İş Fikirleri ve İş Kurmak

Kahve aromalı çoraplar, ayak kokusunu engelliyor

Kahve aromalı çoraplar, ayak kokusunu engelliyor.

Erzak Bakanlığı’nın ATLAS çorapları kötü kokuları absorbe eden kahve aromasının yanı sıra havalandırma ve nem emici yapıya sahip.

Wool & Prince firmasının ürettiği tişörtler 100 gün boyunca yıkama gerekmeksizin hoş kokularını koruyorlardı. Fakat bu çoraplar için geçerli değil. MIT tabanlı Erzak Bakanlığı, kötü kokuları absorbe eden kahve aromasının yanı sıra havalandırma ve nem emici yapıya sahip ATLAS çoraplarını tanıttı.

coffeesocks

Firma, gün içindeki en aktif organımız olan ayağın farklı bölümlerini inceleme altına almaya başlamıştı. Baskının nerede en yoğun olduğunu, sıcaklığın ve terlemenin en çok hangi bölgede bulunduğunu analiz eden çalışma ekibi, en çok gerekli bölgelerde destek ve havalandırma gibi özellikleri bulunan, ofis çalışanları için uygun bir çorapları tasarlamayı başardı. Bu çoraplar nem emici maddeden üretilmiş ve gerekli yerlerde bloklar halinde bulunan destekleyici pedlere sahip. Havalandrma ise her iki blok arasındaki boşluklarla sağlanıyor. Bu da ayak baskı altındayken sıcaklığın dışarı aktarılmasını ve aerasyon sağlıyor. Son olarak, çorapta kullanılan lifler karbonize edilmiş kahve ile işlenerek kötü kokuları absorbe edilmesi sağlanmış. Aşağıdaki video, bu çorapların tasarımının ardında yatan teknik hakkında detaylı bilgi vermektedir.

Erzak Bakanlığı, çiftinin $28’lık etiket fiyatıyla satıldığı Kickstarter üzerinde bulunan projeden $200,000 topladı.

Website: www.ministryofsupply.com

kaynak : www.myfikirler.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Az bir parayla düzenli günlük geliriniz olsun istermisiniz ne bayilik parası ne frence parası ne dosya parası nede proje parası nede komisyon parası istemiyoruz bizim çiftlikte doğal organik özgür tavuk köy yumurtası üretiyoruz az parası olup ta ne iş yapabilirim diye düşünen ve tarıma yatırım yapmak ist eyip de arazim yok diye düşünmeyin 600 dönüm arazimiz var burada sizde paranız ölçüsünde bize katılabilirsiniz verdiniz parada size bir ay gibi kısa bir sürede dönüyor kısaca size bir hesap yapalım
    örneğin bin adet tavuk alıyorsunuz tavuğun tanesi 10 Tl 1000×10 = 10 bin TL ediyor köy yumurtasının tanesi 750 KRŞ bin tavuk günlük ortalama 800 yumurta verir 800 x 750 =günlük 600 TL ediyor 600 TL de ayda 18 bin TL ediyor verdiğiniz para size kısa bir sürede dönüyor ilgilenen arkadaşlar eko tarım doğal ürünler must19_@.com tel 0541 440 81 51 youtubeda çorum/ sungurlu Mustafa kayar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu