Anasayfa / Teknoloji / Geniş Çaplı Felaketlerde İletişim Sağlayan Cihaz

Geniş Çaplı Felaketlerde İletişim Sağlayan CihazDeprem, sel, şiddetli fırtına gibi geniş çaplı felaketlerde, enerji hatlarının hasar görmesi ve herkesin aynı anda iletişim hatlarına yüklenmesi nedeniyle ilk etkilenenlerin başında cep telefonları geliyor. Diğer yandan böyle durumlarda iletişimin sürekliliği de hayati bir ihtiyaç. Peki ne yapacaksınız?

gotenna-allows
goTenna adlı bir ürün, iletişim ağlarının ortadan kalktığı böyle durumlarda kendi iletişim ağınızı kurma vaadiyle piyasaya çıkmak için gün sayıyor. Sistem özel bir anten sistemi ve akıllı telefonunuzda yer alan bir uygulama yardımıyla çalışıyor. Uygulama üzerinden mesajı yazdığınızda, mesaj Bluetooth bağlantısı yoluyla goTenna antenine iletiliyor ve goTenna bunu 151-154 MHz frekans aralığında radyo dalgalarıyla yayımlıyor. Etrafınızda başka goTenna kullanıcısı varsa, bu mesajı yakalayarak cep telefonunda görüntüleyip aynı yolla sizinle iletişime geçebiliyor. Böylece en azından konumunuzu, durumunuzu başkalarıyla paylaşma şansı bulabiliyorsunuz. iletişim menzilinin, coğrafi koşullara göre şehir içinde 750 metreden düz arazide 10 kilometreye kadar uzandığı söyleniyor, incelemek için gotenna.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Robot KuşYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir