İş Fikirleri ve İş Kurmak

Gelin Aksesuarları Satan Mağaza Açmak

Üç kız kardeş gelinlik aksesuarı mağazası açıyor

Üç kız kardeş İstanbul Nişantaşı’nda Türkiye’nin ilk sadece gelin aksesuarları satan mağazasını açtı. Kraliyet ailesinin tercih ettiği şapka markası Marzi, ayakkabıda Francesco Italy, Loriblu, duvakta Peter Langner gibi markaları Türkiye getiren kardeşler, markanın ikinci şubesini Ankara’da açmayı hedefliyor.

Türkiye’de her yıl 600 bin nikah yapılıyor. Mobilyasından beyaz eşyasına düğüne kadar evlilikle ilgili tüm süreçler ciddi bir eko sistem yaratıyor. Büke Kayalar, İpek ve Elif Tüfekçioğlu kardeşler ise bu eko sisteme sadece genlere özel aksesuar satan bir butik açarak katilar: Pek çok gelinlik mağazası olmasına rağmen aksesuarlara özel bir mağaza bulunmamasından yola çıkarak 40NE Boutique ismiyle Nişantaşı’nda ilk mağazalarını açtılar.

gelin aksesurlari magazasi

40NE Boutique’in kurucuları Elif, ipek ve Büke kardeşler aslında AnkaralI. Elif Tüfekçioğlu, 2002 yılında Ankara Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans tezini tamamlamak için İstanbul’a gelen Elif Tüfekçioğlu, birkaç yıl iletişim sektöründe çalıştıktan sonra kardeşi ipek’in Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olmasının ardından 40NE Boutique’i kurmaya karar veriyor. Hala Ankara’da yaşayan aile şirketlerinde dış ticaret sorumlusu olarak çalışan ablalarının desteğini alarak işe adım atıyorlar.

Duvaktan taca pek çok ürün var

Genç girişimciler, mağazalarını yaklaşık bir yıllık bir araştırma sürecinin ardından mart ayında açıyor. Butikte bolerodan eldivene, duvaktan taca, tokadan şapkaya, ayakkabıdan çizmeye ve iç çamaşırından taşlı kuşaklara kadar gelinlerin ihtiyacı olan pek çok örün bulunuyor. Mağazada ünlü tasarımcıların ürünlerine yer verdiklerini söyleyen Elif Tüfekçioğlu şöyle devam ediyor:

İtalya’nın ünlü gelinlik ve duvak markası Peter Langner ve el yapımı duvaklarıyla kuğu gibi gelinler yaratan Creazioni Francesca markalarının yanı sıra, Floransa’nın Avrupa’daki kraliyet ailelerinin başını süsleyen Marzi adlı şapka markası ile Francesco, Loriblu, Giorgio Lachini gibi köklü gelin ayakkabısı firmalarına yer veriyoruz. Sadece gelinlik için tasarlanmış iç çamaşırları sunan Penrose ve Svvarovski kristalleriyle bezenmiş saç takıları yaratıcısı Anna Bella ise sunduğumuz diğer markalar arasında yer alıyor.”

Ankara’ya yeni mağaza

Yeni marka arayışlarının devam ettiğini belirten Tüfekçioğlu, yurtdışında ABD ve Ispanya’dan da farklı üreticilerin mağazada ürünlerine yer vermek için bağlantıya geçtiğini vurguluyor. Ürün gamını biraz dalıa genişlettikten sonra Ankara’da bir mağaza daha açmayı planlayan girişimciler, internetten satış yapmayı planlıyor. Ayrıca Türkiye’de düğün gününe özel bir danışmanlık hizmetinin olmadığını söyleyen Tüfekçioğlu, “Bizden danışmanlık isteyen çok fazla. Önümüzdeki günlerde o güne özel danışmanlık ve koçluk hizmeti de vermeyi planlıyoruz” diyor. Anadolu’dan da pek çok şehirden ürün talebi geldiğini belirten Tüfekçioğlu, isteyenlere ücretsiz kargoyla ürün gönderebildiklerini vurguluyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu