Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İş Fikirleri, İş Kurmak 12 Adet

İş Fikirleri, İş Kurmak 12 Adet

İş kurmak  ve ortaklık yapmak isteyenler için 12 adet projeyi değerlendirebilirsiniz.

Çok hafif prefabrike panel
Ev ve ticari binalar için prefabrike paneller üreten Hollandalı şirket, kompozit malzemeler kullanarak hafif ve yenilikçi bir panel geliştirmiş. Hollanda’da piyasaya sunulan ve yoğun ilgi gören panellerin uluslararası pazarlara sunulması düşünülüyor. Hollandalı şirket, bu doğrultuda Türkiye’de de distribütörlük verecek. Distribütörlük için yapı sektöründen faaliyet gösteren firmalardan gelecek talepler değerlendirilecek.
Referans numarası: 12 NL 60AH 30IZ

web üzerinden birebir görüşme
Bilgi ve haberleşme teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir Sırp şirketi, birebir görüşme imkanı sağlayan web tabanlı sistem geliştirmiş. Bu sistem sayesinde şirket çalışanları arasında toplantı düzenlemek mümkün. Ya da elektronik satış yapan internet sitelerinde müşteri ile satıcı arasında görüşmeler yapılabiliyor. Kişisel hesaplarla girişin yapıldığı sistem, aynı zamanda telefonlarda da bir uygulama olarak hizmet verebiliyor. Sırplar, teknik destekli ticari anlaşma yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 RB1B1N 30z0

Hava temizleyici orijinal cihaz
Romanyalı bir şirket, özel ve endüstriyel alanlar için farklı boyutlarda çeşitleri olan hava temizleyici cihaz geliştirmiş. Konutlarda ve endüstriyel alanlarda kullanılabilen bu cihazların benzerlerine göre avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin, filtreye ihtiyaç duymadan soğuk plazmada yanma işlemiyle havadaki kirliliği tamamen ortadan kaldırabiliyor. Ayrıca virüs, mantar, küf ve haşaratları yok etme özelliğine sahip. Söz konusu cihaz, 2010 Cenova Uluslararası Keşifler Fuarı’nda altın madalyaya layık görülmüş. Rumenler, söz konusu cihazların Türkiye’de de üretimi için işbirliği yapacak. Referans numarası: 11 RO 662B 3KDT

Yenilikçi mikrobiyolojik teknoloji
Fransa’da faaliyet gösteren bir şirket, yenilikçi bir arıtma yöntemi ve malzemesi geliştirmiş. Klasik teknolojilere göre önemli avantajları olduğu belirtilen yöntem için teknik iş ortakları aranıyor.
Referans numarası: 12 FR 38n0 30FJ

Fransa’dan organik çay
Müşterilerine yüksek kalitede organik çay sunan bir Fransız şirketi, distribütör arıyor. Şirket, Fransa’nın yanı sıra Belçika ve Kanada’da da faaliyet gösteriyor.
Referans numarası: 20120415005

Radyan ısıtma paneli
Macaristanlı bir işletme, piyasadaki radyan ısıtma panelleri ve sistemlerine kıyasla daha etkili, daha kolay biçimlendirilebilen ve enerji tasarrufu sağlayabilen teknoloji geliştirmiş. Daireler, ofis ve işyerleri için uygun olduğu belirtilen bu yeni sistem için teknik destek sağlayacak ortaklar aranıyor. Lisans ve ticari anlaşmalar da yapılacak.
Referans numarası: 12 HU 50S13P1Qİsveçli şirket mayo üreticisi arıyor
Mayo ve iç giyim üreticisi isveçli şirket, fason üretici arıyor, isveçliler, lazer kesim yeteneğine sahip ve dikişsiz üretim yapabilen firmalarla temas kurmak istiyor. Partnerin İngilizce dil seviyesinin de üst düzeyde olması bekleniyor.
Referans numarası: 20120430019

Portatif el yıkama üniteleri
İngiltere’de portatif el yıkama üniteleri üreten ve bu konuda uzmanlaşmış bir şirket, ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. İngiliz şirket, bu doğrultuda temsilcilik anlaşması yapabileceği firmalarla temas kurmak istiyor. Portatif el yıkama üniteleri okul, hastane, medikal çalışma sahaları, festival gibi alanlarda kullanılabiliyor.
Referans numarası: 20120411016

Düşük enerjili su pompası
ispanya’da bir şirket yeni ve çok basit bir su pompalama sistemi geliştirmiş. Söz konusu sistem düşük enerjiyle çalışabiliyor, prototipi geliştirilmiş ve tüm testleri yapılmış. Bu noktada ürünün son kullanıcıya ulaşması için endüstriyel üretimi sağlayabilecek ve destek verebilecek firmalarla işbirliği hedefleniyor.
Referans numarası: 12 ES 24D4 3PCZ

Yabanfıstığı kahvesi
Dr. Besnim Sağlık Ürünleri ve Hizmetleri Gıda Kozmetik ilaç şirketinden Celal Toplu, yeni bir tat ve aromaya sahip yabanfıstığı [menengiç] kahvesi geliştirmiş. Toplu, “Proje planladığımız şekilde hayata geçerse dünya kahve kültüründe fark yaratıp yeni bir trend oluşturabilir” diyor. Doğal ve kafeinsiz yabanfıstığı kahvesinin, damar sertliğini önlemeye yardımcı bir içecek olduğu vurgulanıyor. Patenti alınan, üretim ve Ar-Ge çalışmaları için yaklaşık 700 bin TL harcanan ürün yakında piyasaya sunulacak.
E-posta: drcelaltoplu@hotmail.com

Uzun raf ömürlü yumurta
Yumurta, çabuk bozulan ve hızlı bir şekilde ağırlık kaybına maruz kalabilen bir ürün. Soğuk hava depolarının yetersizliği, bu ürünün raf ömrüyle ilgili sıkıntılar yaratıyor. İşte bu gerçekten yola çıkan Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Durmuş Sert ve Ali Aygün, yumurtanın raf ömrünü uzatacak bir çalışma hazırlamışlar.

Söz konusu proje, ultrasonik uygulamayla yumurta kabuklarının mikrobiyal yükünü azaltmayı, böylece raf ömrünü ve hijyen kalitesini artırmayı amaçlıyor. Tahmini proje bütçesi 40-45 bin TL arasında değişiyor.
E-posta: dsert@konya.edu.tr

Karayemiş çayı
ODTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Ezgi Ayaz, Türkiye’de tüketimi her geçen yıl artan bitki ve meyve çayı pazarına yepyeni ve sağlıklı bir alternatif sunma iddiasında. Ayaz’ın geliştirdiği meyve çayının ana maddesi karayemiş ya da diğer adıyla taflan…

Proje bütçesi, üretilmesi planlanan karayemiş meyvesinin ve yapraklarının satın alımı, işlenmesi, paketlenmesi, ambalajlanması dışında farklı bir işlem gerektirmediğinden yine piyasada bulunan meyve çaylarınınkinden farklı olmayacak.
E-posta: ezgayaz@gmail.com

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89
İlgili kişiler: Semih Erden (semih.erden@ebiltem.ege.edu.tr) Can Şenyılmaz (can.senyilmaz@ebiltem.ege.edu.tr)
NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir