Anasayfa / Şirket Haberleri / KOBİ’lere Hosting (Sunucu) Hizmeti

KOBİ’lere Hosting (Sunucu) Hizmeti

KOBİ’Lere hosting hizmeti sunuyor

aykut kalemYeni Türk Ticaret Kanunu ile hosting (sunucu) hizmeti alma ihtiyacı duyan KOBl’ler için bu alana yönelik birçok girişim başladı. Bu girişimlerden biri olan Ihost, sunduğu hizmetle KOBİ’lere yüksek performansla web sitelerinin, veri tabanı uygulamalarının ve mail hizmetlerinin yayın ve kullanım hızında artış sağlıyor.

KOBİ’ler için günümüz koşullarında firmalarını geliştirmek ve daha geniş kitlelere tanıtmak, hizmet ve ürünlerini internet ortamına taşımak, yeni müşteriler kazanmak, bu sayede hizmetlerini, ürünlerini beklentilere göre geliştirmek anlamında ciddi bir ihtiyaç var. Yeni Türk Ticaret Kanunu ile de KOBl’ler için aslında zor bir dönemin kapısı aralanıyor. Pek çok KOBİ için tamamen yabancı oldukları bir sektöre giriş yapıp hizmet almaları ve bu hizmetler üzerinde birtakım işlemler ile aktif kullanımları bekleniyor. Bu noktada KOBİ’lerin birden fazla çözüm ortağına ihtiyaçları olacak. Bir vveb tasarımcısı ve alan adı, hosting (sunucu) hizmeti için bir servis sağlayıcısı, bunlardan yalnızca birkaçı.

Hosting veya diğer adıyla barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişilebileceği bir bilgisayarda tutulması hizmeti, internette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istenen dosyaların saklanması gerekiyor.

Yüksek performansla hızlı mailWeb sitesine ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara vveb sunucusu, bu veri saklama ve yayınlama işlemine deweb hosting deniyor.

Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri bulunuyor.

işte Çözümtek Teknoloji’nin markası olan Ihost da alan adı ve hosting hizmetleri sunan şirketlerden biri. Ancak şirket Türkiye’de bir ilk olan SSD Smart Hosting hizmetini başlattı. Şirketin kurucu ortağı aynı zamanda sistem ve netvvork yöneticisi Aykut Kalem, SSD Smart Hosting’in bugün bilinen standart performanslı hosting hizmetleri yerine SSD (Solid State Disk) diskler kullanılan ser-verlarda, yüksekperformans ile vveb sitelerinin, veri tabanı uygulamalarının ve mail hizmetlerinin yayın ve kullanım hızında ciddi oranda artış sağladığını kaydediyor.

Ihost hizmetlerinden vveb ortamında işlem yapmak isteyen bireysel kullanıcılar, kurumsal firmalar, KOBl’ler, öğrenciler, proje geliştiriciler; kısacası vveb ortamında kendine ait birkarakteri, imzası olmasını isteyen herkes yararlanabiliyor.

Kalem, “Günümüz koşullarında pek çok işlemin vveb ortamında yürütüldüğü düşünülürse, hız en önemli beklenti olduğundan biz de müşterilerimize bu hızı temin edebileceğimizi garanti ediyoruz” diyor.

Paket fiyatları

Hosting paketleri Silver, Gold, Platinum vePlatinum++ olarak sunuluyor. Silver paket, daha küçük işletmeler ve bireysel kullanıcılar için. Paketin bedeli yıllık 14,99 dolar. Gold ise birden fazla vveb sitesi bulunan veya kendini vveb ortamında geliştirmek isteyen ilk kullanıcılara yönelik. Bu paketin bedeli ise yıllık 24,99 dolar.

Platinum paketi daha çok bayiler ve geliştiriciler için uygun ve 10 adete kadar vveb sitesi hizmetinin yayınlanmasınaolanak tanıyor. Hizmet bedeli ise yıllık 89,99 dolar olarak fiyatlandırıldı. Platinum++ büyük projelerin yayınlanabilmesine olanak sağlıyor. Kalem, “Bunu kapsamlı e-ticaret siteleri, yoğun kullanımları bulunan paylaşım siteleri, yüksek sayıda ziyaretçileri olan vveb siteleri olarak değerlendirebiliriz. Bu paketimizin bedeli ise yıllık 139,99 dolar” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir