Anasayfa / İş Fikirleri / Giyim Üzerine İş Kurmak

Giyim Üzerine İş Kurmak
Giyim ve Moda üzerine iş fikirleri

Girişimcilerin aklına ilk gelen para kazanma fikirlerinden biriside giyim ve moda sektöründe iş açmaktır. Giyim üzerine iş kurmak diğer sektörlere göre biraz daha kolay ve takip edilebilir olarak görülmektedir. Bir çok girişimci bu alanda 4 kategori üzerinde yoğunlaşmıştır. Erkek Giyim, Bayan Giyim, Çocuk Giyim ve Bebek Giyim üzerine açılan işler en çok bilinen iş fikirleridir.

moda isfikirleri

Son zamanlarda ise artık bu kategorilere yenileri de eklenmektedir. Örneğin tesettür giyim mağazaları fikri giderek yaygınlaşmakta ve hızla büyümektedir. Bir diğer fikirde hamile giyim ve büyük beden giyim mağazaları açmak. Yalnız bu ikisi diğerlerinden biraz daha yavaş büyümektedir.

İnternetin yaygın kullanımı ve girişimcilerin e-ticaret siteleri üzerinde yoğunlaşması ise beraberinde bir çok iş fikrini tüketiciye kabul ettirmiştir. Markafoni, Trendyol ve Limango gibi siteler ise giyim sektöründe ne kadar ileri gidilebileceğini zaman zaman basında duyabileceğiniz büyük ciroları ile ispatlamışlardır. Ayrıca niş giyim üzerine açılan gerek gerçek mağazalar gerekse’de sanal mağazalar ise başarılı olmaya başlamıştır. Bunlara iyi bir örnek olabilecek olan pislick hiphop giyim markası fikride gayet başarılıdır.

Giyim üzerine açılan veya açılabilecek iş fikirleri

İş elbiseleri satan mağazalar çoğalıyor. Belli bir sektöre yönelebilirsiniz veya toplu halde satışlar gerçekleştirebilirsiniz..Tatilciler için mayo ve plaj aksesuarları satan yerler her yaz açılabilecek iş fikirleri arasında.
Elbise kiralama servisleri giyim sektöründe özellikle yer alıyor. Kına geceleri için kına kıyafetleri, abiye kiralama, gelinlik kiralama, takım elbise kiralama gibi örnekleri mevcut.

Kumaş Dükkanları açmak elbisesini kendisi dikmek isteyen bayanlar için sık açılan dükkanlardan.
Kişiye özel terzi salonu açmak eskilerden beri meşhur ve hala açılabilecek işler arasında. İç çamaşır mağazaları genelde bayan ağırlıklı bu yüzden sadece erkeklere yönelik iç giyim mağazalarıda açılabilir.

Sadece deri giyim mağazaları açılabilir. Piyasada yok değil ama her zaman kar marjı yüksek ve talep gören bir mağaza çeşidi.

Değişim Servisleri insanların birbirleri ile kıyafet değiştirmelerine olanak sağlıyor. İkinci el giyim mağazası açabilir ve pahalı ürünlerin ucuz fiyatlara satılmasını sağlayabilirsiniz. Sadece pijama mağazası açmak fikri biraz basit gibi gözüksede düşünülebilir. Spor giyim mağazaları geniş bir konu olsada sadece futbol ağırlıklı spor giyim mağazalarıda dikkat çekiyor.

Bunların haricinde yurt dışında ise giyim üzerine sürekli yeni fikirler geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Bunlardan bazıları kısa tanıtımlarla şu şekildedir.

Delta415 adında bir kot pantolon markası akıllı telefonlar için özel cepler oluşturdu.
Californialı Machina firması Vücut hareketlerine göre müzik çalan ceket üretti.

Kot pantolon markası Mud Jeans, kot pantolon kiralama servisi ile hizmet vermeye başladı.
Wrangler markası Selülit azaltan kot üretti.

Smuggler isimli Fransız giyim markası Elektromanyetik dalgaları engelleyen takım elbise üretti.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

2 Yorumlar

  1. Arkadaşlar giyim üzerine özellikle bayanlar için çok güzel. Sizlerinde kendi işinizin patronu olmaya niyetiniz varsa bir çok insan gibi sizde http://www.hibe.gen.tr/ sitesine bir göz atın derim eğer sizde iş kurmak istiyor ama sermayeniz yoksa bu site tam size göre…

  2. evden iş yapmak isteyenler 3 farklı satış stratejisi ve sattığınız her üründen %50 kazanmak isterseniz size bir önerim var 5423295544 mail adresininizi yazın tanıtımı göndereyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir