Güncel Ekonomi Haberleri

Hangi kripto para daha şanslı?

Kripto paralar

Şansı yüksek olan kripto paralar hakkında yorumlar.

PARİTEX

Bitcoin, kısa vadede 47 bin dolar seviyesini görebilir. İki yıllık dönemde ise Bitcoin’in 70 bin doları görmesi olası. Bitcoin için kısa vadeli 47 bin ve 24 bin dolar seviyeleri önemli ve takip edilmeli. Aynı aralıkta ethereum’da ise 1.800 doların yakında görüleceği, 2.300 dolara ise uzun vadede ulaşılması mümkün görünüyor. Bitcoin Cash’in ise 700 doları yakında göreceğini, iki yıllık vadede ise 1.200 doları geçeceğini öngörüyoruz. Merkeziyetsiz finans projelerinden bahsetmek gerekirse, DOT 36 dolar, COMP 520 dolar ve LİNK 45 dolar tahminlerinde bulunabiliriz.

BİTTRT

Piyasanın amiral gemisi bitcoin üzerinden bir kripto sepeti yapacak olursak içinde uygun maliyetlerden alınmış bitcoin olması büyük önem arz ediyor. Ayrıca ethereum hala potansiyel taşıyan koinler arasında. Burada takip edilmesi gereken konu bitcoin dominansı, yani kripto piyasasında bitcoin’in ağırlığı. Bu ağırlığın azalmaya başladığı dönemlerde para yönünü alt koinlere çevirecektir. Temelinde iyi bir proje olan ve derinlik kazanabilmiş diğer koinler de bu nedenle sepette yer alabilirler. Dolayısıyla 2020’de hızla konuşulmaya başlayan kripto paraların 2021’de de konuşulmaya devam edeceğini öngörüyoruz. Ayrıca 2021’de fazlası ile prim yapmış tarihi zirvelerini zorlayan koinlerden uzak durulması gerektiğini ve temeli sağlam henüz fiyat anlamında göreceli olarak prim yapmamış koinlerin seçimi daha doğru olacaktır. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte uzun vadeli bir perspektifle düşünecek olursak, şu anki fiyatı 31 bin dolar olan bitcoin için uygun alım noktası 24 bin dolar seviyeleridir. Bitcoin fiyatlarının 50 bin dolar ve üzerine gideceği öngörülerek çıkış noktası olarak da bu seviyelerin üzeri düşünülebilir. Kısa vadeli yatırımcılar için bir tavsiyede bulunmak doğru olmaz.

kripto para
kripto para

COINARMY

24.600 seviyesini zorlayan bitcoin’de long pozisyonların hacmindeki artışın devam etmesi, orta ve uzun vadede, 26.600,30.000,40.800 ve 46.500 dirençlerini gündeme getirebilir. 46.500’lerin kırılması ise yeni ataklara neden olabilir [63.000-73.000]. Saydığımız seviyeler ise kademeli olarak izlenebilecek kritik direnç seviyeleri arasında yer alıyor. Kritik destekler ise 21.000,20.000,17.600,16.280,13.500,11.560 ve 9.600 olarak karşımıza çıkıyor. Haftalık periyotta çalışılan bu seviyelerin orta ve uzun vade dönüş yaratabilecek seviyeler olduğu da unutulmamalı.

NARKASA

2021’de LİNK, SUSHI, UNI, MKR, ve İINCH gibi DeFi (merkeziyetiz finans) koinleri diğerlerine göre daha avantajlı görünüyor. Ancak herhangi bir kripto para önerisi ya da fiyat beklentisi paylaşmak doğru olmayacaktır.

TAKASCOIN

Uzun vade için yatırımcılara önerimiz, kripto paralardan bir sepet oluşturmaları ve yüzde 60 kadarını bitcoin ve sonrasında sırasıyla Ethereum ETH, Cardano ADA, Litecoin LTC, Bitcoin cash BCH, Stellar XML, Monero XMR, IOTA MIOTA vb. gibi teknolojilerine ve arkasındaki ekibe güvendikleri kripto paralara yatırım yapabilirler. Kısa vade ise günlük al-sat işlemleri için karlı olabilecek Polkadot DOT, Chainlink LİNK, Aave AAVE ve bazı exchange’lerin bünyelerindeki inovatif bazı kripto paralardan günlük yüzde 5-10 kazanç elde etmeleri mümkün olabilir. Tabii bu durum bünyesinde yüksek riski de barındırıyor. Ayrıca anonim ticaret networkü olan DeFi günlük yüzde 30’lara varan getiriler vadederken bünyesindeki koinler ile yüksek riskli olduğu da unutulmamalı. 2021‘de bitcoin 200.000-300.000 dolar aralığında bir yeri görebilir kanaatindeyiz.

Kripto paralar hem çok riskli hem de çok getirili

Kripto para güvenliğini nasıl sağlıyorlar?

Kripto paralarda siber saldırıdan nasıl korunursunuz?

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu