Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma FırsatlarıCafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Hacı Sayid Franchise/Bayilik Veriyor

HACI SAYİD FRANCHİSE / BAYİLİK TANITIM

KATEGORİ: GIDA (Pastane ve Cafe)
ÜRÜN HİZMET KAPSAMI: TATLI, PASTA, SÜTLÜ TATLI, ÇİKOLATA, DONDURMA, SICAK SOĞUK İÇECEK VE RESTORAN ÜRÜNLERİ
İLAN TÜRÜ: FRANCHİSE
MARKA: HACI SAYİD CAFE
YETKİLİ FİRMA: HACI SAYİD GIDA PAZARLAMA SAN VE TİC.A. Ş.
KURULUŞ YILI: 1983
ÜLKE: TÜRKİYE
TOPLAM MAĞAZA SAYISI: 40
TOPLAM ÇALIŞAN SAYISI: 1.000
FRANCHİSE VERMEYE BAŞLAMA YILI: KASIM 2014
HEDEF YATIRIM BÖLGESİ: İSTANBUL
HEDEF MAĞAZA SAYISI: 2015 de 25 – 30 MAĞAZA

m5

FİRMA HAKKINDA BİLGİ:

1968 yılında, Gaziantepli Burhan ve Mehmet Dinçerler kardeşler, baklava sektöründe işçi olarak çalışmaya başlarlar. Mesleğin tüm inceliklerini öğrenen kardeşler, 1983 yılına geldiklerinde bu sektörün klasik baklavacılık anlayışından sıyrılması gerektiği kanısına varırlar. Babaları Vahab Dinçerler ’in önderliğinde, Şirinevler’de 20 metrekarelik ilk dükkânlarını açarak hizmet vermeye başlarlar. Çok sevdikleri ve saygı duydukları büyük dedelerine ithafen dükkâna onun adını verirler ve bu adı günümüze kadar taşırlar: “HACI SAYİD” Faaliyetlerinin ilk yıllarında baklava üretimi ağırlıktadır; fakat bu yola çıkma sebeplerini unutmayarak, sundukları lezzet çeşitliliğini günbegün artırırlar. Kaliteli servis anlayışları, sundukları eşsiz lezzetler ve kurdukları müşteri yakınlığı sayesinde, kısa süre içinde tanınır bir marka haline gelmeyi başarırlar. Baklavadan çikolataya, tatlı çeşitlerinden yiyecek menüsüne, pasta çeşitlerinden dondurmaya kadar uzanan geniş ürün yelpazesi ile modern bir kafeterya hizmeti vererek 40 mağazaya ulaşırlar ve İstanbul’da tercih edilen bir marka olurlar. HACI SAYİD ’in kurulduğu günden bu yana sektörde uyguladığı yüksek kalite standartları, hijyenik üretim, ürün çeşitliliğini geliştirmeye ve eleman eğitimine verdiği önem, bugünkü başarısının gözle görülür nedenlerindendir.

m4

FRANCHİSE / BAYİLİK ŞARTLARI:

HACI SAYİD bayilik için ön şart, yatırımcının bu işi yapacak zaman ve enerjide olmasıdır. Yatırım için finansal yeterlilik ve olanaklara sahip olması; yatırımcı olmanın getirdiği bir zorunluluktur. Ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz yatırımcılarımızın markamıza olan güven ve bağlılığı bizim için vazgeçilmez bir unsurdur.

FRANCHİSE / BAYİLİK DESTEKLERİ:

• Eğitim (Devamlı )
• İnsan Kaynakları
• Bilgi ve danışma hizmeti
• Genel ve yerel pazarlama desteği
• Mal ve hizmet standardının sağlanması
• Ekipmanların ve ürünlerin sürekli güncelleştirilmesi (AR-GE)
• Bölge koruma sistemi
• Doğru yer seçimi & fizibilite çalışması

mağaza

HEDEF BÖLGE VE PROJELER:

2015 yılı içerisinde yatırımlarının tamamını İstanbul’ da yapmayı planlayan HACI SAYİD; Avrupa Yakasında ve Anadolu yakasında ilk yıl toplam 25-30 mağaza açmayı planlamaktadır. Yer seçiminde; Avm, Konut ve Ofis projeleri gibi yeni yerleşim alanları ve cadde mağazacılığına öncelik verilmektedir.

HİZMET ÜRÜNLERİ:

Baklava ve diğer tatlı çeşitleri, Pasta, çikolata, sütlü tatlı, börek çeşitleri, dondurma, sabah atıştırmalıkları, kahvaltılar, salata, makarna, köfte ve ızgaralar. Kahve çay çeşitleri ve soğuk içecekler.

m2

TERCİH EDİLEN EMLAK ÖZELLİKLERİ:

Emlak muhakkak giriş olmalıdır. Kapalı alan minimum 150 m2, açık alanı ise minimum 50 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 8 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Avm ve iş merkezlerinden yer alan mağazalar için depolar dahil kapalı alan için 100 m2 yeterlidir.

• Cadde üzerinde olması (Yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu ana arterler)
• Yürüyüş alanı üzerinde olması
• Park kolaylığı olması
• Muhakkak bahçe ya da açık alana sahip olması
• Cephesi en az 8m olmalı.

yumurta

YATIRIM MALİYETLERİ:

İsim Hakkı Bedeli; 100.000 TL + KDV
Ortalama m2 Başına Kurulum Maliyeti; 1.250 USD kapalı alanlar – 500 USD açık alanlar (bahçe vb.)
Minimum Şube Açılış Maliyeti; 450.000 TL
Ortalama Şube Açılış Maliyeti; 450.000 TL – 700.000 TL
Minimum Nakit İhtiyacı; Yatırım bütçesinin tamamının ödenmesi ortalama 2,5 ay ile 3 ay gibidir.
Yatırımın Geri Dönüş Süresi Ay Minimum; 18 Ay
Yatırımın Geri Dönüş Süresi Ay Maksimum; 36 Ay
Ortalama Şube Kurulum Süresi; 1,5 Ay (Proje çıktıktan sonra)
Ortalama Kar Marjı; %40 – %50 aralığındadır.
Reklam Katılım Ücretleri; Ciro üzerinden herhangi bir pay alınmamaktadır.
Gelirden Pay; Ciro üzerinden herhangi bir pay alınmamaktadır.
Teminat; 30.000 TL
Ödeme Sistemi; Doğrudan Tahsilat(Borçlandırma) Sistemi, (Banka aracılığı ile)

sarma

GİRİŞİMCİYE VERİLEN DESTEKLER:

• Mimari Destek
• Eğitim Desteği
• Personel desteği
• Pazarlama Desteği
• İşletme karlılık ve operasyon desteği
• El kitabı
• Sözleşmeler, fizibilite ve yatırım planlamaları için danışmanlık

m6

GİRİŞİMCİDE ARANAN ÖZELLİKLER:

HACISAYİD; yatırımcısının, zamanının büyük bir bölümünü bu işe ayırmasını, işi büyütecek stratejileri tasarlamasını ve Markanın gerekliklerini yerine getirmesini öncelikli olarak ister. Bunun yanında;
Girişimci ve başarma tutkusu olan, başarılı iş geçmişine sahip ve HACI SAYİD yatırımı için gerekli finansal olanaklara sahip olunmalıdır. Aynı sektörde başka bir iş ile meşgul olmaması HACI SAYİD için önemlidir.

kahvaltı

NEDEN HACI SAYİD MARKASI TERCİH EDİLMELİ:

• Yılların mağazacılık tecrübesi
• Üretimin her noktasında kendisinin olması
• 40 mağaza ile Karlılığını kanıtlamış olması
• İşletmecilik ve personel yönetimindeki başarısı
• Yiyecek içecek sektörünün devamlı büyüme göstermesi
• Taze, kaliteli, sağlıklı ve lezzetli ürün
• Kaliteli hizmet ve servis
• Yüksek temizlik ve hijyen standardı

profiterol

FRANCHİSE / BAYİLİK İŞLEYİŞ AKIŞI:

BAŞVURU SÜRECİ

Yatırımcı adaylarımız, kişisel bilgileri ve yatırım istekleri ile ilgili bilgilerin bize ulaşması için öncelikle web sitemizde bulunan başvuru formunu doldurur.

GÖRÜŞME SÜRECİ

Başvuru formunun bize ulaşmasının ardından en geç 2 gün içerisinde yatırımcı adayla telefonda ön görüşme ve değerlendirme yapılır. Değerlendirme sonucu olumlu olan başvurular için randevu tarihi belirlenir.

RANDEVU VE TANIŞMA

İlk randevu da yatırımcı adaya Franchise şartlarımız ve işleyişimiz hakkında kısaca bilgi verilir. Şirket tanıtılır. Yatırımcı hakkında detaylı bilgi alınır.

pizza

LOKASYON VE EMLAK DEĞERLENDİRME

Yatırımcı adayın yatırım yapmak istediği bir bölge var ise bölgenin HACI SAYİD’ in mağaza açma planları içerisinde olup olmadığı değerlendirilir. Bölge uygunsa emlak kriterlerimiz hakkında detaylı bilgi yatırımcı adayı ile paylaşılır. Emlak arayışına başlanabilir yada yatırımcı adayın önerdiği bir emlak var ise uygunluğu önce fotoğraflar üzerinden sonra yer ziyareti yapılarak değerlendirilir. Mağazanın yeri bayilik talebinde bulunan yatırımcı adayları tarafından belirlenerek HACI SAYİD’ e önerilebildiği gibi, Franchise departmanı tarafından da yatırımcı adaylarına önerilebilmektedir. Mağazaların gerek cadde üzeri, gerekse alışveriş merkezleri içinde mutlaka açık alana sahip olması gerekmektedir.

FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI VE SUNULMASI

Emlak değerlendirme sonucu olumlu olan emlak ve lokasyon için fizibilite çalışmasına başlanır. Fizibilite çalışması minimum 1 hafta sürer ve yatırım maliyetlerinden tahmini satış rakamlarına kadar birçok konuyu kapsar. Lokasyonun yaşam alışkanlıklarının HACI SAYİD konseptine uygunluğu analiz edilir.

Fizibilite rapor detayları olumsuz ise yatırımcı adayla paylaşılmaz. Sadece olumsuzluğu oluşturan temel neden aktarılır.

Fizibilite raporu olumlu ise bire bir görüşmede tüm detaylar yatırımcı aday ile paylaşılır. Yatırımcının HACI SAYİD ailesine katılma süreci başlatılır. Bu aşamada iyi niyet sözleşmesi imzalanır.

m3

MAĞAZA ZİYARET VE ŞİRKET TANITMA PROGRAMI

İyi niyet sözleşmesi sonrasında fabrika, genel merkez ve mağaza ziyaret programı yapılır. Uygulamalı olarak mağaza operasyonu ve diğer birimlerin çalışmaları hakkında çok daha detaylı bilgi aktarılır.

EMLAK KİRALAMA

Uygunluğuna karar verilen emlağın kira sözleşmesi yatırımcı tarafından imzalanır. Bu aşamada sözleşme maddeleri konusunda HACI SAYİD Hukuk Departmanı yatırımcıya destek verir. Emlak kiralama sözleşmesinin en az 5 yıllık ya da 5+5 yıllık olması zorunludur.

FRANCHİSE / BAYİLİK SÖZLEŞMESİNİN İMZALANMASI

Sözleşmenin imzalanması için gerekli evrak listesi yatırımcı ile paylaşılır ve evrakların tamamlanması istenir. HACI SAYİD Franchise katılım bedeli (100.000 TL + KDV) sözleşme imzalanmadan önce yada imzalanırken muhakkak tahsil edilir. Evrakların tamamlanmasına istinaden 5 yıllık Franchise sözleşmesi imzalanır.

RÖLEVE, PROJE ÇİZİMİ VE FİYATLANDIRMA

Röleve alındıktan sonra 1 hafta içerisinde yerleşim planı çizilir ve yönetim tarafından onaylanır. Ortalama 15 gün içerisinde proje detayları tamamlanır. Tüm bu çalışmalar sadece HACI SAYİD Mimari Departman tarafından yürütülür.

HACI SAYİD anahtar teslim mağaza sistemini uyguladığından tüm süreçler için kendi bünyesinde gerekli departmanları oluşturmuştur.

Mimari proje; dekorasyon, ekipman, inşaat ve resmi giderler başlığında ayrı ayrı fiyatlandırılır. Ödeme planı sunulur. Sunulan ödeme planı yatırımcı tarafından onayladıktan sonra inşaat sürecine başlanır. Dekorasyon maliyetleri dükkân metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama m² maliyeti kapalı alanlar için 1.250 USD, açık alanlar için 500 USD dir. Projenin tamamlanma süreci ortalama 40 ile 50 gün arasındadır.

PERSONEL VE EĞİTİM

Personel ihtiyacı yetkili Bölge Müdürleri tarafından belirlenir. Belirlenen bölüm ve ihtiyaç olan personel alımı için gerekli çalışmalar İnsan Kaynakları departmanı tarafından yürütülür.
Yatırımcı, işletme sorumlusu, mutfak, tezgâh, servis, kasiyer ve diğer birimler olarak ayrılan eğitimlerin bazıları Merkez Eğitim Salonlarında verilir. Uygulamalı eğitimler mağazalarda eğitim sorumluları tarafından devamlı kontrol edilerek sürdürülür.

Personel mağaza açılmadan en az 20 gün eğitime tabi tutulur. Eğitim süreci mağaza açıldıktan sonra Bölge Müdürleri tarafından devam ettirilir.

HACI SAYİD’ de eğitim hiç bitmeyen ve şirket için devamlılığı her zaman en ön planda olan bir konudur.

REKLAM VE PAZARLAMA FALİYETLERİ

HACI SAYİD Reklam ve Tasarım Departmanı ve Reklam Ajansı tarafından ortak yürütülen pazarlama faaliyetleri; açılacak mağazaya özel çalışmalar içerir. Planlanan ve hayata geçirilen pazarlama aktiviteleri yerel ve ulusal çalışmaları kapsamaktadır. HACI SAYİD üretim bölümü açılış için gerekli promosyon ve tanıtım ürünlerini hazırlar ve tüm çalışmalar bir bütünlük içerisinde yürütülür.

MAĞAZA AÇILIŞ HAZIRLIKLARI

Dekorasyonu tamamlanan mağazanın operasyon ekibi tarafından Lojistik (çatal bıçak,karton kutu, tabak bardak vs.) malzeme yerleşimi yapılır ve mağaza kullanıma hazır hale getirilir.
Açılış tarihi belirlenir ve buna uygun duyuru çalışmaları yapılır.

SATIŞIN BAŞLAMASI

Açılış Bölge müdürleri tarafından kontrol edilen mağaza, açılış onayı aldıktan sonra ürün gönderimi yapılır. Açılış onayı için; mimari, ekipman, personel gibi konularda tüm süreçlerin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Açılış bölge müdürleri, eğitim ve operasyon ekibi ve yönetimin bizzat katılımı ile yapılır.

İletişim Bilgileri

İlgili Kişi : KADER SALMAN
Telefon : 02126523475
Web Sitesi : hacisayid.com
E-posta Adresi : info@hacisayid.com
Adres : YAKUPLU MAHALLESİ SANAYİ CADDESİ BEYSAN SANAYİ SİTESİ NO:1 HARAMİDERE –BEYLİKDÜZÜ / İSTANBUL

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu