Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

İncelemeye Değer 8 Harici SSD Modeli

Veri depolama sorununa incelemeye değer birkaç harici SSD modeli. İş ve özel hayatımıza dair her gün ve her saat durmadan veri biriktiriyoruz. Dosyalar, belgeler, fotoğraflar ve videolar… Hal böyle olunca da depolama sorunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Çözüm ise bir harici SSD almak…

Depolama sorununa yeni çözümler

İŞ dosyaları, belgeler, durmadan çekildiğimiz fotoğraflar, videolar depolama sorunlarını da beraberinde getiriyor. Bu noktada da devreye, harici SSD modelleri giriyor. Depolama alanı yetersizliğine çözüm olarak sunulan bu küçük cihazlar, bütün dünyanızı tek bir kutunun içine sığdırabiliyor. SSD satın alırken kullanım durumunuza ve ihtiyaçlarınıza göre bir tercih yapmanız gerekiyor. Depolama alanıyla öne çıkan modeller de var, dayanıklılığıyla da, verileri güvence altına almasıyla da, hızıyla da… Seçiminizi kesinlikle kullanım amacınıza yönelik olarak yapmalısınız.

Örneğin veri güvenliği son yılların en güncel başlıklarından biri. Hem verilerinizin kaybolma riskinin olmayacağı hem de bilgilerinize başkalarının ulaşamayacağı ürünleri tercih etmelisiniz. Mesela parmak izi okuyuculu cihazlar, verilerinizi kolayca şifrelemenizi ve izniniz dışındakilerin dosyalarınıza ulaşamamasını sağlar. Harici SSD’lerin en büyük avantajı ise taşınabilir olması. Dolayısıyla hafif ve dayanıklı modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır, işte size incelemeye değer birkaç harici SSD modeli.

PARMAK İZİ OKUYUCULU
Harici SSD Modeli Samsung T7 Touch

Harici SSD modeli
Samsung T7 Touch – Harici SSD modeli

500 GB depolama alanına ve saniyede 1.050 MB’a kadar sıralı okuma, saniyede 1.000 MB’a kadar da sıralı yazma hızına sahip. 58 gram ağırlığı ile kolay taşıma, metal tasarımıyla da dayanıklılık vadediyor. SSD’deki parmak izi okuyucusu ise güvenlik avantajlardan biri.

SADECE 35 GRAM
Seagate Ultra Touch STJW500401

Seagate Ultra Touch
Seagate Ultra Touch – Harici SSD modeli

500 GB kapasiteli ürün, saniyede 400 MB okuma ve yazma hızı vadediyor. 35 gram ağırlığında olan cihaz, taşınabilirliğiyle bir adım önde. ABD ve tüm dünyadaki istihbarat kurumlarının kullandığı AES-256-bit donanım şifrelemesi ile verilerinizi güvende tutuyor. Su teması gibi durumlara karşı veri kayıplarını önlüyor.

SU, SICAKLIK VE TOZA DAYANIKLI
Angelbird SSD2go

256GB, 512GB, 1TB ve 2TB’ye kadar çeşitli depolama boyutu seçenekleriyle satışa sunuluyor. Angelbird SSD2go süper hızlı okuma sunan bir model olarak, 560 MB hıza sahip. Darbe, toz, su sıçraması ve sıcaklığa karşı korumalı.

VERİ ŞİFRELEME TEKNOLOJİSİ
Sandisk Extreme SDSSDE60-1T00-G25

1TB depolama kapasitesine ve 500 MB sıralı okuma hızına sahip olan cihaz 79 gram ağırlığında. Suya ve toza dayanıklılık güvencesi veren IP55 sertifikasına sahip. Diğer yandan 128-Bit Kullanıcı Veri Şifreleme teknolojisiyle öne çıkıyor.

AKSESUARLARIYLA BERABER GELİYOR
Samsung T5 Mu-Pa1T0B/Ww

1TB kapasiteli taşınabilir bu model, saniyede 540 MB aktarım yapabiliyor. Kutu içerisinde USB Tip C ve Tip A kablosuyla geliyor. Dolayısıyla çeşitli cihazlara aktarım yapmak için yeni aksesuarlar almanız gerekmeyecektir. AES 256-bit donanım şifrelemesi ile güvenlikte de iddialı.

İlginizi çekebilir: 3D Yazıcılı Protez Göz Üretildi

HIZLI VERİ AKTARIM
Pioneer APS-XS02 USB-C Taşınabilir SSD

Ultra hızlı USB 3.1 Gen2 arayüzünü kullanan harici SSD, 480 MB hıza sahip yüksek hızlı veri aktarımı sunar. Güzel görüntüsü ve ergonomik yapısıyla dikkat çekiyor. Her bir yüz ve kenar, ellerinizin eğrisine uyacak şekilde tasarlanmış.

3 RENK SEÇENEĞİ
Harici SSD Modeli WD My Passport

Depolama aygıtları, veri merkezi ve bulut depolama hizmetleri sunan Western Digital’in bu modeli, 500 GB kapasiteli, 1050 MB okuma ve 1000 MB yazma hızı ile karşınızda. 55 gram ağırlığında ve gold, gri ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle satılıyor.

PRODÜKSİYON DÜNYASI İÇİN GELİŞTİRİLDİ
LaCie Bolt3 Profesyonel SSD

Grafik ve video prodüksiyon dünyası için üretilmiş olan LaCie Bolt3, saf performansa sahip bir harici SSD. 2800 MB ile yüksek bir okuma hızına, 2200 MB ile de yüksek yazma hızına sahip. Yüksek performansına rağmen sessiz, üstelik dizüstü bilgisayarınızı da şarj etmek için kullanabilirsiniz.

ÜRÜN DİRİER

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu