İş Fikirleri

Hızlı Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri

Sanal para marketleri

bitcoin-alısveris
Sanal para marketleri

Dünyanın büyük çoğunluğunda bitcoin geçerli. Kitap, seyahat, gıda her türlü harcamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca altın veya gümüş alabilir, hisse senedi yatırımı yapabilirsiniz. Bitcoin satın almak veya bitcoin’lerinizi nakit paraya çevirmek için ise exchange (değişim) sitelerine ihtiyacınız var.

Sitede yapılan işlemlerin yoğunluğu bitcoin’in dolara karşı olan değerini belirlemede baz alınır. Bir hesap oluşturursunuz ve sitenin para yatırma yöntemlerinden birini kullanarak bankanızdan hesabınıza para aktarırsınız. Bu para da karşılığı olan bitcoin değeri kadar sanal cüzdanınıza yatar. Kullandığınız site yüzde 1 civarı kesinti yapar. Nakde çevirdiğiniz bitcoin’inizi hesabınıza aktarır ve bankanızdan çekersiniz. Kullanıcı sayısı 200 bini aşan bitcoin için sanal alışveriş merkezleri tasarlanıyor. Sadece bitcoin geçen bu online alışveriş siteleri, sanal ekonominin yeni iş fikirleri arasında yer alıyor.

Süper debit kart

Bitcoin
Süper debit kart

Bir önceki iş fikrinde açıkladığımız gibi Bitcoin her ne kadar tartışmalı da olsa yeni bir iş alanı açıyor. Bu alanda yeni iş konseptlerinin gelişmesine olanak sağlıyor. Bitcoin ile ilgili son zamanlarda özellikle ABD’de bu sanal para biriminin gündelik hayata uygulanması ile ilgili olarak yeni girişimler ortaya çıkıyor.

Bu girişimlerden bir tanesi de Shift. Shift’in Bitcoin ile geliştirdiği iş fikri, bu sanal para birimini taşımaya yardımcı olacak bir debit kart projesi. Tabii ki sadece Bitcoin’in değil diğer sanal para birimleri ile birlikte reel para birimlerinin de taşınabileceği bir nevi “süper debit kart” projesi hayata geçiriliyor. Bitcoin ile ilgili grafikler bu para biriminin çıkış yakalayacağını gösteriyor. İyimser tahminlere göre bitcoin ile yapılacak sanal alışverişler 100 milyon dolar büyüklüğünü geride bırakacak. Fakat daha makul tahminler, 65 milyon dolarlık bir büyüklükten bahsediyor.

Kurumsal “Şeylerin İnterneti”

Kurumsal Şeylerin İnterneti
Kurumsal “Şeylerin İnterneti”

Dijital ekonomideki fırsatlara bakıldığında birçok kişinin aklına yaratıcı bir işletme fikri, hizmet sunumu gibi alanlar geliyor. Aslına bakılırsa içerik ve hizmet üretimi ile birlikte yukarıda değinildiği gibi donanım ve yazılım alanlarında da çok büyük bir iş evreni yaratılıyor.

Bu kapsamda gelecekte en dikkat çekici fırsat alanlarından biri nesnelerin birbiri ile iletişime geçmesi ya da nesnelerin doğrudan internete bağlanması olacak. Bilim-kurgu filmi gibi gelse de dünyadaki bütün objelerin birbiriyle konuşacağı bir döneme doğru hızla ilerliyoruz. 2008 yılında birbiriyle konuşabilen obje sayısı dünya nüfusunu geride bırakmıştı. Bu hızla ilerlenirse 2020 yılında 30 milyar objenin birbiriyle konuşuyor olacağı tahmin ediliyor. Gelecekte bu küçük makinelerden 30 milyar olduğu zaman ve bunların zekâ seviyesi arttığında; zekâ makineden insana, insandan makineye ve makineden makineye geçebilecek. Bu zekâ, 2025’te 6.2 trilyon dolarlık bir pazar yaratacak.

Akıllı telefon kumandası

Qblinks’in akıllı telefon uzaktan kumandası
Akıllı telefon kumandası

Sessizdeyken akıllı telefonunuzun yerini bulamıyorsanız ya da farklı uygulamalardan gelen uyanlan topluca görmek istiyorsanız size de bir Qblinks akıllı telefon kumandası gerekiyor. Akıllı telefonların hayatımıza daha çok girmesiyle akıllı telefon aksesuar işinde de önemli bir gelişme yaşandı.

Kılıflardan farklı dijital aksesuarlara kadar birçok aksesuar hayatımıza girdi. Çin’de bulunan Qblinks şirketi de bu alanda farklı bir geliştirme yapıyor. Tek başına Qblinks’in akıllı telefon uzaktan kumandası olarak iş gören aksesuan bir iş fikri olarak değerlendirilmese bile akıllı telefon aksesuarları alanında iş fikirleri konseptinin son örneği olması açısından dikkat çekici. Söz konusu cihazlann 29 dolarlık bir satış fiyatıyla tüketicilere sunulması planlanıyor.

Kilometre başına otomobil sigortası

Kilometre başına otomobil sigortası
Kilometre başına otomobil sigortası

Türkiye’de sigorta alanında rekabetin önemli bölümü, kas-ko olarak bilinen araç sigortalarında yaşanıyor. Bazı çabalar olsa da kaskolarda ücret hadleri çok değişken olmayan ortalama seviyelerde görülüyor. Aracını çok sık kullanan ve dolayısıyla hasar riski daha çok olan tüketiciler de aracını daha az kullanan ve hasar riski daha az olan tüketiciler de benzer fiyatları ödüyor.

ABD’li bir şirket bu alanda yeni bir paketle kilometre başına kasko konsep-tini geliştirdi. ABD’li şirket Metromile’ın dayandığı veriler arasında ülkede araç kullanıcılarının yüzde 70’inin yılda 10 bin milden az yol yapmaları geliyor. Buradan hareketle şirket kilometre başına kasko ürünü gerçekleştirdi. Bu ürün sayesinde tüketicilerin kasko ödemelerinde yüzde 40’lara varan tasarruf elde etmeleri söz konusu. Bununla birlikte şirket açısından sigorta poliçeleri ile ilgili verimlilik seviyeleri de daha yükseğe çıkıyor. Geleceğin iş fikirleri arasında segmentasyonun dijital mecraların da desteklemesiyle yeni iş fikirlerine olanak sağlayan bir alan olacağı geleceğe ilişkin öngörüler arasında yer alıyor.

KOBİ’lere online pazaryeri

KOBİ'lere online pazaryeri
KOBİ’lere online pazaryeri

Türk insanının ticarete olan yatkınlığı internet ortamına da taşındı. İş kurmak ya da geliştirmek isteyenler, mağaza hizmetinden faydalanmak için işlerini internete taşırken alıcı ve satıcılar da sanal alemde pazarlık yapmaya başladı.

Verilere göre, e-ticaret alanında 50 bini aşkın şirket faaliyet gösterirken, dükkan açılabilen internet sitelerinin sayısı her geçen yıl artıyor. Yerli ya da yabancı şirketlerin kurduğu e-ticaret sitelerinde dükkan açmak, kimi girişimcilere yeni iş alanları yaratırken, AVM ve zincir marketlere girmekte zorlanan KOBİ’ler için de müşterilerine ulaşmanın yollarından biri… Hem maddi, hem insan kaynağı açısından erişim imkanları olamadığı için bu siteler aracılığıyla müşterilerine ulaşmayı tercih eden bazı KOBİ’ler, potansiyeli görebilmek için ilk denemelerini sitelerdeki dükkanlarda gerçekleştiriyor. Günde yüzlerce yeni dükkanın açıldığı internetteki pazar yerlerinde milyonlarca liralık ticaret gerçekleşiyor.Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler

26 Yorum

 1. Merhabalar,

  Ben de konuyla alakalı detaylı bir bilgilendirme talep ediyorum.

 2. Tekrar Merhaba

  Telefon numaram 0532 558 90 38 selçuk havuz
  Aramanızı rica ediyorum.

 3. mrb size bi iş teklifim var .AVRUPA NETWORK… Pierre Cardin, Miorre ve bilinen markaların bir
  arada olduğu katalogla satış işidir.

  * Üyelik ücreti yok
  *her ay sipariş zorunluluğu yok,
  *%100 ÜCRETSİZ iade garantisi
  *günlük kampanyaları
  *ekip kurarak kazancı 2ye katlama fırsatı
  *üye kampanyaları
  *kapıda nakit yada kredi kartına 3 taksit kolaylıkları

  ve geniş ürün yelpazesiyle sizlerle..

  Fantazi gecelikler, korseler, sütyen ve sütyen takımları, pijama takımları, şortlu takımlar bay, bayan ve çocuk çorap çeşitleri,
  tayt ve daha neler nelerrrr!!! İster kendi ihtiyaçlarınızı ucuza alın,
  isterseniz %30-40 kârla satışını yaparak evinize katkıda bulunun..isterseniz ekip kurup kazancınızı artırabilirsiniz.
  . bu işte takıldığınız her yerde ben yardımcı olacağım.https://docs.google.com/forms/d/1rUFBhqAXEbmuLKeFRmJIkMMPhandNyVpwgF942wOVXQ/viewform formu doldurun ücretsiz üye olun
  0533152 75 12 ANKARA bölge direktörü berre şahin

 4. İşimiz ticaret yapan her kesimin en çok ihtiyacı olan şeyi ” MÜŞTERİ ARTIŞINI ” sağlayan çok özel bir projedir. Bizim görevimiz ise firmalara müşteri artışı sağlayan bu hizmeti onlara tanıtmaktan ibaret.Tanıtmak için ise sadece size verilecek özel linki paylaşmamız yeterli olacak.

 5. Güzel yazı . Ancak Fikir teoride başarılı bile olsa pratikte hataya geçirmek belirli aşamalar ister. Eğer Birden fazla işle uğraşıyorsanız ve haliyle geçiminizi bu işler ile sağlıyorsanız Fikrin pratiğe dökülmesi çok zordur . Sadece NİŞ fikirlerin önemli olduğunu düşünüyorum

 6. Tadilat ve bakım onarım işiyle uğraşıyorum oteller konusunda yardımcı olursan görüşelim
  SERDAR KUTLU
  05378399778
  05393801919

 7. Çok güzel işler var. Yeni iş fikirleri araştıranlar için süper.

 8. 2015 yılında yapılacak işler arasında güzel fikirler var evet ama bir çogumuz bu işlere başlamak için cesaret edemiyoruz tabi ama buda iyi bir yön çünkü para kaybetmekten korktukça dahada araştırmacı oluyoruz.

 9. Çok güzel işler var. tabi yapabilene, bu işleri yapmak için para lazım

 10. Merhaba Almanya Rusya gibi büyük devletlerde uretilen platformu vinç artık turkiyede uretiliyor bunun ilerlemesi için potansiyel ve maddiyat gereklidir ilgilenen firmalar mail atabilir daha kapsamlı görüşmek için ( türkiyede ilk imalattır bahsettigim ürün Arge çalışmaları devam etmekdedir) iyi çalışmalar.

  cmetin@kone.com
  05412091069

 11. geçi̇m sikintisina sabredeni̇ allah-u-teala fi̇rdevs cenneti̇ne koyar hz.muhammed( s.a.v:) lütfen i̇syana ve i̇nkara sakin düşmeyi̇n ve deyi̇nki̇ gece karanliğinda yürüyen karincanin çikardiği ayak sesi̇nden bi̇le gi̇zli̇ olan şi̇rkten allaha siğinirim.

 12. ÜLKÜ EKO TARIM
  HAYALİNİZDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE BİZE BÜTÇENİZ ÖLÇÜSÜNDE KATILIN. MEMURUN EMEKLİNİN İŞÇİNİN ESNAFIN SANAYİCİNİN HAYALİNDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE HELALİNDEN TARIMDAN AZ PARAYLA ÇOK PARA KAZANMAK İSTERMISINIZ ? İSTER BİR ERKEK DANAYLA İSTER BİN ERKEK DANAYLA ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİNE KATILIN HELALINDEN KAZANIN HUZURLU BİR HAYAT SÜRÜN. CEVİZ DİKSEN ON SENE SONRA SANA TİCARİ ANLAMDA DÖNER MEYVE BAHÇESİ YAPSAN BEŞ SENE SONRA TİCARİ ANLAMDA DÖNER 600 DÖNÜM TAPULU ARAZİMİZ 3 BİN ADET KAPAMA BADEM BAHÇEMİZ İÇİNDEN AKARSU AKAN 70 BİN DÖNÜMDE MERA HAYVANCILIĞINA UYGUN MERAMIZ VAR BİN TL PARANIZ OLSA BUGÜN İÇİN NE ALABİLİRSİNİZ.? SADECE BİR CEP TELEFONU ALIRSINIZ BEŞ SENE SONRA ÇÖPE ATARSINIZ OYSA BİZİM SİSTEMDE BİN TLYE BİR ERKEK DANA ALIRSINIZ SİSTEMDE KALDIĞINIZ HER YIL DANANIZ 2 KATI ARATARAK ÇOĞALIR..
  ÖRNEK TABLO 1 NOT: BU BİR ÖRNEK TABLODUR. FİYATLAR PAZAR ŞARTLARINA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR…
  1.YIL BAŞLANGIÇ = 1 DANA ALIRSIN
  2.YIL= 2 ERKEK DANA’N OLUR
  3.YIL=4 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL=8 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL=16 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 2
  BEŞ BİN TL’EN BUGÜN NE ALABİLİRSİN EVE MOBİLYA ALABİLİRSİN BEŞ SENE SONRA MODASI GEÇTİ DİYE ÇÖPE ATARSIN OYSA BİZİM SİSTEMDE BEŞ ERKEK DANA ALINIR.
  1.YIL= 5 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL= 10 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL=20 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL=40 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL= 80 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 3
  ON BİN TL’N OLSA BUGÜN İÇİN NE ALABİLİRSİN SADECE 2.EL BİR ARABA ALIRSIN HERGÜN CEPTEN MASRAF YAPARSIN. BEŞ YIL SONRA HURDAYA ÇIKAR OYSA BİZİM SİSTEMDE ON BİN TLYE ON ERKEK DANA ALIRSIN
  1.YIL= 10 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL=20 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL=40 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL= 80 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL= 160 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 4
  BUGÜN ELLİ BİN TL’EN OLSA NE ALABİLİRSİN SIFIR BİR ARBA ALIRSIN BEŞ SENE SONRA YARI FİYATINA DÜŞER OYSA BİZİM SİSTEMDE ELLİ TANE ERKEK DANA ALIRSIN
  1.YIL= 50 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL= 100 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL= 200 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL= 400 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL= 800 ERKEK DANAN OLUR
  ÖRNEK TABLO 5
  BUGÜN YÜZ BİN TL’N OLSA NE ALABİLİRSİN SADECE BİR DAİRE ALABİLİRSİN AYLIK 300 TL VEYA 400 TL KİRA GETİRİR BEŞ SENE SONRA ALDIĞINIZ KİRAYI DAİRE’NİN TAMİRATINA HARCARSINIZ OYSA BİZİM SİSTEMDE YÜZ BİN TL’YE YÜZ TANE ERKEK DANA ALIRSINIZ
  1.YIL= 100 ERKEK DANA ALIRSIN
  2.YIL=200 ERKEK DANAN OLUR
  3.YIL=400 ERKEK DANAN OLUR
  4.YIL= 800 ERKEK DANAN OLUR
  5.YIL=1600 ERKEK DANAN OLUR
  HESAP ORTADA İSTER SİSTEMİMİZDE 1 YIL KALIN İSTERSENİZ 5 YIL KALIN. BURADA SİZDE BİZİM ÇİFTLİĞİMİZE KATILABİLİRSİNİZ SÖZLEŞMELİ HAYVANCILIK SİSTEMİ AVRUPA VE AMERİKADA BAZI ÇİFTLİKLERDE YAYGIN OLARAK KULLANILMIŞ OLAN BU SİSTEMDE AMAÇ ÇİFTLİK KURAMAYAN İMKANI YETMEYEN YETSE BİLE BAZI NEDENLERDEN BU SEKTÖRE GİREMEYEN KİŞİLERİN BU SEKTÖRDEN PARA KAZANMALARINI SAĞLAMAKTIR.

  ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİ
  FACEBOOK= must19_@msn.com
  TEL: 0541 440 81 51 SUNGURLU/ÇORUM

 13. 20 yıldır Akdeniz ve içanadolu bölgesinde turistik tesisler avm ler akaryakıt istasyonlarına teknik hizmet vermekteyim.
  Satın alma birimleriyle düzenli 2 li ilşkilerim mevcuttur.
  Sektörden veya sektör dışından yenilikler aramaktayım ilgilenenlerin
  05438543093 irtabat geçmesi rica olunur
  not
  1) bir ürünüm var ama piyasaya açılacak nakitim ve pazarım yok diyorsanız
  2)Veya türkiyede sadece bende bu üründen var diyorsanız
  iletişim 05438543093

 14. Merhaba,

  Ücretsiz sitenizi tanıtmak ister misiniz? 10 saniyede hızlı üyelik ile web sitenizi, sayfalarınızı tanıtıp arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyebilirsiniz.

  Hemen sitenizi tanıtmak için -ücretsiz- profil oluşturun!

  goo.gl/1bQzpl

 15. TÜRKİYE’DE İLK OLAN KAR MAKİNASI DAKİKADA 20 KG KAR ÜRETMEKTEDİR. ÜRETİLEN KAR BUZLAŞ, BİCİ BİCİ, KAR HELVASI (KARSAMBAÇ), SIKMA MEYVE SULARINDA VE SOĞUK İÇECEKLERDE KULLANILMAKTADIR. –
  YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN MUTHİŞ KAZANÇ KAPISI AÇMAKTADIR. AZ MALİYETLE ÇOK PARA KAZANIN SEZONLUK KAZANCI GETİRİSİ 30 BİN DİR SADECE MAKİNAYI ALARAK KENDİ İŞİNİZ KURUN ÜCRESİZ YANINDA HAZIR SITAND ŞEYKIR SULAHİSİ KURUN BAŞLAYIN ZAMAN KAYBI YOK HERŞEY HAZIR.. İSTER PAZAR YERLERİNDE İSTERSENİZ KENDİ DÜKANINIZIN ÖNÜNDE KURUN RAKİBİNİZ YOK İLK YAPAN KAZANIR
  İLETİŞİM İÇİN ZEKERİYA KARTAL CEP: 0537 561 71 53 https://www.youtube.com/watch?v=UZQx0XZ8u0M

 16. Mail adresiniz yanlis galiba.
  Bana dönüş saglayabilirmisiniz.
  05456821918

 17. http://www.ganoexcelturkiye.org ULUSLARARASI FİRMAMIZA WEB SİTEMİZİN EN ALTINDA BULUNAN ONLİNE KAYIT LİNKİNDEN FORMUMUZU DOLDURARAK HEM SAĞLIKLI YAŞAMAK HEMDE ÖNEMLİ BİR KAZANÇ ELDE EDEBİLİRSİNİZ..0545 6342368 NO’LU TELEFONDAN BANA ULAŞIRSANIZ SİZLERE YARDIMCI OLMAKDAN MUTLULUK DUYARIM..SPONSOR ID :0000899 ERKAN BİÇER

 18. CİDDİ ANLAMDA İŞ KURMAYI DÜŞÜNEN, CEVRE SAHİBİ, TİCARİ FAALİYETLERDE KABİLİYETLİ VE İLERİSİNİ GÖREBİLEN ARKADAŞLARIMA BİR ÖNERİDE BULUNMAK İSTİYORUM.
  TÜRKİYE GENELİNDE PİYASAYA YENİ BİR TEKNOLOJİK ÜRÜN SUNULMAK ÜZERE VE BU KONUDA İL – İLÇE BAYİLİKLERİ OLUŞTURULUYOR. BU OLUŞUM DA TÜM İL VE İLÇE BAYİLERİNE SÜREKLİ BROŞÜR DESTEĞİNİ, REKLAM BRANDALARI DESTEĞİNİ GENEL MÜDÜRLÜK ÜCRETSİZ SAĞLAYACAK AYRICA İL ANA BAYİLERİNE ÖZEL HER İL İÇİN WEB SİTELERİ YAPILIYOR FİRMA TARAFINDAN. ULUSAL TV REKLAMLARI İLE DE BU ÜRÜN TANITILACAK. İLGİLİ İL ANA BAYİLERİNİN ÜNVAN VE İRTİBAT BİLGİLERİ DE ÖZEL OLARAK DIŞ AMBALAJLARA ORİJİNAL OLARAK YAZILACAK.
  ÜRÜNÜN KAR MARJI YÜKSEK OLDUĞU GİBİ ÜRÜNÜN SAĞLADIĞI FAYDA ANINDA MÜŞTERİYE GÖRSEL OLARAK GÖSTERİLEBİLİYOR VE MÜŞTERİ BU TEKNOLOJİK ÜRÜNÜNÜN FAYDASINI KENDİ ÇEVRİSİNE GÖSTEREREK ÜRÜNÜN REKLAMINI YAPMIŞ OLUYOR YANİ ÜRÜN PİYASADA KENDİ KENDİNİ SATTIRACAK BİR ÜRÜN. TÜM SEKTÖRLERDE, İNSANLARIN YAŞADIĞI TÜM ORTAMLARDA KULLANILMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR ÜRÜN. HER VATANDAŞIN RAHATLIKLA ALABİLECEĞİ UYGUN FİYATTAN PİYASAYA SÜRÜLECEKTİR. ÜRÜN AMBALAJI ÜZERİNDE FİYATI 99 TL. OLARAK BELİRTİLMİŞTİR. BULUNDUĞU İL YADA İLÇE DE BAYİLİK ALMAYI DÜŞÜNEN, BAYİLİK ALDIĞIN DA İL YADA İLÇE DE SATIŞ NOKTALARI OLUŞTURABİLECEK KABİLİYETTE VE ÇEVRE SAHİBİ SERMAYEDAR YADA TEMİNAT VEREBİLECEK CİDDİ ARKADAŞLAR BİZE ULAŞABİLİRLER. burhantunca@hotmail.com

 19. Satilik teknoloji avrupada cenevrede ve nurnbergte odul Alan denenmis yercekimi prensibi ile calisan asansör uygulama yangin deprem gibi afatlarda enerji gerektirmeden tehliye edebilen arkaarkaya indirme teleferik ve bbenzeri yalniz yukaridan asagii inmek icn uygulanan patentli ilgilenenlerin bize muracaat etmesini isteriz dum ulkelere ihracati mumkun askeriye ve polisler bilhassa uyguluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu