Anasayfa / Şirket Haberleri / GD Holding Bünyesinde Kuluçka Merkezi Kurdu

GD Holding Bünyesinde Kuluçka Merkezi Kurdu
insan kaynakları, telekom, internet, bilişim, e-ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren GD Holding bünyesinde kurulan Kuluçka Merkezi ilk projesini geliştirdi. Kuluçka Merkezi’nin olgunlaşan ilk projesi Mobil Takip oldu. Özellikle sahada çalışanlarının internet üzerinden hangi lokasyonda olduklarını görmelerini sağlayan proje, GD Holdingin hizmet ve desteklerinden faydalanarakgeliştirildi.

insan kaynakları, telekom, internet, bilişim, e-ticaret sektörlerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla holdingleşme sürecini tamamlayan GD Holdingin başarı hikâyesinin arkasındaki isim olan Gökhan Duyarlar, giriyşimcilere dönük önemlibir projeyi gündemine aldı.

GD Holding

Duyarlar’ın internetten Türkiye’nin yeni markalarını yaratmak’ hedefiyle kurduğu ‘Kuluçka Merkezi’, çeşitli nedenlerden ötürü projesini hayata geçiremeyen girişimcilere kapılarını açacak. Merkezde GD Holdingin yarım milyon TL’lik yatırım desteği ile geliştirilen Mobil Takip projesi, özellikle pazarlama ve satış temsilcileri gibi saha çalışanlarının hangi lokasyonda olduklarını görmelerine ve birbirleriyle internet üzerinden anında iletişim kurmalarına olanak sağlıyor.

Holding bünyesinde marketing, yazılım, donanım, operasyon, lojistik, hukuk, vergi, muhasebe, ve PR gibi her türlü alt yapı hizmeti sağlanarak olgunlaşan projede, girişimcilerin en büyük sorunu olan risk yönetimi de yine GD Holding tarafından sağlandı. Gökhan Duyarlar’ın bir seri girişimci misyonuyla hayata geçirdiği Kuluçka Merkezi’nin ilk ürünü olan proje, internetten mobil uygulama olarak cep telefonu ve tabletlere indirilebiliyor. Uygulama, açık olduğu her an boyunca çalışanların hangi lokasyonda yer aldığı görülebiliyor. Çalışanlar uygulama aracılığıyla birbirleriyle kesintisiz iletişim kurabiliyor.

Maaşlı çalışanDuyarlar, telekom, internet, bilişim, e-tica-ret, insan kaynaklan alanlarında faaliyet gösteren şirket gruplarını içerisinde barındıran bir holding olarak Türkiye’ye yeni markalar kazandırmayı hedeflediklerini, Kuluçka Merkezinin de bu hedefin bir parçası olduğunu ifade ediyor. Gökhan Duyarlar, merkeze ve merkezin ilk projesi olan Mobil Takip hakkında şu değerlendirmede bulunuyor: “Türkiye’de melek yatırımcı platformunu temsil eden eko sistemin başarı oranı ne yazık ki yüzde 2’lerde kalıyor. Platformun başarı oranını artırabilmesi için eko sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Eko sistemin olgunlaşmasını beklemek yerine, kendi Kuluçka Merkezimizi kurduk. Çok sayıda girişimciyle kontak halindeyiz. Biz bugün holding bünyemizde kurduğumuz Kuluçka Merkezi aracılığıyla bunu yapmayı hedefledik. Bu merkez aracılığıyla seçtiğimiz ilk proje Mobil Takip oldu. Bu merkez aracılığıyla seçeceğimiz projelere ilk etapta ortak olacağız. Projeler hayata geçtiğinde de elde ettiği başarı oranına göre ortaklık hisselerimizi geri vereceğiz. Bütün bu süreç içerisinde girişimcilerimiz, holding bünyesinde her türlü marketing, operasyon, lojistik, hukuk, muhasebe, yazılım, donanım ve PR hizmetinden faydalanırken, diğer çalışanlarımız gibi bizden maaş da alacaklar.”

Lokasyona göre işbölümü

Bugüne kadar özellikle sahada çalışanların takibi ve iletişimi noktasında geliştirilen projelerden farklı bir proje geliştirdiklerine dikkat çeken Duyarlar, Mobil Takip aracılığıyla cep telefonları ve tabletlere indirilen bir uygulama ile çalışanların nerede olduğunu görebildiklerini ifade ediyor.

Bu projenin sahada çalışanların zaman ve emek kaybını ortadan kaldıran bir proje olduğunu vurgulayan Duyarlar, “Özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik kaosu, saha çalışanlarını olumsuz etkiliyor. Mobil Takip ile çalışanlar kendi aralarında lokasyona göre iş bölümü yapabilme fırsatı yakalayacaklar” diyor.

işverenlerin çalışanların performansını ölçmelerine de olanak sağlayan bu projenin, tüm fi-nansal risk yönetimini üstlendiğini belirten Duyarlar, sözlerine şöyle devam ediyor: “Projenin elde ettiği başarı oranı, holdingimizin hizmetine ihtiyaç duymadan tak başına ayakta kalmasını sağlayacak. Çok sayıda girişimciyle kontak halindeyiz Merkezimizin şu aşamada 60 kişilik bir kontenjanı var. Projeler geldikçe merkezi büyütmeyi hedefliyoruz.”

“Yeni markalar kazandırmak istiyoruz”

Holdingimiz adına ortaya konan her fikre ‘Geleceğin yeni markası olabilir mi?’ gözüyle baktıklarım söyleyen GD Holding Yönetim Kurulu Başkam Gökhan Duyarlar, gerçekleştirme noktasında anlamlı buldukları her fikre değer kazandırmaya çalıştıklarım belirtiyor. Duyarlar, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bugüne kadar sürdürdüğümüz projelerimiz aracılığıyla Türkiye’ye değer katan markaları hayata geçirdik. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz tüm projelerimizde de aynı hedefle yol alacağız. Türkiye’ye yeni markalar kazandırma noktasında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Doğru saha analizleri yaparak: yatırımlarımıza yön veriyoruz. Kuluçka Merkezi aracılığıyla da aynı yol haritasıyla hareket ederek Türkiye’ye yeni markalar kazandırmayı hedefliyoruz.”

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir