İş Fikirleri

Girişimciler Soğuk Sıkım Yağ Üretebilir

Rafine yağların tümü yemeklerde, kızartmalarda hatta margarin yapımında kullanılsa da onların önemli bir eksiği var. Yağın proses edilmemiş doğal niteliklere sahip olması için ‘soğuk sıkım’ işlemiyle elde edilmiş olması lazım. Bu tür sıvı yağlar rafine edilmeden kullanılıyor. Örneğin, ayçiçeği yağı ya da pamuk yağını ağır kokusu nedeniyle soğuk sıkım sonrası kullanmak mümkün değil. Fakat zeytin ve taze mısır yağlarının sızma tabir edilen türlerini rahatlıkla salata ve soğuk yemeklerde tüketmek mümkün.

nature oil

Endüstriyel prosesten geçirilmeyen bu yağların değeri ısıl işlemden geçmemiş olması. Bu nedenle yağın kalorisi değil, lezzet ve sağlık değerleri farklı oluyor. Başta ‘yağ asitleri kompozisyonu’ olmak üzere ‘vitaminler’, ‘izdeğer elemanlar’, ‘antiaging (yaşlılığı geciktirici) faktörler’ gibi onlarca özellik bu tür yağların özelliği haline geliyor.Bu yeni kategoride üretilen yağlar sadece enerji vermek için değil, tıpkı birer sos gibi salata ve özel yemeklere lezzet katmak için kullanılıyor.

Ufak bir yatırımla yeni bir kategori yaratmanın şimdi tam zamanı. Üstelik bunu hijyenik bir ortamda makul bir yatırımla gerçekleştirebilirsiniz.Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu