Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Google Zeitgeist 2010: Zaman Online Alışveriş Zamanı

Google Zeitgeist 2010: Zaman Online Alışveriş ZamanıGoogle Zeitgeist32 milyon internet kullanıcısının olduğu Türkiye’de online alışveriş giderek yaygınlaşıyor. Google’ın zamanın ruhunu ortaya koymak için yaptığı ‘Zeitgeist 2010: Dünya nasıl araştırdı?’ başlıklı araştırmasına göre Türkiye’den yapılan aramalarda Türkiye’nin lider özel alışveriş kulübü markafoni yükselen aramalarda ilk on kelimenin içinde yer alıyor. Araştırma zamanın online alışveriş zamanı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

İstatistiklere göre 2010 yılı boyunca artan bir grafikle markafoni merak edilmiş ve google’da aranmış. markafoni’nin en çok arama yapıldığı ayın ise Ekim olduğu görülüyor. markafoni’nin yanı sıra facebook, twitter gibi dünyanın önde gelen şirketleri ve Tarkan, Justin Bieber gibi ünlü isimlerin yer aldığı listede markafoni’nin Türk menşeli tek şirket olduğu da göze çarpıyor.
Konuyla ilgili olarak markafoni Kurucu Ortağı Sina Afra şunları söyledi: Türkiye’de özel alışveriş kulüplerine ve markafoni’ye ilginin arttığını görmek sevindirici. Şu an Türkiye’de 4-6 milyon online alışveriş kullanıcısı olduğunu biliyoruz.

www.markafoni.com sitesinin de üye sayısı 2 milyonu aşmış durumda. Önümüzdeki yıllarda Türkiye online alışverişin hızla yükselişine tanık olacak. Hem pazar genişleyecek hem de site sayısı ve kullanıcı sayısı artacak. 2013 yılında ise online alışveriş kullanıcılarının sayısı 20-22 milyonu bulacak.’

Araştırma verilerine daha ayrıntılı olarak www.google.com/intl/en/press/zeitgeist2010/regions/tr.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Markafoni Hakkında:

Tolga Tatari, Ahmet Emre Sarı ve Sina Afra tarafından 2008 yılının Eylül ayında Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü olarak kurulan markafoni, giyim, aksesuar, kozmetik ve dekorasyon başta olmak üzere pek çok kategorideki seçkin markaları yüzde 70’e varan indirimlerle üyelerine sunuyor. Sadece davet yoluyla üye kabul eden markafoni, aylık 4 milyon ziyaret sayısıyla özel alışveriş pazarındaki liderliğini açık ara sürdürüyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret firmalarından biri olan markafoni’nin 1 milyona yakın aktif üyesi bulunuyor. 120 kişilik uzman bir ekibin görev yaptığı markafoni’de ortalama 20 saniyede bir ürün satılıyor.

  Yurt Dışındaki Türk Beyinleri (Türk Mühendisler)Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir