Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

İnternetten Ek Gelir Elde Etmek

Reklam gelirlerini arttırmak isteyen internet siteleri, elde ettiği kazançlarını kullanıcılarla paylaşıyor, böylece interneti sık kullananlara ek gelir kapısı açılıyor.

İnternetteki bazı sitelere giriş yapılması o sitenin reytingini artıyor, dolayısıyla da reklam gelirleri artıyor. Reklam gelirlerini arttırmak isteyen siteler de kazançlarını kullanıcılarla paylaşıyor.

Sanal ortam üzerinde gündelik yapılan işlemlerden birçok kullanıcı para kazanıyor. İnternet sitelerinin kendi reklam gelirlerini büyütmek ve daha çok ziyaretçi çekmek amacıyla gelirlerini kullanıcılarla paylaşması ek gelir elde etmek isteyenlere alternatif oluyor. Para kazanmak isteyenlerin, internette sörf yaparak, reklamlara tıklayarak, e-mail okuyarak hedeflerine ulaşabilmelerinin yanında birçok farklı kazanç yöntemi de bulunuyor.

İnternetten Ek Gelir
İnternetten Ek Gelir

İnternette sörf yapmak, reklamlara tıklamak gibi para kazanma yöntemlerinin literatürdeki adı, ‘Affiliate Marketing’, satış ortaklığının (komisyonculuğun) internet üzerinden yapılması anlamına geliyor.

Son yıllarda internet ticaretinde en çok prim yapan sistemlerden birisi olan ‘Affiliate Marketing’, isteyen herkese internet üzerinden para kazanma fırsatları sunarken ürün ya da hizmet sahiplerine de büyük kazançlar sağlıyor.

İnternetten yararlanıp, aynı zamanda da masraf yapmadan kazanç elde edebilmek için kullanıcıların başvurduğu yöntemler şöyle:

İNTERNETTE ANKET DOLDURARAK KAZANMA

Araştırma şirketleri, eskiden veri toplamak amacıyla anketleri doldurmaları için sokaktaki halkın yardımına başvururken, internetin gelişmesiyle, anket şirketlerine para ödemeyi bırakıp internetin global ve etkili yönüyle insanlara daha çabuk ulaşma yolunu buldular. Artık kamuoyu araştırmasını internet sayesinde yapan internet şirketleri, bunun için kullanıcılara para ödüyor.

Anket sürelerinin ortalama 10 dakika ile 30 dakika arasında değiştiği hesap edildiğinde, günde bir saat çalışarak bir ek gelir elde edilebiliyor.

Bununla birlikte, internet başında geçirilen zaman arttıkça gelir de otomatik olarak artıyor. Ayrıca anket süresi uzadıkça, anketin verdiği para da artıyor. Örneğin, 15 dakikalık bir anketten ortalama 10 dolar kazanılabiliyorken, 20 dakikalık bir anketten ortalama 25 dolar kazanç sağlanabiliyor.

WEB SİTESİ GÖRÜNTÜLEYEREK PARA KAZANMA

Google kendi sitesine giriş yapanlara ya da Google’da arama yapanlara başka sitelerin reklamlarını göstererek para kazanıyor. Kendi sitesine parayla görüntülenmesi için reklam alan ve bu paralarla kendine şirket kuran Google, bir arama motoruyken, şu anda bir şirket olarak, internetten para kazanmanın en güzel örneği olarak gösteriliyor.

Web sitesi görüntüleyerek para kazanmak isteyen internet kullanıcıları, bu işi yapan sitelere üye olup, sitedeki reklam linklerine tıklayıp, onları izleyerek para kazanabiliyor.

REKLAM İZLEYEREK KAZANMA

İnternet reklamcılığının gelişmesi, reklam videoları izleyerek para kazanma gibi sistemlerin ortaya çıkmasına vesile olurken, konuyla ilgili sitelere üyelik işlemlerinin ardından, verilen reklamlar izlenerek puan kazanılıyor, bu puanlar sonra paraya dönüştürülebiliyor.

Yayıncılar reklam verenlerden aldıkları ücretin belirli bir kısmını reklamları görenlere dağıtıyorlar ve sadece reklam yayınlamak için özel tasarlanmış siteler;

Tıklama Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere girip kayıt olunduğunda, özel oturum açarak belirli periyodlarla reklam linkleri gösteriliyor. Bu linklere tıklanıp, belirli bir süre beklendikten sonra hesaba üyeliğe göre bir miktar para yatırılıyor.

Okunma Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelere kayıt olunduğunda genelde e-mail adreslerine belirli periyodlarla gönderilen reklam maillerini açılıp tüm reklam görüntülendiğinde hesaba bir miktar para yatırılıyor.

Link Başına Ödeme Yapan Siteler: Bu sitelerde kullanıcılara sağladıkları linkler tıklandıkça kazandıran siteler olmak üzere 3 grupta toplanıyor.

MAİLLERE DÜŞEN LİNKLERE TIKLAYARAK PARA KAZANMA

Dünya üzerindeki milyonlarca internet kullanıcısının sahip olduğu e-mail hesaplarına, reklamcılar tarafından atılan linklerle kendi reklamlarının ulaşımı sağlanıyor. Çoğu Şirket bunu yasal olmayan yollardan yapmasına rağmen, gönderdiği reklamları görüntülemeniz ve tıklamanız karşılığında ödeme yapan şirketler de bulunuyor.

Bu tür link atma işlemini gerçekleştiren birçok siteye üyelikten sonra, mail’lere gelen linkler tıklanarak görüntüledikten sonra kazanç elde ediliyor. Bu işlem, internet üzerindeki her site güvenilir olmadığından dolayı, reklamların görüntülenmesine rağmen para verilmemesi ve 1 ay sonra sitelerini kapatılması gibi riskler de taşıyabiliyor.

İNTERNET DOLANDIRICILARI HER YOLU DENİYOR

Öte yanadan internet, ek gelir kazanmak isteyenlere değişik fırsatlar tanırken, sistemli bir şekilde konuya hakim olamayanlardan yararlanmak isteyen dolandırıcılar da sanal alemde yerlerini alıyor.

Dolandırıcılar birçok kullanıcıyı, Facebook, Twitter, MySpace gibi bir sosyal ağdaki bir kullanıcı hesabını çalarak, ekonomik güçlüğe düşen, borcunu ödeyemeyenlere internet, telefon, posta gibi yollarla ulaşarak gösterilen veya yatırılan teminatları türlü şekillerde çalarak kayıplara karışıyorlar.

Kişi hesabından izinsiz para çekebilen şirketler, bankadan gelmiş gibi duran ciddi bir e-posta veya ciddi bir görevliyle telefon konuşmalar yaparak, kurbanı hesap bilgilerinde güvenlik riski oluştuğu gerekçesiyle kandırabiliyor.

Bedava vaatleriyle dolup taşan e-postalar, anti-virüs reklamlarıyla, bunların içerdiği ek dosyalar veya bağlantıların götürdüğü adresler zararlı yazılımlar da barındırabiliyor. Bu yazılımlarla sahtekarlar, bilgisayarlardan şifreleri çalabiliyor. Kullanıcıları mağdur edebiliyor.

İnternetten İş Kurmak İnternet Girişimcileri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

15 Yorum

 1. arkadaşlar sadece kod girerek para kazabileceğiniz bir site var.Çok kısa bir sürede 7000 puan toplayabiliyorsunuz.Bu puanı toplayıp paraya dönüştüre biliyorsunuz,yalnız referans da bulmak gerekiyor.şöyle bir kolaylığı var isterseniz, referans satın alabiliyorsunuz çok cüzzi fiyatlarla. Bu bir rus sitesi ruble olarak kazanıyorsunuz.
  benim referansımla üye olursanız bana da yardımcı olursunuz linki veriyorum http://qxi.redgor.tech/2514353/

 2. merhaba evde yapabileceğim bi iş istiyorum konuyla ilgili geri dönüş sağlarmısınız 0533 541 64 20

 3. EK İŞ YAPMAK İSTEYENLER,KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLER SİZLERE MUHTEŞEM BİR İŞ FIRSATI SUNUYORUZ…Özelleşen enerji sektöründe yeniden yapılanma başladı elektrik özelleşti artık herkes elektiriğini istediği şirketten indirimli şekilde alacak.Sizde bu işe en kısa sürede başlayarak bu büyük pastadan payınıza düşeni alabilir inanılmaz gelir elde edebilirsiniz.Bunun yanında Turknet ve Emarka ürünlerininde satış ve pazarlama hakkıda aynı pakette verilmektedir.Hemen iletişime geçerek ayrıntılı şekilde bilgi alabilirsiniz.
  İletişim:Çağatay Kurtoğlu-05061132728

 4. merhaba busra hanım bu işle ılgılı bılgı verebılırmısınızz.calısıyorum ama yetmıyo ek gelıre ıhtıyacım var

 5. Merhaba Büşra hanım,internette baya aktifim işten bahsederseniz sevinirim,üstesinden kalkabilirim

 6. sizde avon’a katılıp satış yaparak para kazanmak istermisiniz?

  satış yapamam diye düşünmeyin herşey çok basit bende 2 gün önce üye oldum ve 250tl lik sipariş verdim fazla çevrem olmamasına rağmen.sizde katılmak isterseniz lütfen ulaşın

  izmirleemerve4161@hotmail.com

 7. merhaba büşra hn.küçük çocuklarım var.çalışamıyorum.bahsettiğiniz işle ilgili ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz lütfen.teşekkürler.

 8. müge hanım arayın lütfen
  0,533,2440691
  0,544,3557819
  0,246,4415852

 9. EV HANIMLARI,MEMURLAR,ESNAFLAR,İŞ ADAMLARI KISACASI EK GELİRE İHTİYCI OLAN HERKESE AÇIK ÇAĞRI …….

  Öyle bir ürün düşünün ki kullanmak zorunda olduğunuz.
  Öyle bir ürün düşünün ki etrafınızdaki herkes kullanmak zorunda.
  Öyle bir ürün düşünün ki herkes kullanmalı ve bir tek sizde var.
  Öyle bir iş düşünün ki ne emek verirsen karşılığını alabileceğin.
  Öyle bir iş düşünün ki bugüne kadar uğraşıp da kazanmadığınız işler gibi olmasın.

  BÖYLE BİR ÜRÜN VAR MI? BÖYLE BİR İŞ VAR MI?
  ELBETTE Kİ VAR,
  SADECE BİZDE VAR; HEM DE HER İKİSİ BİR ARADA …
  HEM SAGLIK HEM MADDİ KAZANÇ

  TÜRKİYEDE YENİ OLAN VE YILLIK CİROSU 5 MİLYON DOLAR SEVİYESİNDE ULUSLARARASI BÜYÜK BİR FİRMA İÇİN KAR ORTAKLARI ARIYORUZ.

  ÖYLE BİR İŞ Kİ
  EV HANIMLARININ YAPABİLAECAĞİ KADAR KOLAY VE İŞ ADAMLARININ YAPABİLECEĞİ KADAR ASİL VE KALİTELİ

  İLGİLENENLER İÇİN
  HASAN HUSREV KARAHAN
  0,533,2440691
  0,544,3557819

  ARAYIN KARLI ÇIKACAKSINIZ

 10. Hemen hemen herkesin ek gelire ihtiyacı olduğunu biliyoruz.
  İnternette geçirdiğiniz zamanı paraya çevirmek istemez misiniz?
  Firmamıza,internet tabanlı çalışacak elemanlar arıyoruz.
  Memurlar, ev hanımları, emekliler, öğretmenler, öğrenciler…
  Yani interneti kullanabilen herkes bu işi yapabilir.
  Network Marketing sisteminde olduğu gibi, ürün pazarlama, ürün tanımatma
  gibi bir derdiniz olmayacak. Firmamızın bir elemanı olacaksınız ve
  düzenli bir maaşınız olacak. Üstelik bu maaşınız, yapacağınız işe verdiğiniz
  öneme göre her ay katlanarak artmaya devam edecek.

  Şimdi sizi, Türkiye’de ilk defa uygulanan bir iş fırsatıyla
  tanıştırmak istiyorum.İnsanları ikna etmek, satış yapmak,
  toplantılara misafir getirmeye çalışmak gibi olumsuzlukların bir
  tanesinin bile olmadığı, sadece interneti kullanarak inanılmaz
  rakamlar kazanabileceğiniz bir iş fırsatı ile tanıştıracağım.
  Siz de ekibimize dahil olup, görevinizi alarak işinize başlayabilirsiniz.
  Ayrıntılı bilgi için;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu