Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

İzmir Ekonomi Üniversitesi Cazip Yüksek Lisans Pragramları Sunuyor

izmir ekonomi universitesiÜniversite, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri enstitüleri aracılığıyla; lisans eğitimini tamamlamış, hızlı değişim ve rekabet ortamında farklılık yaratmayı hedefleyen kişiler için lisansüstü düzeyinde eğitim, araştırma ve bireysel gelişim fırsatları sunuyor. Executive MBA ve MBA yüksek lisans programlan diğer üniversitelerde olduğu gibi okulun talepte en öne çıkan yüksek lisans bölümleri.

Ayrıca, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yürütülmekte olan programlardan Akıllı Mühendislik Sistemleri Yüksek Lisans Programı disiplinler arası bir program ve diğer programlara kıyasla okulun en yoğun talep alan yüksek lisans bölümü olarak öne çıkıyor. Matematik alanında da Finansal Matematik Yüksek Lisans Programı son yıllarda ciddi ölçüde talep alıyor. Yeni açılacak olan ileri Mimari T asarım ve Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programlarının da aynı oranda talep görmesi bekleniyor. Sürdürülebilir Enerji, Medya ve iletişim Çalışmaları, Finans, Tasarım alanındaki programlar da üniversitenin cazip yüksek lisans programları arasında.

Her yıl 250 civarında öğrencinin yüksek lisans yapmak için başvurduğu üniversitede programların ücretleri kredi-saat ücreti olarak almıyor. Kredi-saat ücreti programlara göre 250-475 TL arasında değişiyor.

Yüksek lisans programlarına başvuru kabul etmeye başlayan üniversitenin başvuru süresi 17 Ocak’a kadar devam edecek.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu