Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

İncelemeye Değer Birkaç Projeksiyon Cihazı

Bu yıl da sinemaya gidemeyecek olanlar, ev için projeksiyon cihazı bakmaya başladı bile. Sinema keyfini eve taşıyan bu cihazlar, sinema tutkunlarının yeni favorisi.

YENİ varyasyonlarıyla beraber pandeminin 2022 yılında da maalesef hayatımızda olacağı söyleniyor. Bu yıl da sinemaya gidemeyecek olanlar, ev için projeksiyon cihazı bakmaya başladı bile. Sinema keyfini eve taşıyan bu cihazlar, sinema tutkunlarının yeni favorisi. Her ürün grubunda olduğu gibi projeksiyon cihazları arasında seçim yaparken de göz önüne almanız gereken bazı özellikler var. Televizyonlar gibi projeksiyonlar için de çözünürlük en önemli husus.

Projeksiyon Cihazı Modelleri

Çözünürlük kadar kıymetli olan diğer özellik de parlaklık. Lümen ile ifade edilen değer, ürünün yansıttığı görüntünün parlaklığını belirtiyor. Aydınlık ortamlar için 3.600 lümen ve üstü modelleri tercih etmenizde fayda var. Diğer yandan ev tipi kullanımlarda minimum 500 lümen ürünler ideal olacaktır. Görüntü kalitesini etkileyen unsurlardan biri de kontrast. Kontrast değeri, renklerin canlı görünmesinde büyük rol oynuyor. Tercih yaparken en az 5.000:1 değere sahip cihazlara bakmalısınız.

Projeksiyon cihazı
Projeksiyon cihazı

Daha yüksek kontrast değerlerine çıkmak, renk kalitesini de yukarı taşıyacaktır. Projeksiyon cihazı seçerken ışık kaynağını da göz ardı etmemelisiniz. Genellikle lazer ve lamba olmak üzere iki farklı ışık kaynağı karşımıza çıkıyor. Lamba özellikle uzun ömürlü olması nedeniyle tercih ediliyor. Oyun için projeksiyon alıyorsanız sizin için en önemli kriter giriş gecikmesi (input lag) olmalıdır. Komutlarınızın hızla yansıması için giriş gecikmesi düşük modellere yönelmeniz gerekiyor, işte size incelemeye değer birkaç projeksiyon cihazı…

3 Kat Parlak Görüntü
Epson EH-TW610:

Full HD çözünürlüğü ve 10.000:1 kontrast oranı, görüntünün yüksek renk doğruluğuna ulaşmasını sağlıyor. 3000 ansilümen parlaklığı ve 3LCD teknolojisi sayesinde 3 kat daha parlak bir görüntüye sahip. Bu sayede hem gece hem de gündüz üstün bir seyir deneyimi vadediyor.

Renk Güçlendirici Özellikler
LG HF60LS:

1.400 lümen parlaklığa sahip cihaz FHD çözünürlükle karşımıza çıkıyor. WebOS işletim sistemiyle de dikkat çeken model, 120 inç boyuta kadar izleme deneyimi sunuyor. 150.000:1 kontrast değerine sahip. Piksel güçlendirici, renk güçlendirici ve ten rengi güçlendirici özellikleri mevcut.

Gece Gündüz Fark Etmez
BenQ EH600:

3.500 ansilümen parlaklığı ile gece veya gündüz fark etmeksizin her ortam koşulunda görüntünün rahatlıkla görülebileceği yansıtma gücüne sahip. Yansıttığı 1.07 milyon renk ile yüksek detay kalitesine sahip, net ve canlı bir izleme deneyimi vadediyor. Sahip olduğu TeamViewer hızlı desteği ile cihaza uzaktan erişebilir ve tüm fonksiyonları kolayca kontrol edebilirsiniz. Firefox tarayıcı fonksiyonu da mevcut.

Hareket Bulanıklığına Karşı Teknoloji
Viewsonic M2E:

FHD çözünürlük, 1.000 lümen parlaklık değerine sahip modelin kontrast oranı ise 3.000.000:1. Cinema Supercolor+ desteği de mevcut. Ayrıca cihazda Harman Kardon hoparlörler yer alıyor. Enterpolasyon teknolojisi ile hareket bulanıklığını da azaltıyor.

Taşınabilir ve Işık Kaynağı Mevcut
Xiaomi Mijia:

Taşınabilirliği ile öne çıkan Xiaomi Mijia, aynı zamanda lazer ışık kaynağına da sahip. 500 lümen parlaklık değeri bulunan model, iyi bir görüntü için karanlık ortamlara ihtiyaç duyuyor. Projeksiyon FHD çözünürlükte.

Akıllı İşletim Sistemi
Philips NeoPix Ultra 2:

İçerisinde yer alan akıllı Philips işletim sistemi ile YouTube, Netflix ve Firefox gibi önceden yüklenmiş uygulamalara erişim sağlanabiliyor. Üstelik internet bağlantısı ile beraber herhangi başka bir harici cihaza ihtiyaç duymadan sadece Philips NeoPix Ultra 2 üzerinden sevdiğiniz filmleri ya da hayranı olduğunuz dizileri rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Geniş Renk Uzayı
Acer P5330W:

Gelişmiş renk teknolojileri ile beraber geliyor. Sahip olduğu geniş renk uzayı sayesinde duvara ya da perdeye yansıyan görüntüler yüksek doğruluk oranına sahip. 20.000:1 kontrast oranı sayesinde renkler son derece gerçekçi. Dahili Acer eDisplay uygulaması ile Windows, Mac, Android veya iOS platformundaki tüm cihazlardan kablosuz bir şekilde görüntü yansıtmanızı sağlıyor.

Her Cihazla Uyumlu
Optoma EH334: Projeksiyon Cihazı

Gün ışığı altında bile filmlerin, dizilerin ya da video oyunlarının tadını çıkarabilirsiniz. 20.000:1 kontrast oranı ile parlak siyah tonlar ve canlı renkler sunuyor. 15.000 saat lamba ömrüne sahip olan cihaz, sadece video içerikleri değil aynı zamanda belgeler ve sunumlar için de oldukça ideal. HDMI ve VGA girişleri ile görüntü aktarma özelliğine sahip her cihazla uyumlu.

Ürün Dirier

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu