Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İş Fikirleri – Girişim Projeleri

İş Fikirleri – Girişim ProjeleriSporcular İçin Doğal Makyaj Malzemeleri

Yenilikçi makyaj malzemeleri ve doğal kozmetik ürünleri geliştiren bir Fransız şirketi, ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Fransız şirketin özellikle spor etkinliklerinde kullanılabilecek makyaj malzemeleri ilgi görüyor.  Çocuk etkinliklerinde yüz boyamak için kullanılacak makyaj malzemeleri, renkli ya da doğal duş jelleri, şampuan ve sabun gibi ürünleri de var. Fransızlar Türkiye’de distribütör arıyor.

Referans Numarası: 20110414008

Yapı Malzemecisine Taşeron Olun

Betonarme yapı malzemeleri üreten Avusturyalı bir firma, tedarikçi ve taşeon firma arıyor. Avusturyalı firmanın plastik, fiber beton, sağlamlaştırma teknolojileri, kalıp teknolojileri, bağlama telleri ve kablo rotları gibi birçok farklı ürünü bulunuyor.

Referans Numarası: 20110401002

Pil Şarjına Uygun Mikro Rüzgar Türbini

Rüzgar türbinleri üreten bir İngiliz teknoloji şirketi, yatay düzeyde çalışabilen bir mikro rüzgar türbini geliştirmiş. Söz konusu türbinler, İngiltere ve birçok Avrupa ülkesinde denizcilik, uydu istasyonları ya da devlet dairelerinde pil şarj etme amacıyla kullanılıyor. İngiliz şirket, ticari işbirlikleri ve taşeronluk yapabilecek firmalarla temas kurmak istiyor.

Referans Numarası: 20110414033
Ahşabı 1.050 Dereceye Kadar Koruyor

Makedonya’da bir firma, ahşap inşaat malzemelerini yangından koruyan yenilikçi bir kaplama sistemi geliştirmiş. Piyasadaki benzerleri 800 santigrat dereceye kadar yanmadan koruma sağlarken, bu yenilikçi ürünün 120 dakika boyunca 1.050 dereceye kadar malzemeyi yanmadan koruduğu iddia ediliyor. Çevre dostu olduğu da belirtilen kaplama malzemesinin kokusu da yok. Makedonyalı şirket, bu yenilikçi kaplama malzemesini Türkiye pazarına da sunmak istiyor. Şirket bu doğrultuda disribütrlük verecek.

Referans Numarası: 11 MK 82EW 3KEG

Baharatlar İçin Yeni Bir Sterilizasyon

Polonya’da bir firma, baharatlar, otlar, içerik maddeleri, tohumlar ve bitkiler için yeni bir sterilizasyon metodu geliştirmiş. Söz konusu metot, ıslak baharat ve otların sterilize olması için ileri teknoloji sürekli kurutma işlemini esas alıyor. Piyasada mevcut ışınlanma, ozon ve ultraviyole yöntemlerini kullanan çözümlere karşılık bu buhar sterilizasyonu verimli ve dünyaca kabul edilen bir yöntem olarak biliniyor. Doğal ve güvenli olduğu belirtilen bu yöntemin sadece bakteri içeriğini azaltmak için ısıyı kullandığı vurgulanıyor. Tam otomatik olarak çalışan sistemin düşük maliyetli, çevre dostu kullanımı kolay olduğu belirtiliyor. Polonyalı firma, uzun süreli geliştirme işbirlikleri için ortaklar arıyor.

  Anahtarsız Joystickli Kilit-İş fikirleri

Referans Numarası: 11 PL 64BD 3KKX

EBIC – Ege Telefon: 0232 343 44 00 – 150

İlgili Kişiler: Tutku Asarkaya (İş birliği teklifleri) tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr , Çağatay Çalı (Yeni Teknolojiler) cagatay.cali@biltem.edu.tr

www.ebicege.org.tr

Not: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir