Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / İş Kurmak İçin Az Sermayeli 17 Bayilik

İş Kurmak İçin Az Sermayeli 17 Bayilik

İDİL BABY
0 – 5 yaş gurubu

Bebek kıyafetlerinden anne aksesuarlarına, battaniyeden havluya 0-5 yaş grubuna yönelik ürünlerin satıldığı Idilbaby’nin 20 mağazası var. Şirket franchising sistemiyle yeni mağazalar açacak. Bunun yanı sıra bayilik sistemiyle corner’lar oluşturuyor. Yeni açılacak şubeler için 120 metrekare büyüklüğünde bir mağaza gerekiyor. Şirket kendi mağazaları ya da bayilerine çok yakın noktalarda franchise vermiyor. Franchise yatırım şartlarının piyasa koşullarına göre oldukça uygun olduğunu belirten şirket yetkilileri, franchise bedellerini düşük tuttuklarını söylüyor. Bu rakamlar franchise adaylarıyla yapılacak görüşmelerde açıklanıyor.

Telefon: 0212 219 82 43
E-posta: tilbeyardim@idilbaby.com
Web: idilbaby.com

 

IMAGINARIUM
Yaratıcı ve yenilikçi oyuncaklar

Ispanyol oyuncak markası Imaginarium, 2006’da master franchise vererek Türkiye pazarına girdi. 2009’da Türkiye temsilcisiyle yolunu ayırarak tek başına devam etme kararı aldı. Şimdi yüzde 100 îspanyol sermayesiyle kurulan IMG Çocuk Ürünleri’nin bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Imaginarium’un halen İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum ve Söğütözü’nde mağazaları bulunuyor. Bu mağazaların bazıları franchise; diğer mağazalarsa IMG Çocuk Ürünleri tarafından işletiliyor. Şirket, franchising sistemiyle yeni mağazalar açacak. Franchise yatırım şartları, franhisee’lerle yapılacak görüşmelerde açıklanıyor.

Imaginarium mağazalarındaki oyuncakların tamamı Ispanya’daki merkezde tasarlanıp yine orada üretiliyor. Müşterilerini sürpriz hediyeleriyle şaşırtmayı seven marka, mağazalarından alışveriş yapanlara, örneğin şu sıralar şapka hediye ediyor. Sonbaharda ise okul çantası hediye edecek.

Telefon: 0212 28218 39
Web: imaginarium.com.tr

OPSİPLAYKIDS
Çocuk eğlence merkezî

Çocuklara yönelik oyun, eğlence ve aktivite merkezi olan OpslPlaykids, Koray Dilmaç tarafından 2011’de kuruldu, ilk şubesini İstanbul Starcity Outlet Center’da açan şirketin şimdi 15 ilde 20 şubesi bulunuyor. Yurt-dışmda ise Bulgaristan’da ilk şubesini açtı. Şu sıralar Avrupa ülkelerinde şubeler açılması için çalışmalar devam ediyor. Mevcut şubelerin 16’sı franchising sistemiyle açılmış, diğerleri şirket tarafından işletiliyor.OpslPlaykids, girişimcilerden franchise bedeli talep etmiyor. Her şubenin metrekare ve lokasyonuna göre değişmekle birlikte yüzde 2-4 oranları arasında reklam katkı payı almıyor. Ortak havuzda biriken bu fon, hem markanın, hem de dolaylı yollardan her şubenin tanıtımı ve bilinirliği için kullanılıyor.

Yeni açılacak bir şube için büyüklük 500 ile 5 bin metrekare arasında değişiyor. Her metrekare ve lokasyon için konsept geliştirme çalışmaları mimari planlama dahilinde şirket tarafından yürütülüyor. Bir şubenin yatırım bedeli inşaat ve alt yapı dahil minimum 400 bin dolardan başlıyor.

OpslPlaykids, birçok konsepti içinde barındıran bir eğlence üssü. Her mağazada, mağaza metrekaresine göre kurgulanan birçok farklı eğlence alanı bulunuyor.

Telefon: 0242 324 14 24
E-posta: info@opsco.com.tr
Web: opsco.com.tr

MENAR MENTAL ARİTMETİK MERKEZİ
İki yılda 130 şubeye ulaştı

Emekli öğretim üyesi Halit Şen tarafından 2009 yılında kurulan Menar Mental Aritmetik Merkezi, eşine az rastların bir şekilde büyüyerek hızla şubeler açıyor. Merkezde, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocukların öğrenme alışkanlıklarını geliştirmeye yönelik bir program

uygulanıyor. Abaküse dayalı program haftada üç saat olmak üzere toplam 240 saat sürüyor. Menar Mental Aritmetik Merkezi, franchising sistemiyle şube sayısını artırmayı hedefliyor. Bir şubenin yatırım tutarı 35 bin ile 50 bin TL arasında değişiyor.

Telefon: 0324 327 9191
E-posta: bilgi@menar.com.tr
Web: menar.com.tr

GYMBOREE
Oyun ve gelişim merkezi

ABD menşeli Gymboree Play Music, 0-5 yaş grubu çocuklara yönelik bir oyun ve gelişim merkezi. 30 ülkede 550 şubesi var. Türkiye’deki ilk şubesini 2006 yılında İstanbul Levent’te açtı. Şimdi 10 şubesi var.

Bu şubelerin sekizi franchising sistemiyle açılmış. Bu yıl franchising sistemiyle yeni şubeler açılacak. Gymboree şubelerinde, uzmanlar tarafından hazırlanmış programlar aracılığıyla çocukların yaşlarına uygun aktiviteler düzenleniyor. Böylece çocukların sosyal, bilimsel, fiziksel yeteneklerini oyun oynayarak geliştirmelerine yardımcı olunuyor.

Telefon: 0212 275 87 47
E-posta: esratasar@gymboreeturkey.com
Web: gymboreeturkey.com

BRUMS KIDS
İtalyan çocuk giyîmcî

İtalya’nın 65 yıllık geçmişe sahip köklü çocuk giyim markası Brums Kids franchise ile büyümeye devam ediyor. Şube sayısı 322’ye ulaştı. Şirketin Türkiye’deki franchise çalışmaları Bovizza Franchising Danışmanlık tarafından yürütülüyor. Türkiye’de açılacak mağazalar için öncelik İzmir, Ankara, Trabzon ve Mersin’e verilmiş. Firma franchisee’lerine satışlarda yüzde 60 net kar oranı sunuyor. Mağazalarında 0-16 yaş çocuklara yönelik ürünler bulunuyor. Her sezonda 650 parçadan oluşan koleksiyon müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Telefon: 0212 705 05 04
E-posta: adil@bovizzafranchising.com
Web: bovizzafranchising.com
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir