Anasayfa / Şirket Haberleri / Hasan Aslanoba, gıda alanında yeni markalar yaratıyor

Hasan Aslanoba, gıda alanında yeni markalar yaratıyorhasan aslanobaYaptığı melek yatırımlarla gündemde olan Hasan Aslanoba, gıda alanında yeni markalar yaratıyor. Boğazköy Çiftliği markasıyla kırmızı ve beyaz et ile süt üretmeye hazırlanan Aslanoba, Bostandere markasıyla da organik sebze ve meyve üretimi yapacak. Bu ürünleri de Tazedirekt adıyla onliııe satışa sunacak.

Türkiye’de melek yatırımcılık denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Haşan Aslanoba, kurduğu Aslanoba Gıda ile kırmızı et ve organik ürün üretecek. Bursa Kemalpaşa bölgesinde bin dönümlük arazide organik liran üreteceğini söyleyen HasariAslanoba, ev ve işyerlerine de online olarak ev yemeği hizmeti vereceklerini belirtiyor. Bunun için toplamda 50 milyon dolarlık yatınm yaptıklarını kaydeden Aslanoba, beş yıl içinde milyar dolarlık bir iş hacmine ulaşmayı hedeflediklerini vurguluyor.

Aslanoba, Erikli Su’daki hisselerini sattıktan sonra Aslanoba Gıda’yı kurmuş ve ardından da melek yatırımcılığa soyunmuştu. 2013 yılında 40 adet melek yatırım yapan Aslanoba, gerek yaptığı yatırımlar gerekse bu yatırımların çizdiği başanlı grafikle geçen yılın en çok konuşulan ismi olmuştu. Sık sık girişimcilerin kapısını çaldığı Aslanoba’nın Hemenkiralık, Modanisa, Du-gun.com, Tasit.com, Bitaksi, Cloudarena, Modanisa gibi pek çok yatırımı bulunuyor.
KIRMIZI ET SATACAK

Şimdi de gıda işinde ses getirecek bir projeye hazırlanan Aslanoba, bu projesine başlamadan önce yurtdışm-da derinlemesine bir araştırma yaptıklarını ve dünyada online süpermarket iş modelinin oldukça büyüdüğünü gördüklerini belirtiyor.

Bursa’da kurulu kırmızı et parçalama tesisinde Boğazköy çiftliği markasıyla kırmızı et üretimi yapacaklarını vurgulayan Aslanoba, perakende satışlara şubat ayında başlayacaklarını söylüyor. 2014 yılının sonunda da İstanbul’da satışlara başlanacak. Boğazköy Çiftliği markası altında kırmızı et haricinde süt ve kanatlı ürün satışı da gerçekleştirilecek.

Bursa’nın Kemalpaşa bölgesinde organik ürün üreteceklerini dile getiren Haşan Aslanoba, 5 bin 500 dönümlük arazinin bin dönümünü organik tanm için ayırdıklarını söylüyor. Sertifika alma sürecinin ardından hemen üretime başlayacaklarını vurgulayan Aslanoba, “Bostandere markasıyla sebze ve meyvede organik denince akla ne geliyorsa üreteceğiz” diyor.

  Las Zırh, Türkiye'nin ilk lastik koruyucu zincir üreticisi

ERİKLİ’DEN İLHAM ALDI

Aslanoba, tüm bu yatınmları online olarak pazara sunacak. ‘Hesaplı tazelik kapınızda’ sloganıyla yola çıkan Tazedirekt ile soğuk zincir kırılmadan lezzetleri en direkt yoldan tüketiciye ulaş-tıracaklannı kaydeden Aslanoba, şu bilgileri veriyor:

“Son kullanıcı Tazedirekt sistemiyle uygun fiyat avantajından yararlanırken tazeliğe de en kolay yoldan ulaşacak. Üstelik fiyatlar da hesaplı olacak. Çünkü Tazedirekt sisteminde aracılar, ara depolar ve yüksek mağaza maliyetleri yok. Bu iş modelini yaratırken Erikli’nin kapıya teslim damacana su sisteminden büyük ilham aldım. Taze ürünler bir gün sonra müşteriye taze bir şekilde teslim edilecek.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir