Şirket Haberleri

GittiGidiyor, Bağdat Caddesi’nde mağaza açacakmış

Türkiye’de genç neslin teknoloji merakı ve mobil hayatın çok hızlı yayılması alışveriş platformlarının geleceğine dair önemli ipuçları veriyor.GittiGidiyor tarzı alışveriş platformları artarken, neredeyse her markanın online satış sitesi de mevcut. Gelişmiş ülkelerde e-ticaretin toplam perakendedeki payı yüzde 10 seviyesinde. Gelişmekte olan ülkelerde ise bu oran yüzde 5. Türkiye’de ise yüzde 2. Bu oranlar bile daha gidilecek çok yolun olduğunu gösteriyor. Türkiye’de de alışveriş alanında birçok popüler site var.

GittiGidiyor.com da Türkiye’nin en popüler internet alışveriş sitelerinden biri. 2011 yılında dünya devi eBay tarafından satın alınan sitenin aylık ziyaretçi sayısı 60 milyonu geçmiş durumda. Aktif ziyaretçi sayısı ise 45 bin. Ayda 15 milyon ürün satılıyor. Bu her iki saniyede bir ürün satışı anlamına geliyor. GittiGidiyor platformunda milyonlarca ürün hem alınıp hem de satılabiliyor. Tam bir pazaryeri modeli.

eBay tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir büyüme sürecine giren GittiGidiyor, son birkaç yıldır yüzde 40-50 bandında büyüyor. 2017 yılında da yüze 45 üzerinde büyüme öngörüyor. Site büyümesini sürdürürken ilginç bir hazırlık yaptığını duyduk. Ocak ayı içinde İstanbul’un ünlü alışveriş caddesi Bağdat Caddesi’nde kafe mağaza açmaya hazırlanıyormuş. Mağaza bildiklerimizden farklı olacakmış. Hem pizza yiyip hem de kahve içilebilirken bir taraftan da oyun oynanabilecekmiş. Eğlence merkezi gibi dizayn ,,21 edilecekmiş. Mağazada birçok ürün de sergilenecekmiş. Gittigidiyor.com bu mağazayı Ocak sonuna kadar açacakmış. Yer henüz netleşmemiş ama Bağdat Caddesi üzerinde olacağı kesinmiş. Cadde’den birçok mağaza ayrılırken GittiGidiyor.com’un bu girişimini duyuralım istedik…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu