Şirket Haberleri

Kemal Tanca İtalyan Butteri’yle Lisans Anlaşması Yaptı

Kemal Tanca, erkek ayakkabısı üreten İtalya merkezli Gian Franco Butteri’yle lisans anlaşması yaptı. Bu marka altında üreteceği ayakkabıları mağazalarında satacak olan firma, Gian Franco for Kemal Tanca markasıyla da üretim yapacak…

kemal tanca butteriEKONOMİK durgunluğun başladığı 2008 yılından bu yana Türkiye pazarına yönelen Avrupalı firmalar arasına İtalyan ayakkabı üreticisi Gian Franco Butteri de katıldı. Üst gelir grubu erkek ayakkabılarıyla isim yapan İtalyan şirket, Türkiye’deki üretim ve satış haklarını Kemal Tanca’ya verdi.

Kemal Tanca Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Tanca, bu anlaşmayla birlikte Gian Franco Butteri markasıyla üretecekleri ayakkabıları kendi mağazalarında satacaklarını, bunun yanında Gian Franco for Kemal Tanca markasıyla da üretim yapacaklarını belirtiyor. Her iki marka ayakkabıların da önümüzdeki yaz sezonunda satışına başlayacaklarını ifade eden Tanca, ilk sezon için 20 bin çift satış yapmayı planladıklarını söylüyor.Butteri ile yaptıkları işbirliğinin kendilerini yeni pazarlara taşıyacağını da dile getiren Tanca, “Ayakkabı sektöründe 63 yılı geride bıraktık. Koleksiyonumuzun büyük bölümünü bugüne kadar hep İtalya’daki partnerlerimizle birlikte oluşturuyorduk. Gian Franco Butteri’de bu firmalardan biriydi. İşbirliğimizi farklı bir noktaya taşıma kararı aldık” diyor.

“YABANCILARLA İŞBİRLİĞİ”

Türkiye’de halen 110 mağazası bulunan Kemal Tanca, kendi markasıyla yılda yaklaşık 1 milyon çift erkek ve kadın ayakkabısı üretip satıyor. Firma ikinci bir mağaza zinciri olan Tanca Plus mağazalarında ise Armani Jeans, Calvin Klein, Versace, Valentino, Moschino, Rocco Boroc-ca, Moreschi gibi İtalyan menşeli markaların ürünlerini satıyor. Firma ayrıca Rapisardi, Bi-onatura, Take Me gibi İtalyan firmalarla koleksiyon oluşturma konusunda işbirliği yapıyor. Türkiye’nin ayakkabı sektöründe İtalya’nın ardından dünyada ikinci sırada bulunduğunu vurgulayan Tanca, sözlerine şöyle devam ediyor: “Sektörümüz buna rağmen markalaşma konusunda sıkıntı yaşıyor. Birçok firma birbirine benzer koleksiyonlarla tüketicilerin karşısına çıkıyor. Dünya markası olmak için yeni trendlere açık olmak ve yeniliklere ayak uydurmak gerekiyor. Yabancı firmalarla işbirliği yaparak, yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olarak yolumuza devam ediyoruz. Butteri ile yaptığımız anlaşma da aslında bu doğrultuda aldığımız kararın bir sonucu. Doğru işbirlikleri yaparak kalite ve koleksiyon yapımızı daha ileri seviyelere taşımayı amaçlıyoruz.”

Üst gelir grubuna mal satıyor

1992 yılında İtalya Marche’de kurulan Gian Franco Butteri’nin başta İtalya vs Rusya olmak üzere çeşitli ülkelerde mağazaları var. Erkek ayakkabısında farklı koleksiyonlarıyla dikkat çeken şirket, üst gelir grubuna yönelik üretim yapıyor. Sektörde moda yaratan firmalardan biri olarak kabul edilen Butteri, sağlık ve rahatlık bakımından da tercih edilen markaların başında geliyor. Her sezon piyasaya yaklaşık 100 model ayakkabı çıkaran firmanın koleksiyonu, klasik modellerden günlük giyime kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Özbey MenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu