Kariyer ve İş

Kariyeriniz İçin Taze Bir Başlangıç

Başarılı bir kariyer için öneriler

Yapmanız gereken şey: kariyerinizde olmasını istediğiniz ilerlemeyi ve hazzı bulmak. Aşağıdaki önerilerden faydalanabilirsiniz:

İşinizin Hangi Yönlerini Beğendiğinizi Belirleyin

Ve daha sonra bu yönleri arttırmak için ne gerekiyorsa yapın. Sevdiğiniz bir proje içerisinde olduğunuzda, iş gününüz işkence olmaktansa bir eğlence haline dönüşür. Hoşunuza giden görevlerin iş arkadaşlarınızın ve patronunuzun hoşuna gitmeyenler olduğunun da farkına varabilirsiniz. Bu tip projelerdense, başarılı olma ihtimalinizin yüksek olduğu projelere odaklanmaya çalışın.

Etrafınızdaki İnsanlardan Yararlanın

Ofisinizde, işinde en başarılı görünen kişiler kim? Onlardan ne öğrenebilirsiniz? Pozitif bir enerjiyle çalışan kişilerin enerjileri etraflarındaki insanları da etkiler. Bu tarz kişilerin enerjilerinin sizi de olumlu yönde etkilemesine izin verin.

kariyeriniz
kariyeriniz

Kariyerinizin Özünü Belirleyin

Profesyonel ve kişisel olarak kim olduğunuzu içeren bir cümle yazmak zorunda olsanız, ne yazardınız? Ne yapmak istediğiniz ve kim olmak istediğiniz konusunda sizi teşvik edecek, kariyerinizi özetleyen bir imza oluşturun.

Neleri Kontrol Edip Edemeyeceğinizin Farkına Varın

İş ortamında sizi strese sokan şeyleri yazın. Kontrol altına alabileceklerinizi yuvarlak içine alın ve diğerlini listenizden atın. Artık listenizden çıkardığınız maddeler üzerinde gereksiz yere enerji harcamaktansa, tüm enerjinizi çözüm üretebileceğiniz noktalar üzerine yoğunlaştırabilirsiniz.

Pozisyonunuzun Üzerindeki Görevleri Üstlenin

Sizin üstünüzdeki bir pozisyonun görevlerini üstlenmeyi teklif edin. Bu göreve aşina olmak sizi gelecek terfi için en muhtemel aday haline getirir.

Özgeçmişinizi Doğrudan Etkileyecek Projelerde Başarıya Ulaşın

Bir proje seçerken size en çok faydalı olabilecek olanı seçmeye özen gösterin. İşinizin sonuçlarını hesapladığınızdan ve daima yenilemeniz gereken başarılarınızı özgeçmişinize eklediğinizden emin olun.

İş Hayatınızda Arkadaşlarınız Olsun 

İş arkadaşlarınız ofis hayatının nasıl bir şey olduğunu herkesten daha iyi anlar ve size daha anlayışlı yaklaşır. İş arkadaşlarınızla arkadaşlık kurmak için zaman ayırın. Onları tanımak için zaman harcadığınızda hem profesyonel, hem de kişisel anlamda onlardan çok faydalanabilirsiniz.

Büyük ve Küçük Resimleri Görün

Profesyonel hayatınız için çizdiğiniz büyük resim nedir? Peki bu resme ulaşabilmek adına çizdiğiniz günlük küçük resimler nelerdir? Asıl amaçlarınıza ulaşabilmek için profesyonel bir kuruluşa katılmak veya kendinize bir akıl hocası bulmak gibi bu gün başarabileceğiniz küçük hedefler belirleyin.

Doğru Yolda Olduğunuza Emin Olun

Gerçekten yapmak istediğiniz şeyi mi yapıyorsunuz? Yapmak istediğiniz şeyi yapmak için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer kariyeriniz ilgi alanlarınızla, karakterinizle ve alışkanlıklarınızla uyuşmuyorsa, yukarıdaki önerilerin hiçbiri işinize yaramaz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu