İş Fikirleri ve İş Kurmak

Hobi bahçeciliği

Hobi bahçesi işi kurmak popüler hale geldi. Büyükşehirlerde oldukça rağbet gören habi amaçlı ekip, dikip büyütmek emeklilerin yoğun ilgisinde.

Hobi bahçeciliği Türkiye’de de yükselen bir trend haline geldi. Bahçe ekipmanlarının neredeyse tamamı yurtdışından ithal ediliyor.

Hobi bahçesi işi kurmak

Son zamanlarda Uzakdoğu menşeli ürünlerde artış gözlense de hala büyük bir bölümü Almanya, İtalya, ABD ve İngiltere’den ithal ediliyor. Söz konusu ürünler arasında yeni tip çim biçme makinelerine ilgi yoğun.

Hobi bahceciligi
Hobi bahçeciliği

Bu durumda ev tipi kullanıcı sayısının artması çok etkili. Kadınların da rahatça kullanabileceği modellerden daha sessiz çalışanlarına pek çok seçeneğin bulunması bu ürünleri cazip hale getiriyor. Özetle hobi bahçeciliğindeki hızlı büyüme bahçe ekipmanları satışına da yansıyor. Sizde bu alanda ihtiyaç duyulan ya da en çok talep gören ürün gruplarının ithal ederek piyasaya sunabilirsiniz.

Girişimciler için fırsat var

Belediyelerin hobi bahçelerini faaliyete geçirmesinin ardından talep patlaması yaşanması, özel sektör girişimcilerini de harekete geçirmiş durumda. Ellerindeki topraklan hobi bahçesi boyutunda parselleyip, altyapısını uygun hale getirip belli bir süreliğine kiraya veriyorlar. Bu sistem aslında Avrupa’da çok yaygın ve ömür boyu kiralamak bile mümkün. Türkiye’de ise oldukça rağbet gören yeni bir trend olmaya başladı. Özellikle İstanbul gibi, tarım arazilerine sahip olma imkanının kısıtlı olduğu büyük şehirlerdeki özel hobi bahçeleri, toprak hasreti çekenlere kurasız, sırasız bağ-bahçe faaliyetlerinde bulunma imkanı sunuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. yakında organik ürünlerin değeri iyice anlaşılacak, insanlar marabalık yapmak için para verecek denildiğinde gülmüştüm

  2. Türkiye genelinde katı ve sıvı solucan gübresi ile alakalı bayilikler verilecektir hem az masraf edin hemde organik pazarına girerek sizlerde kar edin ayrıntılı bilgi için 0554 490 17 32 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz türkiyenin yeni trendi solucan gübresi sizde organiğin gücüne güvenin….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu