Anasayfa / Kariyer ve İş / Hastanede Çalışmak İçin Altı Neden

Hastanede Çalışmak İçin Altı NedenÖnceki sağlık personeli kuşakları bütün kariyerlerini hastanede geçirmek zorunda olmalarına rağmen, günümüzde sağlık çalışanlarının geniş bir seçenek yelpazeleri vardır. Öyleyse bu kişiler niçin çalışmak için hastaneleri seçmeliler? Bu işin içinde olan kişiler 6 güzel sebebi sizlerle paylaşıyor:

Gurur Duymak

Hastanenin şartları ve stresi çok fazla da olsa, hasta insanlara yardım etmenin kazandırdığı ödüller de vardır. Hastanede çalışmak gibisi yoktur; hastaların en savunmasız zamanlarında ne yaparsanız size güvenmelerinin ve ailelerinin sizi desteklemeleri paha biçilemez bir histir. Ayrıca hastane çalışanları toplumun belkemiği olmaktan ve bütün topluma yardımcı olmaktan gurur duyarlar.

Fırsat Çokluğu

Hastanelerde çok fazla insan çalışmasına rağmen, sağlık personeline duyulan ihtiyaç halen artmaktadır. Sağlık personelliğinin uzun vadedeki rolü büyüktür ve bugün ve gelecekte de aranan niteliktedir.

Bireysel Faydalar
Chicago’da bulunan Northwestern Memorial Hastahanesi’nin personel eğitim görevini üstlenen Colleen O’Leary, hastanelerin kişisel gelişiminiz ve keşfiniz için muazzam seçenekler sunduğunu söylemiştir. “ Hastane ortamında, daima keşfedecek yeni ve heyecanlı şeyler vardır. Araştırma projelerine veya seminerlere katılabilirsiniz. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, hastanede bulabilirsiniz.

Herkes İçin Yer Var


O’Leary, hastanelerin, özellikle acemi hemşirelerin kariyerlerine başlamaları için harika bir yer olduğunu söyler. “ Hastanede, her yeni hemşire yapmaktan keyif alabileceği farklı hemşirelik alanlarını öğrenebilir. Ayrıca, neyin onları motive ettiğini ve her gün işe gelmek istemelerine sebep olduğunu keşfedebilirler.

Hastaneler ikinci bir kariyer alanı seçmek isteyen kişiler için de harika bir yerdir. Çoğu sağlık uzmanlıkları için 2 veya 3 yıl eğitim almak yeterli oluyor ve bu uzmanlıklara sahip kişiler ihtiyaç duyulan kişiler olmaya devam edecek.

 İleri Teknoloji- Geleneksel Yöntemler

Hastane işleri, bilgi teknolojileri uzmanından, hasta haklarını savunmayı iş haline getirmiş kişilere kadar herkese bir iş önerebilir. Stock:” Hastaneler çok farklı kariyer seçeneği sunar. Hastane işleri hem ileri teknolojiyi hem de ileri derecede duyarlılığı gerektirir ve çoğu hastane kariyeri bu iki elementi de kapsar.” demiştir.

  2011 Yılı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Personel Alımı

O’leary kapsamlı bir kanser merkezinin, onkoloji dalında çalışan  bir hemşiresi olarak, hem ileri teknoloji aletleri kullanmaya çalışır, hem de hastalarıyla arasındaki klasik bağı da kurmayı unutmaz. O’Leary, hastalarla arasında bir bağ olmasını istediği için hemşire olduğunu söylemiştir. Ve çalıştığı hastane, ona  tam olarak bu işi yapma fırsatını verir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir