Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İki girişimci hızlı içecek soğutma cihazı üretti

İki girişimci hızlı içecek soğutma cihazı ürettiYaptıkları icad’ın patentinide alan iki girişimci hızlı içecek soğutma makinesi ile çok para kazanacakları kesin. İş fikirleri açısından önü oldukça açık olan bu cihaz geliştirilerek daha büyük modelleri ve daha da hızlı yapılabilir. Ülkemizde yiyecek içecek sektörü son hızla gelişmekte, ünlü markaların bayilik ve franchising sistemiyle şubeleşmesiyle de soğuk içeceklerin tüketimi çok fazla artmıştır. Turizm olarakta ülkemizde büyüme hızla devam etmektedir. Dolayısıyla soğuk içeceklerde tüketim çok olduğu için, hızlı içecek soğutma cihazına yönelik iş fikirleri geliştirmek ve bunu paraya çevirmek bu iki girişimci açısından hiçte zor olmayacaktır.

hizli sogutma

2 Dakikada İçecek soğutan Cihaz
Kocaeli’de bir firmada çalışan Orhan Barış ve uzun yıllardır arkadaşı olan yine aynı firmada çalıştığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli elektronik astsubayı Ufuk Palandöken, mini buzdolabı büyüklüğünde icat ettikleri hızlı içecek soğutma cihazını birlikte geliştirdiler. Henüz prototipini yaptıklarını ve Türk Patent Enstitüsü’nden patent aldıklarını söyleyen Orhan Barış, Cihazımın 220 Wolt elektrikle çalışıyor. Bir buzdolabı 4-6 saat içersinde içeceklerimizi soğutuyor ve içme derecesine getiriyor.

Bizim icat ettiğimiz sistem özel bir ısı transferi tekniğiyle 250-330 ml teneke kutuda bulunan içecekleri 2 dakikada, 500 ml teneke kutudaki içecekleri 3 dakikada, 250 ml cam şişedeki içecekleri 4 dakikada, 500-750 ml cam şişedeki içecek 5 dakikada, 1 litrelik cam şişedeki suyu ise 6 dakikada 5 dereceye düşürüyor. Hızlı soğutma yaptığı için bu cihaz ayrıca labaratuvarlarda kimyasal soğutmalarda da kullanılabilir diye konuştu.

  Dekorbeton Bayilik VerecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir