Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Girişimciler Soğuk Sıkım Yağ Üretebilir

Girişimciler Soğuk Sıkım Yağ ÜretebilirRafine yağların tümü yemeklerde, kızartmalarda hatta margarin yapımında kullanılsa da onların önemli bir eksiği var. Yağın proses edilmemiş doğal niteliklere sahip olması için ‘soğuk sıkım’ işlemiyle elde edilmiş olması lazım. Bu tür sıvı yağlar rafine edilmeden kullanılıyor. Örneğin, ayçiçeği yağı ya da pamuk yağını ağır kokusu nedeniyle soğuk sıkım sonrası kullanmak mümkün değil. Fakat zeytin ve taze mısır yağlarının sızma tabir edilen türlerini rahatlıkla salata ve soğuk yemeklerde tüketmek mümkün.

nature oil
Endüstriyel prosesten geçirilmeyen bu yağların değeri ısıl işlemden geçmemiş olması. Bu nedenle yağın kalorisi değil, lezzet ve sağlık değerleri farklı oluyor. Başta ‘yağ asitleri kompozisyonu’ olmak üzere ‘vitaminler’, ‘izdeğer elemanlar’, ‘antiaging (yaşlılığı geciktirici) faktörler’ gibi onlarca özellik bu tür yağların özelliği haline geliyor.

Bu yeni kategoride üretilen yağlar sadece enerji vermek için değil, tıpkı birer sos gibi salata ve özel yemeklere lezzet katmak için kullanılıyor.

Ufak bir yatırımla yeni bir kategori yaratmanın şimdi tam zamanı. Üstelik bunu hijyenik bir ortamda makul bir yatırımla gerçekleştirebilirsiniz.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Venezuela’da yatırım açısından birçok fırsat var

Petrol rezervi bakımından dünyada ilk sırada yer alıyor. Venezuela’da, inşaat ve turizm başta olmak üzere …

Bir yorum

  1. ne kakar sermaye ister bu iş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir