yeni teşvik yasasının getirdiği teşvikler sayesinde, özellikle ekonomiyi canlandıracak yatırımların özellikle Anadolu’da daha da artacağına inanıyoruz.”

“BATIRAN GİRİŞİMCİYE SON”

TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez ise girişimci eğitimini en birikimli uzman eğitimciler aracılığıyla gerçekleştireceklerini ifade ediyor. “Amacımız, yüzlerce, hatta binlerce yaratıcı, yenilikçi, bilinçli, özgüven sahibi, sosyal sorumluluk çerçevesinde düşünen, topluma katma değer sunan, küresel vizyonla hareket eden girişimciler yetiştirmek” diyen Sönmez, üç-beş yıllık işletmeler kunıp batıran ‘girişimci’ döneminin artık kapanacağını sözlerine ekliyor.

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

 1. • KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında ;
  -Destek alan sektörler nelerdir
  -Girişimcilik desteği şartları
  -Girişimcilik desteği süreci nedir
  -Girişimcilik desteği ne kadardır
  -Hangi iş fikirleri destek alır
  -Örnek girişimci iş planları
  -Destek almış iş planı örnekleri
  -Başarılı bir iş planı nasıl hazırlanır
  -Girişimcilik eğitimlerine nasıl katılabilirim
  vb KOSGEB destekleri ve desteği için
  http://www.isplaniornekleri.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu