Anasayfa / Şirket Haberleri / İnci Grup Fildişi Sahilleri Cumhuriyeti’nin İlk Türk Şirketi

İnci Grup Fildişi Sahilleri Cumhuriyeti’nin İlk Türk ŞirketiFİLDİŞİ NİN İLK TÜRK ŞİRKETİ
İnci Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit İnci

Fildişi Sahilleri Cumhuriyeti’nin ilk Türk şirketi olan Sakaryalı inci Grup, iki yıldır ülkede inci Groupe, indo Group ve indop Tekstil adı altında üç ayrı şirketle faaliyet gösteriyor.

inci Groupe, daha çok şirketin Türkiye’deki faaliyetlerinde yapacağı beton santrali, taş ocağı, beton yapı elemanları fabrikası ve her türlü alt yapı, üst yapı inşaat yapımıyla ilgilenen taahhüt şirketi iken, Indo Group ise ithalat-ihracat şirketi olarak dikkat çekiyor. Indop Tekstil şuan için Abidjan’da bir mağazası olan erkek, bayan spor ve klasik giyim üzerine uzmanlaşmış bir tekstil şirketi.
inci Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit inci Fildişi Sahilleri’ni en iyi bilen isimlerden biri. Niçin bu ülke diye sorduğumuzda “Eğitimli insan kaynağının yüksek olduğu, ithalata dayalı bir ekonomisi olan, yabancı şirketler ile rekabetin fazla olmadığı ve kendi sektörümüzle ilgili her hangi bir şirketin olmadığı bir ülke arıyorduk karşımıza Fildişi çıktı” yoaımunda bulunuyor.

Önemli bir ekonomik potansiyele sahip olan Fildişi Sahilleri’nin siyasi gerginliklere karşın Afrika’da ihracat ve ithalatı en yüksek ülke olarak anlatan inci, Güney Afrika’daki Durban’dan sonra Afrika’nın ikinci büyük limanı olan Abidjan Limanı’nın ülkenin ekonomik bakımdan bölgede üstlendiği rolün göstergesi olduğunu söylüyor.

Fransızca Fildişi Sahili’nin resmi dili. Iş yazışmaları, katalog ve reklam materyalleri Fransızca hazırlanıyor. Bu yüzden Fransızca bilinmesi şart. Ülke ekonomisinde Lübnanlılar’ın önemli bir yeri olduğunu da belirtmekte fayda var. En önemli ticaret ve sanayi merkezi olan Abidjan, 3 milyon nüfusa sahip ve gelir düzeyi yüksek kesimin yaşadığı bir şehir olarak dikkat çekiyor.

BAŞARI İÇİN NE ÖNERİYOR?

■    Pazarı ve tüketiciyi iyi tanıyın. Ürünlerinizi buna göre sunun.

  Büyümek için fırsatlara açığız

■    Maliyet analizlerini doğru yapın.

■    Yasal prosedürlerin işleyişi hakkında bilgi edinin.

■    Yaygın yerel dağıtım ağını doğru kullanın

■    Bürokratik süreçlerin uzun oluşunu göze alın.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir