İş Fikirleri ve İş Kurmak

Girişimcilere 60 saatlik uygulamalı eğitim

Girişimcilere 60 saatlik uygulamalı eğitim

TOSYÖV ve KOSGEB tarafından ülke çapında başlatılan ve Garanti Bankası tarafından desteklenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, Ankara’da start aldı. https://www.myfikirler.org Son olarak İzmir ve Ordu’da düzenlenen eğitimlerde, girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri gibi konular atölye çalışmalarıyla 60 saatlik uygulamalı eğitim olarak sunuluyor.

TOSYÖV ve KOSGEB tarafından ülke çapında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmesi ile ilgili imzalanan protokolün ardından Garanti Bankası tarafından desteklenen ilk eğitim mayıs ayında Ankara’da başlamıştı. Üniversite mezunu ve iş fikrine sahip başvuru sahipleri arasından seçilen 30 kişi için açılan eğitimlerde girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, pazarlama, üretim, yönetim, finansman, iş planı konulan atölye çalışmaları ile 60 saatlik uygulamalı eğitim olarak sunuluyor. Sekiz saatlik ek modüllerde, inovasyon, girişimci destekleri, patent konuları katılımcılarla paylaşılıyor.

Doğru yönetim becerisi

Eğitimlerin ikinci ayağı, 10-31 Temmuz tarihlerinde İzmir Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu tarafından da desteklenen ve üniversite mezunu girişimci adaylaruıa duyurulan eğitimde Garanti Bankası’nın Bölge Müdürü Hakan Kulakçı, şunlan söyledi:

“Günümüzde işletmelerin uzun ömürlü olabilmesi için girişimcilerin doğru yönetim becerilerine sahip olması giderek önem kazanıyor. Adaylar, TOSYÖV uzman ve eğitmenleri tarafından verilecek eğitimlerle pazarlama, üretim, finansman, yönetim planlaması süreçleri, iş geliştirme ve kurumsallaşma konularında bilgi sahibi olarak eğitimi tamamlamış olacaklar”

“Fırsatlar ülkesi girişimciliğe bağlı”

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seza Yorulmaz ise mülakatlar sonucu eğitimlere katılan adaylara iş yaşamı hakkında tavsiyeler vererek, “Fırsatlar ülkesi olmamız, sizler gibi fikirlerini iş planına çevirebilecek girişimci adaylannın çoğalmasıyla mümkün olabilir. Ekonomik kalkınma ve istihdam sorun-lannın çözümü sadece ve sadece girişimciliktir” diye konuştu.

KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü M. Oğuz Kılınç ise konuşmasında, eğitim sürecinde adaylarla sürekli diyalog halinde bulunacaklannı ve program hakkında aynntılı bilgi vereceklerini belirterek, adaylara iyi bir eğitim dönemi geçirmeleri temennisinde bulundu.

Son eğitim ise temmuz ayında Ordu Ticaret Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Garanti Bankası Ordu Şube Müdürü Eşref Karabatak, Garanti Bankasının KOBİ’lere ve genç girişimcilere yönelik verdikleri desteklere değinerek, Ordu’nun genç girişimcilere ihtiyacı olduğunu bu anlamda Garanti Bankası olarak da genç girişimcilerimizin yanında olduğunu belirtti.

TOSYÖV Vakfi Yönetim Kurulu Üyesi ve TOSYÖV Samsun Destekleme Demeği Başkanı Turan Özfurat ise “Girişimci eğitimini en birikimli uzman eğitimciler vasıtasıyla gerçekleştireceğiz. Amacımız, yüzlerce, hatta binlerce yaratıcı, yenilikçi, bilinçli, özgüven sahibi, daima sosyal sorumluluk çerçevesinde düşünen, topluma katma değer sunan, küresel vizyonla hareket eden girişimciler yetiştirmek” dedi.

27 bin TL hibe

Garanti Bankası ile yapılan sponsorluk anlaşması ile Adana, Bursa, Gaziantep, Denizli, Malatya ve Konya olmak üzere yıl sonuna kadar toplam dokuz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi gerçekleştirilmiş olacak. Etkili sunum tekniklerinin ve uygulamaları içeren programın İzmir ayağı TOSYÖV Proje Kooordinatöru ve Girişimcilik Eğitmeni Cüneyt Örkmez tarafından sunuldu. Katılımcılar eğitim sonunda hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB’e başvurabilecek, KOSGEB’in onay vermesi durumunda 27 bin TL’ye varan hibe, 70 bin TL’ye varan faizsiz kredi imkanlarından faydalanabilecekler.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. KOSGEB PROJE YAZARLIĞI VE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

    Piyasaya yönelik, pratik ağırlıklı ve bütünleyici içeriğiyle 5 günlük yoğunlaştırılmış sertifika programı sayesinde, sektörde kolayca adınızı duyurabilecek ve aranan bir çalışan ya da danışmanlık firması olacaksınız.

    BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

    TARİH: 6 Mayıs – 10 Mayıs 2013 (Kontenjanımız sınırlıdır)
    AYRINTILI BİLGİi: http://www.normativedanismanlik.com/index.php/kosgeb-proje-yazarligi-sertifika-programi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu