Şirket Haberleri

Gloria Jean’s, Kendi Kahve Kavurma ve Paketleme Tesisini İnşa Ediyor

Gloria Jean’s Coffees, Türkiye’de 22 yıldır faaliyet gösteren ve 250 satış noktasına ulaşan bir kahve zinciri olarak, kendi kahve kavurma ve paketleme tesisini kurma kararı aldı. Gloria Jean’s Coffees Genel Müdürü Emrah Bilgin, bu yatırımı mayıs ayı sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını açıkladı.

Emrah Bilgin, şirketin bugüne kadar 250 satış noktasında faaliyet gösterdiğini ve bin 200 kişiye istihdam sağladığını belirtti. Gloria Jean’s Coffees, bu yatırımla birlikte kendi kahve kavurma ve paketleme tesisiyle yıllık 400 ton kahve üretim ve satış kapasitesine sahip olacak. Mağaza sayısını artırdıkça üretim kapasitesinin de artacağını vurguladı.

Kahve
Gloria Jean’s Kahve

Gloria Jean’s Coffees Genel Müdürü, şirketin yıllık minimum yüzde 50 üretim, satış ve büyüme hedefine sahip olduğunu, bu hedefi her dönem başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu yılki büyüme hedeflerinin ise yüzde 140 seviyesinde olduğunu belirtti.

Ayrıca, şirketin şişeli kahve içeceklerini Avrupa pazarında da sunmaya hazırlandığını dile getiren Bilgin, 2023 yılında ihracata başlayacaklarını ve ihracatın yüzde 70’ini yurtdışına yapmayı hedeflediklerini belirtti. Yeni mağaza açılışlarının da devam ettiğini ve bununla birlikte her ay yeni ürün prezantasyonları yaparak tüketicilere çeşitli seçenekler sunduklarını paylaştı.

Emrah Bilgin, Gloria Jean’s Coffees’in çeşitli kahve karışımlarıyla portföyünü zenginleştirdiğini ve özellikle “Special Blend Espresso” çekirdek kahvenin en popüler tercih olduğunu ifade etti.

Son olarak, şirketin bu yıl içinde farklı çeşitlerde şişeli kahve içeceklerini pazara sunduğunu ve özel harmanları olan kapsül kahvelerle Türk kahvesi gibi seçenekleri tüketicilere sunduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu