Anasayfa / Foto Galeri / Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Ürünler

Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik ÜrünlerSüper Değil, Hiper Otomobil: One:1

hiper otomobil

İsveç hiper-otomotiv firması Koenigsegg tarafından geliştirilen One:1,1360 kg ve 1341 hp güce sahip. Bu da kilogram başına yaklaşık 1 hp güç anlamına geliyor. Zaten aracın ismi de burdan geliyor: One:1.0 km’den 249 km/saat hıza 20 saniyede ulaşan One:1,440 km/saat maksimum hız göstergesine sahip ve bu rakamlarla dünyanın en hızlı otomobili olmaya aday gibi görünüyor.

Sadece 6 tane üretilmesi planlanan One:1 otomobillerin tamamı üretilmeden satılmış durumda. One:1’in tasarım ve malzeme özelliklerine ait detaylara üretici web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ekonomik ve Kullanışlı Mini Bilgisayar: Asus Haswell Chromebox

mini pcBilgisayar alırken genellikle bütçemiz dâhilinde, en güçlü, en hızlı, en son işletim sistemine sahip bir bilgisayar almaya çalışırız. Bu özellikler de bilgisayarın maliyetini doğal olarak artırır.
Diğer yandan özellikle evlerde bilgisayarlarımızı sadece web’de gezinti için, video/ müzik oynatıcısı olarak veya sosyal medya veya e-posta gibi iletişim araçlarından faydalanmak için kullanırız.

Bu saydığımız işleri yapmak için de ne o kadar güçlü donanıma ne de en son sürüm pahalı işletim sistemlerine gereksinim vardır. Örneğin Asus tarafından tasarlanan Hasvvell Chromebox ile evinizdeki bilgisayar ihtiyacını bütçenize hasar vermeden gidermeniz mümkün. Sadece 12,4 x 12,4 x 4,2 cm boyutlarındaki Hasvvell Chromebox, HDMI çıkış kullanılarak televizyonlara bağlanabildiği gibi, DisplayPort kullanılarak monitöre de bağlanabiliyor.
mini ipad pcWifi, ethernet, Bluetooth ve USB gibi temel donanımlara sahip olan bu mikro bilgisayar, işletim sistemi olarak Google tarafından geliştirilen Chrome OS kullanıyor.

İPad Mini’nin 1080P yüksek çözünürlüklü video çekimi yapabilen etkileyici bir kamerası var.

İPad Mini kullanarak profesyonele yakın video çekimleri yapabilmek mümkün, ama İPad Mini tasarım olarak buna müsait değil. Padcaster Mini, İPad Mini’nin bu eksikliğini tamamlamak üzere tasarlanmış tripod, led ışık ve mikrofondan oluşan bir aksesuar. Ar-Ge ve üretim sermayesini Kickstarter.com üzerinden elde eden Padcaster Mini raflarda yerini almış bile.

Video Kamera Olarak İPad Mini

video kamera mini ipad

Geçen sayımızda kitle fonlama sistemlerini tanıtmış ve popüler kitle fonlama platformlarından bahsetmiştik. Kickstarter.com da bunlardan biriydi. Haberimize konu olan Padcaster Mini de Kickstarter.com’da fonlanan bir proje. Başlangıçta 15.000 USD fona ihtiyaç duyan proje, 23.657 USD sermaye toplayabilmiş.

Mobil Baz İstasyonu

Mobil Baz İstasyonuBaz istasyonları denince binaların çatılarında, bahçelerinde gördüğümüz büyük cihazlar, kuleler ve antenler aklımıza geliyor.

Bu istasyonların yetersiz kaldığı durumlarda ise kamyonetlerin kasalarına konuşlandırılan gezici baz istasyonları hizmet verebiliyor. Vodafone Vakfı tarafından doğal afetler sırasında, örneğin depremde, sabit ve mobil istasyonların zarar görmesi ya da yetersiz kalması durumunda kullanılmak üzere geliştirilen mobil baz istasyonu sırt çantasına sığacak büyüklükte.

Ağırlığı sadece 11 kg olan bu baz istasyonu 10 dakika içinde kurulup çalıştırılabiliyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir