Güncel Ekonomi Haberleri

Kripto para güvenliğini nasıl sağlıyorlar?

Kripto para siber güvenlik

Türk borsaları kripto para güvenliğini nasıl sağladıklarını anlatıyor.

PARİTEX

Paritex siber güvenlik ekibi tüm güvenlik risklerini 7/ 24 izliyor. Sıcak Cüzdan ve Phishing saldırılarında cüzdan anahtarlarının kontrolü çok kritiktir. Bu nedenle, Paritex kullanıcılarının kripto varlıklarına ait gizli anahtarlarının ortalama yüzde 95’i soğuk cüzdanlarda tutuluyor. Bu sayede kayıp riski en aza indiriliyor. Buna ek olarak planlı ve plansız siber saldırılar yapan bir teknik ekibi var ve güncel riskleri araştırarak gerçek saldırı gelmeden önce simülasyonu yapılıyor. Buna ek olarak kullanıcıları eğitimi ve bilinçlendirilmesi konusunda çalışmaları var. Yazılı-görsel eğitim materyalleri ile kullanıcılar bu tip zararlardan korunuyor. Artık sektörde standart hale gelen DDOS korumaları, penetration testleri vs., bunları firma kendi seviyesinin altındaki standartta önlemler olarak görüyor.

SPORTEXCOIN

Platform üzerinden yatırım yapan kişi ve kuruluşlarla gizlilik sözleşmesi imzalıyor. Kimsenin bilgisi başka bir kişiyle asla paylaşılmıyor. Ayrıca yatırımcıların hem kendi hesaplarında, hem de şirketteki fonlarının yönetimi yapılıyor.

kripto para güvenliği
Kripto para güvenliği

BİTTRT

Öncelikle tüm kripto paraları soğuk cüzdanlarda saklayarak hem müşteri hem de firma riskini minimum düzeylerde tutuyor. Ayrıca teknoloji altyapısına yaptığı hatırı sayılır yatırımlarla bu riskleri daha da aşağılara çekiyor.

NARKASA

Kripto para borsalarının güvenliğini derecelendiren uluslararası sertifikasyon platformu Cer.live’a göre Türkiye’de birinci sırada olduğunu, dünya ise ilk 50 kripto para borsası arasında olduğunu iddia ediyor. Uluslararası siber güvenlik şirketlerine periyodik olarak güvenlik testi yaptırıyor. Yatırımcıların varlıklarını güvende tutmak için “soğuk cüzdan” denilen internete bağlı olmayan güvenli ortamlarda saklıyor.

COINY

Güvenlik açısından sektör standardı olan tüm güvenlik önlemlerini platformunda uyguluyor. İki aşamalı kimlik doğrulama, soğuk/sıcak depolama vb., sektörün tüm saygın platformlarında aşağı yukarı benzer çözümler kullanıldığını belirtiyor.

PARİBU

Güvenlik tedbirlerini daima güncel tutuyor. Kullanıcı veri ve varlıklarını kesintisiz uyguladığı prosedür ve protokollerle muhafaza ediyor. Kullanıcıların dyital varlıklarını güvenliği sağlanmış soğuk cüzdanlarda muhafaza ediyor.

BİTCİ.COM

Bitci.com henüz işleme açılmadan önce yapılan Ar-Ge yatırımlarıyla üst düzey güvenlik mekanizmasıyla donatılmış durumda. Belli periyodlarla site güvenlik testlerini en üst kriterlere göre yapıyor. Dünyada internete bağlı olan her şey hacklenebilir. Buna karşı alınabilecek en önemli teknolojik önlem ise cold vvallet yani ‘soğuk cüzdanlar’ görüşü savunuluyor. Firma bu teknolojiyi Bitci.com üzerinde aktif olarak kullanıyor. Verilerin yaklaşık yüzde 95’ini soğuk cüzdanlarda tutarak maksimum güvenlik sağlıyor.

Kripto paralar hem çok riskli hem de çok getirili

Hangi kripto para daha şanslı?

Kripto paralarda siber saldırıdan nasıl korunursunuz?

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu