Girişimcilik

İkinci el lüks moda ürünleri alıp satan site, Modacruz.com

İkinci el lüks moda ürünleri alıp satan yeni bir platform olan Modacruz.com’u, şubat ayında üç girişimci kurdu. 2015’te yurtdışındaki dolapları da platforma taşımayı hedefleyen Modacruz.com, Aslanoba Capital’den ilk tur yatırımım aldı.

Artık giyilmeyen marka kıyafet, ayakkabı ve aksesuarları satışa sunmak ve lüks moda ürünlerine uygun fiyatlarla sahip olmak’ hedefiyle 2014 yılı şubat ayında hayata geçirilen Modacruz.com, Aslanoba Capital’den ilk tur yatırımını aldı.

Modacruz

İkinci el moda ürünleri alıp satmak üzere kurulan Modacruz.com, gardırobunuzda kullanmadığınız kıyafet, ayakkabı ve aksesuarları satmanızı sağlarken, ihtiyacınız olan lüks moda ürünlerini de bulup satın almanıza imkan veriyor. Türkiye internet ekosisteminin en aktif yatırımcısı Aslanoba Capital’den yatırım alan Modacruz.com’un üye sayısı ise 38 bini buluyor.

YURTDIŞINI AÇACAK
Avrupa ve Amerika’da yeni alışveriş trendi olarak görülen ikinci el lüks moda alışverişinin Türkiye’deki girişimi olarak sayılan Modacmz.com, gardırobunda yer işgal eden ve giymediği kıyafetlerinden kurtulmaya karar veren Melis Güçtaş’m fikriyle, Onur Selamet ve Ünal Kurt’un yazılım tarafındaki ortaklığıyla, 2014 yılının şubat ayında hayata geçirildi. Kısa sürede 2,5 milyon TL envanter değerine ulaşan Modacruz.com, Aslanoba Capital’den ilk tur yatırımını aldı. Şirket, bu yatırımla iOS ve Android uygulamalarını mobil platformlara taşıdı.

Modacruz.com’un 2015 yılı hedefleri arasında yurtdışındaki kadınların da dolaplarını Türkiye’den alıma açmak yer alıyor.

Modacruz’un konsepti her kadının kendi dolabını oluşturması ve diğer kadınların dolaplarını karıştırıp beğendiği ürünleri satın almasına dayanıyor. Lüks marka ürünleri daha uygun fiyatlarla ulaştırmayı hedefleyen Modacruz.com’da kendi gardırobunuzu oluşturmak da oldukça kolay. Dilediğiniz ürünleri stilinizi yansıtacak şekilde fotoğraflayıp detaylı bir tanım girdikten sonra, gardırobunuzu Modacruz.com kullanıcılarının beğenisine sunabiliyorsunuz.

Hedeflerinin lüks markaları herkesin deneyim-leyebilmesi olduğunu belirten Melis Güçtaş, self servis ve VIP olmak üzere iki ayrı satış modellerinin olduğunu söylüyor. Self serviste alıcı ile satıcı arasındaki alışverişe site üzerinden aracılık ettiklerini, VIP modelinde ise bizzat ürünleri kendilerinin yolladığını ifade eden Güçtaş, “Sitede en çok abiye ve gelinlik satılıyor” diyor.

Sitenin ortaklarından Ünal Kurt, kısa bir zaman sonra ünlülerin de gardıroplarını Modacruz’a taşıyacaklarını belirtiyor.

Diğer ortak Onur Selamet ise bu yılın sonunda 100 bin üyeye ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. Selamet, “Yıl sonunda 100 bin TL ciro hedefliyoruz. Envanter değerimizi ise 7-8 milyon TL’ye ulaştıracağımızı öngörüyoruz” şeklinde 1 konuşuyor.


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu