Anasayfa / Emlak Haberleri / Konteyner Ev Fiyatları – Konteyner Ev Üretici Firmaları

Konteyner Ev Fiyatları – Konteyner Ev Üretici FirmalarıPrefabrik  Ev Fiyatları – Prefabrik Ev Üretici Firmaları

Yazlık olarak da kullanılmaya başlanan konteyner evler, hızlı üretim ve kolay kurulma özellikleri nedeniyle tercih ediliyor. Fiyatları 5 ile 50 bin TL arasında. Hem dayanıklılar hem de her türlü iklim şartında konforlular…

TİCARİ deniz taşımacılığının kaderini değiştiren bir şeydir konteyner. Amerikalı bir girişimci olan Malcolm McLean’m 1956 yılında icat etmese de, ilk kez deniz ticaretinde kullanmayı akıl ettiği konteynerler, o zamandan bu yana hem çok değiştiler hem de müthiş bir yaygınlığa ulaştılar. Bugün artık hayatımızın pek çok noktasında varlar. İnşaat şantiyelerinin vazgeçilmezi, depremzedelerin yuvası, kaldırım çiçekçisinin mekanı, konser festivallerinin seyyar tuvaleti, afet toplanma merkezlerinin deposu olarak çıkarlar karşımıza.

konteyner ev

Fonksiyonellikleri konteynerler prefabrik ev olarak kullanımını son yıllarda giderek yaygınlaştırdı. Bir hafta 10 gün gibi kısa bir sürede teslim edilen konteyner evler, son yıllarda yazlık ev olarak da kullanılmaya başladı.

KULLANIM YERLERİ ÇEŞİTLİ

Genellikle bağ ve bahçe gibi yerlerde kullanılan konteyner evler, son yıllarda yazlık olarak da kullanılmaya başlandı. Konteyner yaşam alanlarının kullanımı bu kadarla da sınırlı değil.

Ofis, şantiye, tuvalet ve duş, yatakhane ve yemekhane. bekçi ve güvenlik gibi birçok konteyner modeli var. Firmaların 8Ü kg/metrekare kar yükü. 80 km/saat rüzgar hızı, birinci derece deprem şartları ve üçüncü derece iklim bölgesini esas alarak ürettiği konteyner yaşam üniteleri, elektrik ve su tesisatlarının yanı sıra mutfak, banyo ve tuvalet gibi kullanım alanları hazırlanmış şekilde tüketiciye teslim ediliyor.

ÜRETİMİ ÇOK HIZLI

Tek ve iki katlı olarak üretilebilen bu yaşam üniteleri, güvenli yapılarıyla da dikkat çekiyor. Uluslararası kabul edilen standart ölçülerde imal edilen konteyner evlerin üretimi de oldukça hızlı. Bir hafta 10 gün gibi kısa bir sürede teslim edilen bu yaşam üniteleri, tabanı ahşap, duvarları alüminyum levhalarla kaplı, tavam ise çelik sac olarak üretiliyor. Dört köşesinde güçlü çelik taşıyıcı elemanlar kullanılan konteyner evlerin, kenarları ise çelik sac ve cam takviyeli reçinelerle kaplanıyor. Genişlik ve yüksekliği 2.4 metre olan konteyner evlerin, uzunlukları ise 6.9 ile 12 metre arasında değişebiliyor.

İSTEĞE GÖRE TASARLANIYOR

Duvarlarının dış tarafı çimento yonga levhalarla kaplanan konteyner evlerin, iç duvarları ise alçıpan levhalarla kaplanıyor. Isı yalıtımı için polistren köpük ve ses yalıtımı için strafor kullanılan konteyner evlerde, tavan izolasyonu için de genellikle cam yünü kullanılıyor. Çatı kaplaması olarak PVC yağmur dereleri ve inişleri takılan evlerin, dış yüzeyi çift kat astar ve çift kat yağlı boya, iç duvarları ve tavanı ise plastik boya ile boyanarak teslim ediliyor. İsteğe bağlı olarak iç duvarlarda alçı sıva ve dış duvarlarda da siding uygulaması yapılabiliyor.

ARSA YA DA BAHÇENİZ VARSA

Sahilde bir arsanız ya da bağ ve bahçe gibi bir yeriniz varsa siz de bir konteyner ev sahibi olabilirsiniz. Üç farklı konteyner ev üretimi yaptıklarını ifade-.eden Feza Prefabrik Satış Pazarlama ve Tasarım Müdürü Sıtkı Uşaklı, içi ve dışı sac panel olan sand-wich panel modellerinin daha uzun ömürlü olduğunu ve içinde ısıtma ve soğutma sistemi kurulabildiğini söylüyor, isterseniz dışı sac içini sunta ya da lambri kaplatmanız da mümkün.

Ev olarak kullanılan konteynerde yüzde 1 KDV uyguladıklarım belirten Hebo Yapı Müşteri Temsilcisi Esra Akçan Gün-dağ, tek odalı sandwich panel konteyner modellerinde fiyatın 6 bin 800 TL olduğunu söylüyor. Tek katlı ve çift katlı modellerde fiyatların değiştiğini vurgulayan Gündağ, “Eğer tasarım bir model isterseniz, fiyat 50 bin TL’ye kadar çıkıyor” diyor.

SİZİN YAPMANIZ GEREKENLER

Ama sizin yapmanız gerekenler de var tabi. Konteyner evi arsaya yerleştirmek için düz ve sert bir alana ihtiyacınız var. Bunun için zemin betonu dökebilir ya da parke taşı döşeyebilirsiniz. Ayrıca hafriyat işlemlerini de yaptırmanız gerekiyor. Bina dışındaki elektrik, ısıtma-soğutma tertibatı, temiz ve atık su bağlantılarını yaptırmak da size ait. Konteyner ev modelleri istendiğinde taşınabiliyor. Ancak kalıcı bir konteyner evim olsun istiyorsanız binanın elektrik ve su tesisatını bir mühendisin projelendirmesi gerekiyor. Belediyeden alınacak izin ve ruhsat işlerini halletmek de sizin işiniz.

HEKİM FLATPACK

Merkezi İstanbul’da olan Özge Yapı, Hekim Flatpack konteyner evleri 3×7 ve 2.4×6 metre ebatlarında standart olarak üretiyor. Firma yetkilileri, konteyner evleri isteğe bağlı olarak özel ölçülerde de ürettiklerini söylüyor. Sağlam şase konstrüksiyonu ve köşeleri sayesinde çok katlı olarak da kullanılabilen konteynerlerin taşıyıcı sistemi, yüksek yoğunluklu galvanizli çelikten kaynaksız olarak yapılıyor. Duvar ve çatı yalıtımına da sahip olan evler, istendiğinde kamyon üzerine konup istenilen yere taşınabiliyor. Firmanın tek odalı konteyner evlerinin fiyatı 4 bin 600 TL’den başlıyor.
HEBO KONTEYNER

Hebo Yapı’nm modüler sistem konteynerleri, tek ve çift katlı olarak kullanılabiliyor. Maliyeti düşük olan ve hızlı üretilebilen Hebo konteynerleri ofis ve büro olarak kullanmanın yanı sıra yazlık olarak da kullanmak mümkün. Güçlü çelik konstrüksiyonu sayesinde sık yer değiştirmeye de uygunlar.

Depreme dayanıklı. uzun ömürlü, ekonomik ve paslanma riski olmayan konteynerlerin üretiminde, asbest içermeyen doğal çimento levhalar kullanılıyor. Firmanın en küçük konteyner ev modelinin fiyatı 6 bin 800 TL’den başlıyor. Tasarım bir konteyner ev modeli isterseniz, fiyat 50 bin TL’ye kadar çıkıyor.

  Bodrum’a 21 yeni otel geliyor

PANDORA KONTEYNER

Maliyeti düşük ve üretimi hızlı olan Pondora konteynerler, kaynaksız yapı teknolojisiyle üretiliyor. Konstrüksiyonunda galvaniz yapı çeliği ve dış yüzey kaplamasında üzeri film kaplı boyalı galvaniz trapez saç kullanan firma birleşim yerlerinde ise cıvata ve somun sistemi uyguluyor. Konteynerin taban döşemelerinde ise yanmaz doğal çimento levhalar kullanılıyor. Firmanın en küçük 21 metrekare büyüklüğünde 3×7 konteyner ey modelinin fiyatı 7 bin 500 TL. iki veya üç konteyneri birleştirerek daha büyük bir ev sahibi olmak da mümkün.

FEZA PAKET EV

Feza Prefabrik firması, 42,51 ve 63 metrekare büyüklüğünde paket konteyner evler üretiyor. Modüler bir yapıya sahip olan konteyner evler. iklim şartlarına da uygun bir yapıya sahip.

42 metrekarelik bir yaşam konteynerlerinin içinde iki oda, bir salon, mutfak ve banyo bulunuyor. Konteynerin büyüklüğü arttıkça oda sayısı da artıyor. Isı izolasyonu olarak cam yünü kullanılan konteynerlerin, tabanına ise 16 mm kalınlığında çimentolu yonga levhalar yerleştiriliyor. Mutfak tezgahı, klozet, duş teknesi ve lavabo projeye göre yerleştiriliyor. Nakliye ve yüzde 18 KDV hariç firmanın paket ev fiyatları 17 bin ile 27 bin 300 TL arasında değişiyor.

AŞKAR KONTEYNER EV

Âşkar firmasının, 42 metrekare büyüklüğünde iki tip konteyner ev modeli var. İki katlı konteyner modelinin zemin katında salon, mutfak ve banyo, ikinci katında ise iki yatak odası ve hol bulunuyor. Tek katlı modeli ise iki oda, bir salon, mutfak ve banyodan oluşuyor. Isı izolasyonu olarak 80 mm kalınlığında cam yünü ve tavan kaplaması olarak PVC lambri kullanılan konteynerlerin, iç ve dış duvarlarında ses izolasyonu olarak da expanded polistren köpük (strafor) kullanılıyor. İsteğe bağlı olarak dış cephelerine siding kaplanabiIiyor.

Firmanın, KDV ve nakliye hariç en küçük konteyner ev (3×7) modelinin fiyatı 5 bin TL.

KARMOD PAKET EV

Karmod’un tek ve çift katlı 20 farklı konteyner paket ev modeli bulunuyor. Tekerlekli paket ev modeli de bulunan firmanın, en küçük konteyner modelinde iki oda, bir salon ve bir de duş bulunuyor. Firmanın 80 ülkeye ihraç ettiği yaşam konteynerleri, ofisten eve birçok alanda kullanılıyor. 18 farklı konteyner planıyla üretim yapan firma, konteynerlerin 60 mm kalınlığındaki duvarının ses ve yangın izolasyonu için polistren köpük kullanıyor. Firmanın en küçük konteyner ev modelinin fiyatı 12 bin TL’den başlıyor.

PREFABRİK YAPI

Hekim Holding kuruluşu olan Prefabrik Yapı’nm 48 metrekare büyüklüğünde Yonca konteyner ev modeli var. iki yatak odası, salon, mutfak ve banyodan oluşan Yonca modelinde, üç metrekarelik bir teras da bulunuyor. Firmanın kaynaksız yapım teknolojisi ile ürettiği konteyner evler, kullanım yeri ve amacına göre tek veya çok katlı olabiliyor. Firma, standart ebatlı monoblok konteynerleri birbirine ekleyerek farklı büyüklükte mekanlar yaratabiliyor.

MAKRO KONTEYNER EV

Makro Prefabrik, standart ölçülerde veya isteğe bağlı projelendirerek konteyner ev üretimi yapıyor. Genellikle bağ ve bahçe evi olarak ya da deniz kenarlarında tercih edilen konteyner evler, gizli çatılı veya isteğe bağlı olarak görsel çatılı üretilebiliyor. Firmanın, altı farklı büyüklük ve tipte standart konteyner ev modeli bulunuyor. İç duvar izolasyonu için 40mm kalınlığında polistren köpük kullanan firma, zemin kaplamasında ise 16 mm kalınlığında betopan levhalar üzerine PVC mineflo düşüyor. En küçük 3×7 (21 metrekare) konteynerın fiyatı 4 bin 200 TL’den başlıyor. İkili konteyner evlerin fiyatı ise 9 bin 600 TL’ye çıkıyor. Üzerine çatı eklerseniz bu fiyata 5-6 bin TL daha eklemeniz gerekiyor.

ASPLUS KONTEYNER EV

Âsprefabrik’in, Asplus Konteyner Ev modelinin yanı sıra dört farklı paket ev modeli var. 72 metrekare büyüklüğündeki Asplus Konteyner Ev modeli, iki oda, salon, banyo ve verandadan oluşuyor. Farklı büyüklükte dört paket konteyner ev modeli bulunan firmanın, en küçük paket konteyner ev modeli bir oda ve bir salondan oluşuyor. Daha büyük olan konteyner paket ev modellerinde, iki oda, bir salon, mutfak ve banyo bulunuyor. Asplus Konteyner evlerde fiyatlar 30-38 bin TL arasında değişiyor. Üretim tesisleri Çatalca’da olan firma, 17 ülkeye ihracat yapıyor.

ENDER KONTEYNER EV

Ender Çelik Yapı’nm, tek ve iki katlı farklı modellerde konteyner ev tipleri var. Firmanın modern üretim sistemi ile ürettiği konteyner ev modelleri, izoleli ve güvenli bir yapıda. Konteyner evler kapısından penceresine, elektrik tesisatından su tesisatına, yer kaplamalarından banyosuna kadar kullanıma hazır olarak fabrikada üretiliyor. Evler dört mevsim iklim şartlarına uygun olarak teslim ediliyor. Firmanın, 21 (3×7) metrekarelik standart konteyner ev modelinin fiyatı 6 bin 300 TL’den başlıyor. Evin metrekaresi büyüdükçe fiyatlar da değişiyor.

BİRLEŞİM KONTEYNER

Ev tipi konteyneri binanızın ya da yazlık arsanızın üzerine kurulabilen firma, isteğe bağlı olarak tekerlekli olarak da üretebiliyor. Geniş kullanım alanına sahip olan konteyner evler yalıtımlı oldukları için birçok alanda kullanılabiliyor. Sağlamlaştırılmış veya yeni inşa edilmiş bina üzeri kurulumlarda ise firma teknik ekibin keşfi sonrası ürünü teslim ediyor. Firma yetkilileri, bu tip ürünlerin özellikle sit alanı olan ve yapıya izin verilmeyen yerlerde kullanımı kısıtlanmadığı için de tercih edildiğini söylüyor.

Bülent Ekimci
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir