Anasayfa / Sağlık Haberleri / Katar’dan Rusya’ya estetik merkezleri kuracak

Katar’dan Rusya’ya estetik merkezleri kuracakEthica Sağlık Grubu’nun markası Estethica, Moskova, St. Petersburg ve Katana da gidecek. Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. Murat Akdoğan, Toronto için de görüşmeler yaptıklarını ve yaklaşık iki yılda sağlık sektörüne 90 milyon dolar yatırım yapacaklarını söylüyor.

Kişiye özel sağlık hizmetleri son yıllarda olduk-,ça rağbet gören bir hizmet türüne dönüşmüş durumda. Hastanın özel şoförle evinden alınıp, evine bırakılması, havaalanından alınıp şehir turu yaptırılması, tercümanlık hizmeti gibi pek çok hizmet VIP olarak hastalara veriliyor, işte Ethica da oluşturduğu alt markası Estethica ile bu hizmeti veriyor. Yeni bir konsept oluşturan grup, ekim ayının başında basketbolcu Kaya Peker, Dr. Murat Akdoğan ve işadamı Berkan Demiralp ortaklığında Istinye Park Hillside City Club içerisinde yeni sağlıklı güzellik merkezini de açtı.

estethica

İki yeni hastane daha geliyor

Ethica’nın yaklaşık iki yılda 90 milyon dolar yatırım yapacağını söyleyen Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. Murat Akdoğan, estetik ve plastik cerrahi üzerine Katar, St. Petersburg ve Moskova’da hastane açacaklarını, Toronto’da da hastane projesi üzerine çalıştıklarını belirtiyor.

Ethica’nın kurucusu Murat Akdoğan’ın öyküsü ise kısaca şöyle: Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümii’nü bitirdikten ve doktorasını yaptıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde hocalık yapmaya başlayan Dr. Murat Akdoğan, profesyonel olarak iş hayatına ise Baymak’ta başladı. Ekonomik krizden dolayı borçlu olan Baymak’ı iyi bir konuma getirip şirketin ortağı olan Akdoğan, aynı zamanda hayallerimin peşinden giderek sağlık sektörüne girdi. Bu yılın mart ayında Baymaktaki hisselerini satıp artık ağırlıklı olarak sağlık ve inşaat sektöründe yer almaya karar veren Akdoğan, bugün Ethica’yı bir genel, üç de plastik ve estetik cerrahi olmak üzere toplam dört adet hastaneye ulaştırdı.

2007 yılından beri sektörde hizmet verdiklerini söyleyen Akdoğan, iki adet daha yeni hastane projelerinin olduğunu söylüyor. Akdoğan, “Biri Kızıltoprak’ta 155 yataklı genel bir hastane olacak. Diğeri de Merter’de olacak” diyor.

İstihdamı bin 500’e çıkaracak

Ethica Sağlık Grubu 650 kişiye istihdam sağlıyor. Akdoğan bu rakamın iki yıl içerisinde bin 500’e ulaşacağını söylüyor. Önümüzdeki dönemde İstanbul dışına da yatırım yapacaklarını belirten Akdoğan, Ankara ve Antalya’nın ilk hedefledikleri kentler olduğunu sözlerine ekliyor.
Ethica’nın bir markası olan Estethica’yı da oluşturduklarını kaydeden Akdoğan, saç ekiminden dermatolojiye, diş kliniğinden estetik ve plastik cerrahi operasyonlara kadar tepeden tırnağa ihtiyaç olabilecek her türlü estetik işlemi sunduklarını belirtiyor. Estetik ve plastik cerrahi, genel cerrahi, ameliyatsız varis tedavisi, dermatoloji, medikal estetik, lazer uygulamaları, sağlıklı yaşam kliniği (diyetisyen-psikolog), saç ekimi, ağız ve diş sağlığı, akupunktur, kEstetik DişHekimliğiEstetik DişHekimliği Hakkında Beyazlatma TedavisiKüçük, Kısa ve Kırık Dişlerin Tedavisialıcı makyaj, medikal masaj ve vücut bakımları, medikal el-ayak bakımı diğer hizmet verilen bölümler.

  Sağlıklı Oruç Tutmak ve Sahur Yemekleri

Özel şoför hizmeti

Ekim ayının başında basketbolcu Kaya Peker ve işadamı Berkan Demiralp ortaklığında istinye Park Hillside City Club içerisinde yeni sağlıklı güzellik merkezini açtıklarını ifade eden Akdoğan, yine bu modelden yola çıkarak iki yakada da farklı ana lokasyonlar belirleyip yeni yerler açmayı planladıklarını sözlerine ekliyor. Akdoğan, şöyle devam ediyor:

“Şık ve modern dekorasyonuyla kendinizi evinizde gibi rahat hissedeceğiniz Estethica istinye Park, Ethica hastanelerinde alacağınız cerrahi işlemler için özel şoför hizmeti ile sizleri evinizden alıp alacağınız hizmet sonrası sizi evinize bırakıyor. Burada Micro Plus, Smoothshapes, medikal el ayak bakımı, solaryum hizmetlerimiz dışında diğer hastanelerimizde yapılan tüm işlemler için buradan yönlendirme de yapılabiliyor.”

Yabancı hastaya şehir turu

Özel İncirli Ethica Hastanesi’nde ise modern teknolojik cihazlarla, uzman doktorları eşliğinde hizmet sunuluyor. Estethica’larda yurtdışından gelen hastalara VIP hizmet sunulduğunu ifade eden Dr. Murat Akdoğan, “Burada.özel araçla havaalanında karşılayıp konaklama, şehir turları, tercümanlık gibi hizmetleri sunup operasyon sonrası kontrolleri için hastane transferlerini de organize edip, her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak ülkelerine dönmelerini sağlanıyor” diyor.

20 aya yayılmış olan yeni yatırımların bulunduğunu ifade eden Akdoğan, 2014 yılında 50 milyon dolar yatırım yapacaklarını, toplam yatırımın ise 90 milyon dolar olacağını vurguluyor.

Ethica olarak yurtdışı projelerinin de olduğunu ifade eden Dr. Murat Akdoğan, Katar’da kralın kuzeni ile bir hastane projelerinin bulunduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor:

“Öncelikle estetik ve plastik cerrahi hastanesi olarak başlayacak sonrasında hastaneye dönüşecek. Yine St. Petersburg ve Moskova’da olacak bir hastane projemiz daha var. O da estetik cerrahi üzerine olacak. Bunun yanı sıra Toronto’da da bir projemiz olacak. Üzerinde çalışıyoruz. Hedefimiz; estetik ve plastik cerrahi alanında sadece Türkiye’de değil dünya çapında bir marka olmak.”

76 milyar liralık pazar

Türkiye’de özel sağlık sektörünün ulaştığı tahmini hacim 76 milyar lira. Pazar büyüme hızı ise yüzde 9. Yılda 4,4 milyon cerrahi operasyon, 4 bin organ naJdi ve altı yüz naMi yapılıyor. Türkiye’de 30 Haziran 2013 tarihi itibariyle 540 özel hastane bulunuyor. Özel hastanelerin sahip olduğu yatak sayısı ise 36 bin 638. Bu yatak sayısının nitelikli yatak kısmı 26 bin 418 (yüzde 72,1), yoğun bakım yatağı sayısı 9 bin 313 (yüzde 25,4). Özel hastanelerde yapılan ayakta muayene sayısı İse 34 milyon (Türkiye toplamı 205 milyon).
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerlilerin biyoteknolojik ilaç yarışı

Dünyada biyoteknolojik ilaçların kullanım oranı yüzde 20’lere ulaşmış durumda ve artmaya devam ediyor. Türkiye’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir