İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği

İstanbulda Boya Badana İşleri, Boya Badana Ustaları

boya6NEDEN BİZ

Boyacı ve Badanacı Taleplerinize doğrudan cevap verebilecek olan ve İstanbul’a hitap eden sitemizde İstanbuldaki her semtten seçkin ustalar yer almaktadır. Boyacı talepleriniz her semte göre düşünülerek tüm semtler bazında organize edilmiştir. Boya Badana Ustalarımızın seçiminde özellikler aranarak ehliyetli ve referanslı ustalar tercih edilmiştir.

Yerinizde keşif yaptırarak fiyat teklifi alabileceğiniz sitemiz bu konudaki en kapsamlı ve uzman ustalar barındırma hedefini devam ettirecektir biliyoruzki asl olan kaliteli bir hizmetin sonrasında oluşan güvendir.

boya1USTA BOYACININ DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

1-evin yapısı
Evin yapısına dikkat ederler çünkü evin hangi renklerle değiştirile bileceğini bildikleri için özen gösterirler.
2-kullanılan boya ve malzemeler
Boyacı lar kullanılan boyaya ve malzemelere çok dikkat ederler çünkü eğer boya iyi değilse bütün emek ve çaba boşa gidebilir malzemede de öyledir.boyacı lar malzemelere de dikkat ederler.
3-duvarın yapı bakımından özellikleri
Boyacı lar duvarın yapısına önem verirler çünkü hangi duvarda yağlı boya hangi duvarda normal boyanın kullanılacağını bilirler.
Bunlar boyacı ların dikkat ettikleri unsurlardır.bunun dışında boyacı yanındaki kadrosunu iyi seçmelidir. Sanatını yapabilen yetenekli kişileri yanında bulundurması gerekir.her izin boya yapmayı beceremez belli bir aşamadan geçmesi bilgi alması gerekir.üstün tecrübeli kişilerle çalışması gerekir

boya2Üstün bir tecrübeye sahip olan boyacı da şu özellikler bulunur
1-bilgi ve birikime sahiptir
2-işini temiz ve titiz yapar
3-yaptığı işin hakkını verir
4-güven kazanır
Ve bunu gibi bir çok özellik daha bulunur.
Bize göre tecrübe ve güven en başta gelir insanların mesleğini iyi yapan ve tecrübeli boyacı lara ihtiyacı vardır .buda insanların en doğal haklarıdır.sitemizde de zaten böle boyacı lar bulunmaktadır.

Boyacı lık kesinlikle küçümsenmeyecek bir meslektir. Çünkü evde evin cephesin de görünümünde sadece yapısı değil boyanın da etkisi vardır .tabi böylece boyacıda ön plana çıkar çünkü boyayı yapan boyacı olduğu için bütün marifetini gösterir.böylece hem hüneri ortaya çıkar hem ev ve cephesi içi de dahil güzel bir görünüm ortaya çıkar buda toplumumuzca hoş karşılanır ve belirli yerlerde tanınmış olacağı için artık işleri de açılır ya insanların bazen kendi çevresi içinde bile konuşması bazen boyacı olan insanların işlerini açar kısaca ne boya boyacısız nede boyacı boyasız olur sonuçta bir meslek olduğu için boyacılık küçümsenemez ve boyacı lara daha çok uzun yıllar ihtiyacımız olacaktır …

boya3Genel İlkeler
Öncelikle uygulaması yapılacak olan boyaya boyacı nın gerekli alet ve cihazların tam mevcut olması gereklidir. Boyacı uygulama yaparken kesinlikle aynı sistemde ve aynı markaya uygun ürünler kullanmalıdır. Seçimine karar verilmış olan malzemenin uygulama yöntemlerine mutlaka uyulmalıdır. Boyacı Hiçbir boyayı kesinlikle kirli ve nemli yüzeylere uygulamamalıdır. uygulama yapılacak boya yapısına göre yüzey hazırlamalıdır. Varsa alt yapıdaki yanı boyadan önc hatalar giderilmelidir. İlk defa boyanacak yeni çimento sıvası yapılmış veya brüt beton yüzeyler için en erken uygulama 3-4 hafta sonra yapılmalıdır. Bütün boyalar uygulamadan önce kabında iyice uygun bir karıştırıcı ile karıştırılmalı ve tam istenen sekle gelmesi saglanmalıdır. Ahşap koruyucu, selülozik dolgu verniği ve epoksi grubu ürünleri kabında karıştırıldıktan sonra başka bir kaba alınarak tekrar karıştırılmalıdır. Boyalar çok sıcak veya çok soğuk ortamlarda uygulanmalıdır. Boyama işlemi ince katlar halinde yapılmalıdır. Boyaya toz veya sıvı katkı yapılmamalıdır ve ambalaj üzerinde belirtilen inceltme oranından daha cok inceltilmemelidir. İyi yapışma sağlamak için ise parlak yüzey mutlaka matlaştırılmalıdır. Artan boyayı tekrar kullanabilmek için boyaya yüzeyini saracak kadar kendi inceltisinden ek edilmeli ve karıştırılmadan ağzı kapatılarak serin bir yerde muhafaza edilmelidir.Bu konuda boyacı hassas olmalıdır.

boya4İşlemlerden geçirilerek boyanmaya hazır duruma getirilen yüzeylerin temiz kalması için boyacı tarafından iki kat astar uygulanır. Bu ilk kat malzeme ile yüze boya sistemi arasında aderans adı verılen bır köprü oluşturulur. Ahşap ve metallerde özle astarlar kullanılır. Anti-korozif nitelikteki metal astarlarının dışında mineral bağlayıcı türlerinde kullanılması alkali dirençlerinin yüksek olmasını sağlar. İki kat (primer) sonrasında,yüzeyin düzgün olmadığı durumlarda ıse astarın üzerine yoklama şeklinde ve çelik spatül ile macun cekılır . Büyük çatlak ,yarık ve çukurlar bir defada doldurulmayıp, uygulama ince katlar halinde yapılmalıdır ve boyacı nın bu uygulamayı hassasiyetle yapması gerekir.
Macunun,tamamen kurumasından sonra boyacı tarafından zımparalanarak, ikinci kat astar çekilir. Son kat boyalar ise dış koşullara dayanımı sağlamak ve görsel etkiyi kazandırma özelliğine sahiptir. Son kat boya olarak genelde TS 39’a uygun boyalar özel performans gerektiren durumlarda ekopsi- poliüretan- klor- kauçuk gibi bağlayıcılar kullanılır. Boya uygulamalarında dikkat edilmesi gereken durumlar şöyle sıralanmaktadır.

a- Bir boyama işleminde, boyacı tarafından her zaman ayrı sisteme markaya ait ürünler kullanılmalıdır. Yapılmadan önce iyice karıştırılmalı uygun koşullarda saklanmalıdır. Malzeme seçildikten sonra ona en uyumlu uygulama sistemi boyacı tarafından seçilmeli ve tatbik edilmelidir.

boya5b- Boyalar hiçbir zaman ve şekilde kirli ve nemli yüzeylere yapılmamalı, yüzey öngörülen tavsiye edilen biçime göre temizlenmelidir.ve Boyacı Ön kontrol yapmadan boya işlemine başlamamalıdır. Boyacı Uygulamada boya ve verniklerin fırça ile yapılışında iz kalmamasına özen göstermelidir. Uygulama genel kural gereğince -5c sıcaklığın altında ve yüzde 80 nisbi nem oranının üzerinde yapılmamalıdır. Yüzey yağ- küf- toz- is- gibi kirlerden arındırılmalı, boyanacak yeni sıva ve beton yüzeylerin prizini tamamlanmış olmasına özen gösterilmelidir…

c- Boyacı Ahşap elemanların özellikle dış doğramalarının tüm yüzeylerine montajdan önce ilk kat astar yapmalıdır. Diğer malzemelerde macun uygulama sırasına benzer olarak iki kat astardan sonra olmalıdır. Üst üste boya uygulana bilmesi için alt tabakanın dokunma kuruluğuna gelmesi beklenmelidir.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

26 Yorum

 1. YEŞİLDEKORASYON-İST

  ALÇI,
  SATEN BOYA,
  SEDEF BAYA
  DIŞ CEPHE BOYASI,
  DIŞ CEPHE MANTOLAMA,
  KARTONPİYER İŞLERİ YAPILMAKTA
  BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
  İnşaat firmaların dikkatine ekip olarak işçilik ve malzemeli iş yapmaktayız
  05312934227

 2. Alçı boya tadilat stropiyer ustasıyım işimi temiz yaparım İstanbul eseyurta oturuyorum 05435463821

 3. Merhaba Cennet temizlik bünyesinde her türlü badana boya halı yıkama günlük ev temizlikleri ofis temizlikleri nşaat sonrası temizlikler itina ile yapılır uzman ekibimizle 24 saat hizmetinzdeyiz.
  05356245052

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu