Bayilik Veren Firmalarİş Fikirleri

İş Kurmak İçin Az Sermayeli 17 Bayilik

Organik meyve suyu, ekolojik çorap, oyun parkı, anaokulu, antialerjik halı, eğlence parkı… Bebek, çocuk ve gençlere yönelik ürünler geliştirip konsept mağazalar açan şirketler, Türkiye genelinde girişimciler arıyor…Az Sermayeli İş Fikirleri

YAKIN zamana kadar sadece çocuklara yönelik ürün ya da hizmet sunan şirketlerin sayısı son derece sınırlıydı. Ancak şimdi durum değişti. Artık tekstilden gıdaya, oyun kulüplerinden mobilyaya birçok farklı ürünün satıldığı konsept mağazalar var. Pazar gelişince bebek ve çocuklara özel ürünleri alanında uzmanlaşan şirketler şu sıralar adeta mağaza açma yarışına girdiler. Söz konusu şirketlerin büyük çoğunluğu franchising ya da bayilik sistemleriyle yeni şubeler açıyor. Girişim uzmanlarına göre, Türkiye’de bebek, çocuk ve genç segmentinde büyüme potansiyeli oldukça fazla. Genele seslenmek yerine farklı yaş, cinsiyet ve yaşam tarzına sahip çocuklara ve gençlere yönelik özel tasarımlı konseptler geliştiren şirketlerin ürünlerine ilgi giderek artıyor. Peki, hangi şirket nerelerde mağazalar açmayı hedefliyor? Girişimci ve yatırımcılara hangi kon ularda destek sağlıyorlar? Bir mağaza sahibi olmanın maliyeti nedir? İşte, detaylar…

blank

ELİTE NATUREL
Organik meyve suyu

Türkiye’nin ilk sertifikalı organik meyve suyu üreticilerinden Elite Naturel, Ankara’daki tesislerinde ürettiği organik meyve sularının önemli bir bölümünü ihraç ediyor. Ürün yelpazesini sürekli geliştiren şirket yaban-mersininden karaduta, ayvadan kavuna, asaiden (acai) karpuza onlarca çeşit meyveden organik meyve suyu üretiyor. Söz konusu ürünlerin satışı için Türkiye genelinde yeni bayilikler oluşturulacak.

blank

Telefon: 0312 219 80 95
Web: elitnaturel.com

KAPBULA ORGANİK ŞEYLER
Pijama, tişört, şampuan…

Bebek ve çocuklara yönelik sadece organik ve ekolojik ürünlerin satıldığı Kapbula Organik Şeyler, franchising sistemiyle yeni mağazalar açıyor. Mağazanın en az 40 metrekare olması gerekiyor. Franchise giriş bedeli ve diğer yatırım şartlarını yüz yüze görüşmelerde belirleniyor.

Mağazalarda gıda dışında birçok ürün bulunuyor. Organik tekstil, organik kozmetik, ekolojik temizlik ürünleri ve kurşun içermeyen ayakkabı bunlardan ilk akla gelenler. Tekstil grubu, yüzde 100 organiklik sertifikasına sahip. Kozmetik ve temizlik ürünleri ise Almanya’dan ithal ediliyor.

blank

Telefon: 0212 35177 07
E-mail: info@kapbula.com.tr
Web: kapbula.com.tr

SECRET FARM
Organik bisküvi, galeta…

Kadın girişimci Bircan Erdoğan tarafından İstanbul’da yaklaşık üç yıl önce kurulan Secret Farm, organik bebek bisküvisi, galeta, kurabiye, erişte ve un üretiyor. Erdoğan, “Iç pazarda ürünlerimize uygun organik ve doğal ürünler satan marketler arıyoruz” diyor. Şirketin ürünleri şu anda 30 satış noktasında satılıyor. Yeni bayilikler için öncelik İstanbul başta olmak üzere gelişmiş il ilçeler tercih ediliyor. Bayilik için herhangi bir şart yok.

blank

Telefon: 0212 424 49 39
E-posta: info@secretfarm.com.tr
Web: secretfarm.com.tr

SBS
Arı, sütü, bal…

SBS, arı ürünlerinde katma değerli yeni ürünler yaratarak organik pazara hızlı bir giriş yaptı. Şirket, kurulduğundan itibaren her yıl büyüdü. SBS, “Borsa İstanbul Özel Pazar 2014 Yılı En Hızlı Büyüyen Yeni Girişim Şirketi” olarak ödül aldı.

blank

Firma ITÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu, Ziraat Mühendisi Taylan Samancı ve Aslı Sunay tarafından 2013’te kuruldu. Merkezi ITÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde. Şirket, propolisin yanı sıra ballı ve arı sütlü karışım ürünlerini BEE’O markasıyla piyasaya sunuyor. Şirket arı ürünleri üretimi, Ar-Ge proje danışmanlığı ve duyusal analiz olmak üzere üç alanda çalışmalarına devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra şirket ürünlerini Apiheal markasıyla birçok ülkeye ihraç ediyor. Yeni bayilikler için görüşmeler yapılacak.

Telefon: 0212 285 24 26
E-posta: info@sbs-turkey.com
Web: sbs-turkey.com1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler

Bir Yorum

  1. Merhaba arkadaşlar iş kurmak için araştırma yaparken Titisinin reklamlarını gördüm ve Genel merkez ile iletişime geçip görüşmeye gittiğimde iş ile ilgili tüm aklımdaki soru işaretleri gitmiş oldu.Başlangıçta bu işi araştırırken ürünlerin tasarruf yapıp yapmadığına dair aklımda şüpheler vardı ancak ürünü denemek için tasarlanan test odaları,standları ve demoları görünce benim tüm sorularım cevaplarını buldu.Bayilik için hemen işe başlamak istedim ve anlaşmayı sağladık.En çok da Bayi koruma programı uygulamaları beni bu işe yönelmeme sebep oldu ve ana bayi olduktan sonra bana yönlendirdikleri alt bayilikler sayesinde satışlarım daha da arttı.Titisi sayesinde kendi işimi kurmuş oldum. Teşekkürler Titisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu