Şirket Haberleri

İNTO MÜHENDİSLİK Taksi Yönetim Sistemleri Geliştiriyor

taksi yonetim sistemleriÎNTO Mühendislik, Tetaş Elektronik’in yazılım ve donanım mühendisliği birimi olarak 2012’de YTÜ Teknopark bünyesinde faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Şirket, 2012 yılında araç takip sistemleri kurdu ve bu sistemi İzmir’de uygulamaya geçirdi. Ülke içi ve ülke dışında taksi güvenlik ve yönetim sistemlerini oluşturmayı sürdürüyor.

Tetaş TGYS (Taksi Güvenlik Yönetim Sistemi), TaxiPAD (Tablet Taksimetre, Navigasyon, Araç ile merkezin haberleşmesi) ve Taxi 7×24 (mobil taksi çağırma ara yüzü) gibi ürünleri var. Al Taksimetresi ile ülke içinde pazar payım yaklaşık 2 kat artırarak, özellikle Ankara ve İzmir dahil olmak üzere yüzde 65 pazar payını yakalayan şirketin Tetaş olarak 4,5 milyon TL, tNTO olarak 2,5 milyon TL cirosu bulunuyor. Teknoparkların avantajlarının çok yönlü olduğunu ifade eden Tetaş Electronic Kurucusu Cüneyt Toker, bunları şöyle anlatıyor: “Öncelikle üniversitenin tüm kaynaklarından faydalanma imkanı mevcut. Master, doktora öğrencileri ve hocalardan her konuda danışmanlık almak ve birlikte proje yürütmek mümkün. Teknoparklar patent, mali müşavirlik gibi birçok konuda danışmanlık ve aracılık hizmetleri veriyor ve bu hizmetler gün geçtikçe çeşitleniyor. Ayrıca vergi ve SGK muafiyetleri de söz konusu.”

Teknopark çatısı altında sürekli proje geliştirdiklerini ifade eden Cüneyt Toker, “TGYS taksi sistemi ile ilgili tablet TAXİPAD projemiz devam ediyor. Taxi 7×24 mobil taksi çağırma hizmetimiz yakında kullanıma başlayacak. Önümüzdeki yıllarda da birçok proje geliştirmek istiyoruz” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu