Anasayfa / Makaleler / Girişimci Devlet’in İnovatif Projelere Destek Sağlaması

Girişimci Devlet’in İnovatif Projelere Destek SağlamasıBugün başarısınız kıskanarak izlediğimiz birçok inovatif fikrin finansmanında devlet rol oynuyor başarılı olacağı düşünülen fikirlerin devlet tarafından finanse edilmesi önem taşıyor.

inovator devlet
Başarılarıyla parmak ısırtan birçok ABD şirketi, garajdan başlayan hikayeleriyle 100 binlerce girişimciye ilham kaynağı oluyor. Google’ın algoritmik arama motoru devrimi, Apple’ın tasarımda yarattığı farklılık ve mobil devrim… Bu hikayeler ilham vermeye devam ederken arka planda çok önemli bir faktör göz ardı ediliyor: Devlet yardımı… İngiliz Sussex Üniversitesi’nden Mariana Mazzucato’nun “Girişimci Devlet” (Entrepreneurial State) adlı kitabı perde arkasında kalan bu önemli faktörü ortaya çıkarıyor.

Mazzucato’nun tezi, somut devlet destekleri olmasaydı yaşadığımız birçok teknolojik devrimin olmayacağı yönünde. Bunu desteklemek için Mazzucato yüzlerce örnek veriyor. Dokunmatik ekranların devlet üniversitesinde tüketici dostu hale getirildiğini belirten Mazzucato, devletin zaman zaman inovatif projelere fon sağladığına da dikkat çekiyor. Google’ın devrim yaratan arama motoru algoritmasına ABD Ulusal Bilim Fonu fon sağlamıştı.

  Neden Sizi Tercih Edelim ki?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir