Bayilik Veren Firmalarİş Fikirleri

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Bayilik Veren 30 Marka

Dünyaca ünlü kafe, yenilikçi spor salonu, evde bakım hizmeti, özel optik ürünleri, orijinal parti süsleri, çocuk oyun merkezi… Dünya genelinde yüzlerce şubesi olan yabancı markalar Türkiye’de yatırımcı arıyor. İşte, franchise şartları…Girişimci Arayan 30 Yabancı Marka

FRANCHISING sistemiyle yeni bir iş mi kurmak istiyorsunuz? Eğer yanıtınız evet ise bu araştırmamızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Avrupa Franchise Federasyonu (EFF) ve Ulusal Franchise Derneği’nin (UFRAD) araştırmalarını, sektör analiz ve raporlarını inceledik.

Ayrıca Entrepreneur’s 2017 Franchise 500 listesini araştırdık. Bunların arasında Türkiye’de yatırımcı bulma şansı yüksek işleri mercek altına aldık. Yaptığımız bu çalışma ile kendi işini kurmak isteyenler için adeta mini bir rehber hazırladık. İşte, 30 şirketin franchise yatırım şartları…

E FİT STUDIO

Yeni spor trendi

Macaristan’ta 2015’de kumlan spor stüdyosu E Fit Studio, önümüzdeki bir yıl içinde Türkiye’de 18 şube açmayı hedefliyor. Şirketin halen Avrupa ülkeleri ve ABD’de 50 şubesi bulunuyor. E Fit Studio’nun franchise giriş bedeli 40 bin TL+KDV olarak belirlenmiş. Ortalama işletme sermayesi ise 175-200 bin TL+KDV arasında değişiyor. Şirket, yatırımcılardan reklam katılım payı almıyor. Sürekli franchise ödemesi ise 2 bin TL+KDV. Yeni açılacak şubeler için uygun bölgelerde en az 100-140 metrekarelik bir işyeri gereldyor. Bu yerlerin giriş kat olması şart.

Telefon: 0212 270 40 10
E-posta: bilgi@efit.com.tr
Web: efit.com.tr

COLD STONE CREAMERY

Dondurması çok meşhur

Dondurma, kafe markası ABD menşeli Cold Stone Creamery, 2013’ten bu yana Türkiye pazarında faaliyet gösteriyor. Franchi-sing sistemiyle açılmış 17 şubesi var. Şirket, özellikle AVM’lerde yeni şubeler açmayı hedefliyor.

Cold Stone Creamery’in franchise bedeli 35 bin dolar. Bir şubenin ortalama işletme sermayesi 450 bin TL. Şirket, reklam katılım payı olarak cirodan yüzde 3 pay alıyor. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 5. Firma, yeni açılacak şubeler için önceliği Ege ve Akdeniz Bölgeleri’ndeki gelişmiş il ve ilçelere verecek.

Telefon: 0126 545 88 45
E-posta: csc@coldstonecreamery.com.tr
Web: coldstonecreamery.com.tr

SANDELLA’S

Her damak tadma uygun

Pizza, salata, çorba, Meksika mutfağı… Birçok farklı lezzetin bir arada sunulduğu ABD menşeli Sandella’s, 2016’da Türkiye’de franchise vermeye başladı. Firma, önümüzdeki bir yıl içinde franchising sistemiyle 15 yeni restoran açmayı hedefliyor.

Franchise giriş bedeli konseptte göre 30-50 bin dolar arasında değişiyor. Ortalama işletme sermayesi ise 450-900 bin TL arasında değişiyor. Şirket, franchisee’lerden reklam katılım payı olarak yüzde 2 pay alıyor. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 5 olarak belirlenmiş. Sandella’s ekspres konsepti için AVM’leri, kafe-restoran konsepti içinse işlek caddeleri tercih ediyor. Yeni açılacak şubeler için öncelik İstanbul’a verilmiş. Ancak, diğer illerden gelecek, franchise talepleri de değerlendirilecek.

Telefon: 0212 669 94 88
E-posta: franchise@emiser.com.tr
Web: sandellas.com

EDY’S NEW YORK CAFE&PİZZA

ABD’den yeni bir marka daha

ABD menşeli Edy’s New York Cafe&Pizza, 2016’da franchise vermeye başladı. Anadolu’dan gelecek franchise talepleri değerlendiriliyor. Yeni açılacak bir şubenin en az 25 en fazla 500 metrekare büyüklüğünde olması isteniyor. Ortalama işletme sermayesi 50-600 bin TL arasında değişiyor. Reklam katılım payı olarak cirodan yüzde 2, sürekli franchise ödemesi olarak yüzde 2 pay almıyor.

Bu mesleği benimseyebilecek, kendini bu alanda yetiştirebilecek ve yeniliklere uyum sağlayabilecek girişimcilere öncelik tanınıyor. Mesleğin gerektirdiği bilgileri kavrayabilecek ve kafe-restoran sistemine uyum sağlayabilecek girişimciler aranıyor.

Telefon: 0224 99 99 173
E-posta: info@newyorkcafe.com.tr
Web: newyorkcafe.com.tr

SINCERELY YOĞURT

Frozen tutkunlarına

2009’da ABD’de kumlan Sincerely Yoğurt, bu yıl Türkiye pazarına giriş yaptı. Frozen yoğurt markası, zengin ve farklı dondurulmuş yoğurt çeşidi ve 80’in üzerinde malzeme seçeneğiyle ABD ve Meksika’da oldukça popüler. Firma yetkilileri, girişimciye kanıtlanmış model, devamlı sunulan destek, tanınmış bir markanın ailesi olmak, hazır sistem gibi pek çok avantaj sağladıklarını belirtiyor.

Franchise giriş bedeli 30 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi ise 50 bin dolar. Reklam katılım payı yüzde 2. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 6 olarak belirlenmiş. Yeni açılacak şubeler için öncelik Marmara ve Ege Bölgeleri’nde olacak.

E-posta: franchising@sincerelyyogurt.com
Web: sincerelyyogurt.com

LETS FİT

Fit ve zinde

İspanya menşeli spor merkezi Lets Fit, bir yıl içinde Türkiye’de 10 şube açmayı hedefliyor. Bunların ikisi şirket tarafından işletilecek. Diğer sekiz şube ise franehising sistemiyle açılacak. Franchise giriş bedeli 10 bin TL. Ortalama işletme sermayesi ise 100 bin TL. Şirket, girişimcilerden reklam katılım payı almıyor. Sürekli franchise ödemesi ise bin 500 TL olarak belirlenmiş. Yeni açılacak şubeler için Türkiye genelinde gelecek tüm franchise talepleri değerlendiriliyor. Bu merkezlerde deneyimli antrenörler ve diyetisyenler eşliğinde 20 dakikalık EMS antrenmanı programları uygulanıyor.

Telefon: 0850 888 50 50
E-posta: info@letsfit.com.tr
Web: letsfit.com.tr

PİEN PARFÜME

Yurtdışında büyüyor

Pien Parfüme, 2017’de franchising sistemiyle 15 yeni mağaza açmayı hedefliyor. Şirketin yurtiçinde 68 mağazası var. Ayrıca Almanya’da 14, Belçika Makedonya, Hollanda, KKTC ve Ukrayna’da birer mağazası var.
Pien Parfume’ün franchise giriş bedeli dahi bir mağazanın toplam yatırım tutarı 35 bin t TL+KDV. Perakendeciliği benimseyen, müşteri hizmeti anlayışı yüksek, kendi işinin sahibi olmak isteyen, vizyon sahibi, çalışmış olduğu firmanın hedeflerini benimseyip stratejileri doğrultusunda hareket edebilecek, çahştığı firmaya ve markasına artı değer katabilecek girişimci adaylarına öncelik verilecek.

Telefon: 0212 736 09 90
E-posta: info@pienparfume.com.tr
Web: pienparfume.com.tr

ABOUTINTERIM

Evde bakım hizmetleri

ABD’de 1996’da kurulan About Interim Healthcare evde bakım hizmetleri sunan bir franchise zinciri. Yatırım tutarı 48 bin dolardan başlıyor.

Telefon: 954 858 2735
E-posta: interimhealthcare.com
Web: interimhealthcare.com

APOLLO OPTİK

Optik mağazası

Türkiye optik zincir mağazalar pazarına yabancı markaların ilgisi sürüyor. Bu doğrultuda planlan olan Alman Apollo Optik, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak. Şirket, 1972’den bu yana faaliyet gösteriyor. 1989’dan bu yana ise franchise veriyor. Şirketin, 300’e yakın franchise şubesi var. Franchise koşullan yatırımcılarla yapılacak görüşmelerde belirleniyor.

Web adresi: apolio.de

PARTY POINT

Orijinal parti süsleri

Macar Party Point, doğum günü ya da diğer özel günler için düzenlenecek partiler için orijinal süs ürünleri satan bir mağazalar zinciri. İnternet mağazacılığı konsepti de var. Gerekli yatırım tutarı konsepte göre değişiyor.

Telefon: 06 1315-8833
E-posta: info@partypoint.hu
Web: partypoint.hu

La MIE CALİNE

Ekmek, pasta…

Farklı özelliklere sahip ekmek ve benzeri unlu mamuller üreten işletmelerin sayısı Türkiye’de de artıyor. Bu alanda yabancı menşeli birkaç marka Türkiye pazarında şubeler açtı. Fransa menşeli La Mie Caline’de franehising sistemiyle şubeler açmayı hedefliyor. Ekmek, pasta, sandviç gibi birçok farklı ürün çeşidi olan La Mie Caline’nin dünya genelinde 200’den fazla şubesi var. En az yatırım tutarı 10 bin euro’dan başlıyor.

Web adresi: lamiecaline.com

0X1 FRESH CARPET CLEANING

Çevre dostu halı temizleme

ABD menşeli Oxi Fresh Carpet Cleaning, oksijen destekli halı temizleme hizmeti sunuyor. ABD ve Kanada genelinde franehising sistemiyle açılmış şubeleri var. En az yatırım tutan 40-50 bin dolar arasında değişiyor.

Web: oxifresh.com

ERSAN ÇIPLAKEtiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu